«Локомотив» у словацькому Задзеркаллі

14:41 | 19 ноября 2015

Харківський «Локомотив» провів два матчі 1/16 фіналу Кубка ЄКВ у Словаччині проти місцевого «Мірада» із дзеркально протилежним результатом. Обмінявшись із суперником перемогами, залізничники поступились у «золотому сеті».

Нагадаємо, що обидві зустрічі вирішено було проводити на майданчику наших суперників.

Після першої гри, яка відбулася у вівторок, у українців були  чудові шанси для проходу в 1/8 фіналу турніру. Треба було лише не втратити здобуте у другій зустрічі днем пізніше. Однак у середу український клуб поступився з таким самим рахунком 1:3. Після цього був призначений «золотий сет», в якому нашій команді не поталанило.

У Кубку ЄКВ в наступний раунд проходить «Мірад», а харківський «Локомотив» продовжить єврокубковий шлях в іншому турнірі – Кубку виклику.

«Локомотив» — «Мірад» 3:1 (25:16, 21:25, 25:20, 26:24)

«Локомотив»: Мороз 9 очок (9 - атака, 1 – блок, 1 – подача), Теременко 13 (6+2+5), Плотницький 22 (19+0+3), Татаринцев (к) 7 (7+0+0), Жилінський 10 (6+3+1), Ковальчук 5 (1+1+3); Фомін (л), Гармаш (л), Рудницький, Ковальов. Тренер – Юрій Філіпов.

«Мірад»: Лукс, Фено, Сопко, Мако, Червен, Дробняк; Лампарт (л), Халаж, Райдуга. Тренер – Любослав Салата.

Судді: К.Асіпчук (Білорусь), Д.Рогіч (Сербія).

Тривалість матчу: 107 хв. (24+27+26+30)

Набрані очки: 68—53 (48—43 – атака, 7—7 – блок, 13—3 – подача).

17 листопада. Прешов. СК Університету. 800 глядачів.

На рахунку Дмитра ТЕРЕМЕНКА у першій грі — п"ять ейсів!

Господарями ігрового положення в першому матчі були залізничники. Перше очко в поєдинку набрав «Локомотив», він же мав відчутну перевагу по ходу першого сету і довів справу до перемоги – 25:16.

На початку другої партії точилася рівна боротьба, в ході якої вже словаки перехопили ініціативу. І хоча до першого та другого технічного тайм-ауту перевага «Мірада» складала лише один пункт — 8:7 та 16:15, після цього словаки рушили вперед більш рішуче і у підсумку «Мірад» вистояв в кінцівці – 25:21, і по партіях – 1:1.

Третій сет позначився невеликою перевагою підопічних Любослава Салати на початку, але потім українці перехопили ініціативу і увійшли в кінцівку партії з комфортною перевагою – 20:14. «Мірад» спробував зробити «камбек» (за рахунку 23:20 нашій команді довелося взяти тайм-аут), але запасу міцності у харків"ян вистачило, щоб довести справу до перемоги в сеті – 25:20.

У четвертій партії довгий час йшла боротьба нервів – 14:14, 19:19, 21:21, 23:23, і ось партія переходить на «більше-менше». Тут вже все залежало не тільки від майстерності, а й від везіння. І удача сприяла «Локомотиву», який виграв сет 26:24, а з ним і матч.

Зазначимо, що найрезультативнішим гравцем зустрічі став Олег Плотницький, який, нагадаємо, дебютував в єврокубках в класичному волейболі. Що ж, дебют більш ніж вдалий – 22 набраних очки. На рахунку Дмитра Теременка —13 очок, у Миколи Мороза – 11, а у Костянтина Жилінського — 10 набраних пунктів.

Найрезультативнішим у словаків став Марсел Лукс – 17 очок.

«Мірад» — «Локомотив» — 3:1 (25:23, 25:22, 26:28, 25:17)

«Золотий сет» – 15:11

«Мірад»: Лукс, Халаж, Сопко, Мако, Червен, Дробняк; Лампарт (л), Дігана, Райдуга. Тренер – Любослав Салата.

«Локомотив»: Плотницький 16 очок (13 - атака, 2 – блок, 1 – подача), Рудницький 9 (4+4+1), Томін 14 (7+3+4), Ковальов 14 (13+1+0), Теременко 17 (13+3+1), Ковальчук 6 (2+4+0); Фомін (л), Гармаш (л). Тренер – Юрій Філіпов.

Судді: Д.Рогіч (Сербія), К.Асіпчук (Білорусь).

Тривалість матчу: 127 хв. (28+27+32+26+14)

Набрані очки: 76—76 (63—52 – атака, 4—17 – блок, 9—7 – подача).

18 листопада. Прешов. СК Університету. 800 глядачів.

Як і у попередньому матчі, перший сет проходив за сценарієм харків"ян. Ось тільки перевага підопічних Юрія Філіпова не була такою відчутною – плюс два-три очки. Ближче до кінцівки сету «Міраду» вдалося не тільки скоротити цю дистанцію і зрівняти рахунок (22:22), але і вийти вперед – 23:22. Після цього фінальний акорд вийшов наднервовим. І, як-то кажуть, «на останньому повороті» обійшовши «Локомотив», словаки завершили сет на свою користь – 25:23.

Натхненні успіхом, волейболісти «Мірада» дуже переконливо почали і другу партію – 8:4, 10:5, 11:6. Ближче до середини партії «Локомотив» трохи скоротив відставання в рахунку – 13:10. Але не допомогло: остаточний успіх в цій партії був на боці словаків — 25:22.

Ілля КОВАЛЬОВ (№4) був одним з найрезультативніших гравців атаки "Локо" у другій зустрічі, але це не допомогло залізничникам

Третій сет вийшов найбільш напруженим: перевагою в рахунку володіли по черзі обидва суперники. На другому технічному тайм-ауті господарі майданчика були попереду – 16:14. Однак «Локомотив» загострив ситуацію в самій розв"язці – 23:23. На «більше-менше» харків’яни зуміли зібратися – 28:26, і, таким чином, відродити інтригу у протистоянні. Отже, рахунок по сетах — 2:1 на користь словацької команди.

У четвертій партії «Локомотив» втратив момент, коли гра знову стала проходити під диктовку суперника. Коли розрив у рахунку перевищив шість пунктів, стало зрозуміло, що доля виходу в 1/8 фіналу буде вирішуватись у «золотому сеті».

У найвирішальнішій партії «Мірад» з перших розіграшів захопив ініціативу – 4:1, 5:2. Перехід команди здійснили за рахунку 8:3 на користь словаків. Однак «Локомотиву» вдався неймовірний «камбек». Харків"яни зрівняли рахунок — 11:11. Схоже, виклавшись на сто відсотків, підопічні Юрія Філіпова зупинилися, і останні чотири розіграші були за словаками. Господарі майданчика тріумфували — 15:11.

"Мірад" святкує успіх у дуелі з "Локомотивом". Для цього словакам знадобилося дев"ять партій

Обидві команди не припиняють виступ в єврокубках. Тільки «Мірад» продовжить боротьбу в 1/8 фіналу Кубка ЄКВ, а «Локомотив» переміщується до Кубку виклику.