Кубок ЄКВ (жінки). 1/8 фіналу. «Хімік» здобув перемогу у Фінляндії

11:11 | 11 декабря 2015

«Хімік» переміг фінську команду «Кангасала» в першому матчі 1/8 фіналу Кубка ЄКВ. Нагадаємо, матч-відповідь відбудеться в Южному- 16 грудня, о 18.00.

«Кангасала» (Фінляндія) - «Хімік» (Україна) - 1:3 (15:25, 21:25, 25:17, 15:25)

«Кангасала»: Йоман 10 очок (4 - атака, 3 - блок, 3 - подача), Коберстейн 7 (3,3,1), Мейфілд 15 (14,0,1), Лааконен 4 (1,3,1) , Далтон 12 (11,1,0), Тахванайнен 12 (7,2,0); Сіевянен (л), Вілпонен. Тренер - Ісмо Тахванайнен.

«Хімік»: Дрозд 10 (7,1,2), Політанська 3 (3,0,0), І.Молодцова 6 (4,2,0), Чернуха 20 (14,1,5), Томич 13 (9 , 4,0), Козлова (к) 12 (10,2,0); Степанчук (л), Немцева, Кальченко, Сильченкова. Тренер - Сергій Голотов

Судді: Я.Сек (Польща), П.Хогер (Словаччина).

Тривалість матчу: 98 хв. (24 + 25 + 24 + 25)

Набрані очки: 76-92 (42-47 - атака, 12-10 - блок, 6-7 - подача, 16-26 - помилки суперника)

10 грудня. Кангасала. СК «Піткяярвен». 750 глядачів.

У грудні «Хімік» в єврокубках зазвичай не програє - всього дві поразки за п"ять сезонів. Не став винятком і цей матч. Десятий єврокубковий матч в грудні приніс восьму перемогу.

В цілому наставники не здивували один одного складами. Відкрили рахунок господарки майданчика, а точніше один з лідерів нападу «Кангасали» Еллісон Мейфілд - її ми можемо пам"ятати по грі проти «Хіміка» за швейцарський «Дюдінген» рівно рік тому. Два очки додала ще один лідер – Шелбі Далтон. На цьому американська серія завершилася, і за справу взялися нападники «Хіміка» на чолі з Тетяною Козлової, спочатку вона зрівняла рахунок, потім довела перевагу до двох очок - 5:3. На перший технічний тайм-аут пішли з дворазовою перевагою «Хіміка» - 8:4. До другої перерви все під контролем. Два поспіль удари від Міни Томич і вже «+7» - 16: 9. Міна в підсумку і добила суперника наприкінці - 25:15. Але перемога в одній партії, навіть з таким рахунком, аж ніяк не гарантія швидкого успіху. І подальші події це підтвердили.

«Хімік» продовжив переможну ходу. Майже третина очок у другій партії набрала котра пішла в тінь в першій партії Анастасія Чернуха - 8 проти 2-х балів. Але, природно, на цю локальну перемогу попрацювала вся команда. А попрацювати довелося капітально, так як «Кангасала» не «розкисла», а, засукавши рукава, взялася за справу, спробувавши переломити хід гри. Команди йшли нарівні до позначки «12». Томіч вивела свою команду вперед, а «Хімік» нарешті зробив «брейк», взявши очко на своїй подачі - Тетяна заблокувала Шелбі. Ейс від Чорнухи - а всього в матчі п"ять (!) - і «+3» у чемпіонок України. 15:12. Але з характером у підопічних Ісмо Тахванайнена все гаразд. Тут же відігралися, успішно зігравши на блоці - 15:15. На наступному відрізку гру на себе взяла капітан команди, ефективно діючи на сітці - 21:17. Ще один удару у фінки завдали не змогли. 25:21 - крапку поставила Чернуха. 2:0 - непоганий заділ для загального успіху...

Але до першої перерви третій партії «горимо» - 3:8. І переможна гавань на час зникла з очей. Далі волейболістки «Кангасали» добре попрацювали в нападі і на подачі і до позначки «20» визначили результат партії - 20:12. Такий відрив зберігся і на проміжному фініші матчу - 25:17. Ось так поворот. 2:1 - «Хімік» ще попереду, але вже не все так однозначно.

Починаємо спочатку. Не відкладаючи справу в довгий ящик, знову взяла в непарному сеті паузу, Анастасія Чернуха стала справжнім жахом для захищаються «Кангасали». На старті забила чотири з п"яти і «Хімік» повів 4:2. І свого вже не упустив, хоча суперник не віддавав без бою не єдиного м"яча. Далі на вістрі, причому, що дивно на своїй подачі, виявилася Дар"я Дрозд - два ейси, плюс три атаки. 13:7. Картина матчу почала прояснюватися, і незабаром чемпіонський корабель під назвою «Хімік» безперешкодно причалив у переможній гавані. На фініші зловила кураж Алла Політанська, що набрала три очки поспіль діями на сітці. Завершила матч Чернуха, округлі тим самим бомбардирський рахунок до двадцяти.

3:1. Але це, як ви знаєте, лише проміжна зупинка на шляху до чвертьфіналу. Потрібна ще одна перемога - тепер вже вдома. «Кангасала» показала, що з нею треба тримати вухо гостро, а тому нас чекає ще одне цікаве битва - 16 грудня в Южному о 18.00.

Прес-служба ФВУ за матеріалами офіційного сайту ВК «Хімік»