«Хімік» в 1/4 фіналу єврокубка. Четвертий раз поспіль

19:40 | 17 декабря 2015

«Хімік» переміг фінську «Кангасалу» за підсумками двох матчів і вийшов в 1/4 фіналу Кубка ЄКВ. Чемпіонки України поступилися у другому матчі 1/8 фіналу з рахунком 1:3, але зуміли виграти в «золотому сеті» - 15:12.

«Хімік» - «Кангасала» (Фінляндія) - 1:3 (25:22, 20:25, 17:25, 16:25). «Золотий сет» - 15:12.

«Хімік»: Дрозд 6 очок (3 - атака, 3 - блок, 0- подача), Політанська 3 (1,0,2), І.Молодцова 11 (8,1,2), Чернуха 21 (19,1, 1), Томіч 8 (7,1,0), Козлова (к) 11 (9,1,1); Степанчук (л), Нємцева, Сильченкова 1 (0,1,0), Кальченко 2 (0,1,1). Тренер - Сергій Голотов

«Кангасала»: Йоман 14 (7,7,0), Коберстейн 7 (3,2,2), Мейфілд 26 (22,4,0), Лааконен 11 (8,3,0), Далтон 16 (9,3 , 4), Тахванайнен 8 (3,2,3); Сіевянен (л), Вілпонен, Туомінен. Тренер - Ісмо Тахванайнен.

Судді: М.Уйхазі (Угорщина), Б.Брлаш (Хорватія).

Тривалість матчу: 120 хв. (28 + 28 + 24 + 23 + 17).

Набрані очки: 93-109 (47-52 - атака, 9-21 - блок, 7-9 - подача, 30-27 - помилки суперника)

16 грудня. Южний. ФСК «Олімп». 1500 глядачів.

Обидві команди вийшли на матч-відповідь з однаковими цілями, позначеними напередодні, і в тих же складах, що і у Фінляндії. Почався матч з обопільних помилок. Так команди прокрокували до позначки «6», поки двічі не атакувала перший темпом наймолодша волейболістка «Кангасали» - Даніела Йоман. «+2» у фінської команди. Зусиллями Еллісон Мейфілд вже «+3» - 10:7. Перелом у грі утворився, як це часто бувало в минулому сезоні, на подачі. Цього разу Алли Політанської. Парочка ейсів, парочка атак. 12:10 - на користь «Хіміка». Ісмо Тахванайнен просигналізував про тайм-аут. Але далі все ж під диктовку южненської команди, зокрема її нападників. 18:12, 23:18. Здавалося, результат партії вирішений, але серія технічних помилок, і сет завис - 23:22. «Хімік» нарешті відіграв право на подачу. 24:22. Пом"якшили на блоці, Аліна Степанчук відпрацювала в захисті, а Тетяна Козлова спрямованим, але несильним ударом, поставила впевнену крапку в партії. 25:22.

1:0 в матчі і «Хіміку» залишалося виграти один сет, щоб забезпечити собі вихід у чвертьфінал.

І, як кажуть, ніщо не віщувало біди. Хоча і «Кангасала» стартувала досить потужно. 10:4 - Ясмін Тахванайнен заблокувала Дар’ю Дрозд. Але рахунок ефективної гри на сітці «Хімік» майже наздогнав суперника. 12:14 - Дрозд повернула боржок Тахванайнен. А ось вже 19:20. Дуже своєчасно наблизилися. Але не надовго. Тайм-аут «Кангасали» вселив впевненість у нападників фінської команди, у «Хіміка», з незрозумілих причин, гра просто розладналася, зокрема в прийомі і нападі - 20:25. 1:1 - у матчі.

У наступних двох сетах боротьби, за великим рахунком, не вийшло. Хоча не можна відмовити волейболісткам «Хіміка» в бажанні та прагненні відігратися. Майже всі гравці, які виходили на майданчик, відзначилися яскравими «спасіннями». Правда от, на сітці реалізації не було. Чи довго - коротко, але матч прикатился до «золотого сету». «Кангасала» реваншувалася за поразку «Хіміку» в домашньому матчі. Цікаво, що у фінська команда в цьому єврокубку в гостях тільки перемагає, а вдома - тільки програє. Правда, «золотий сет» був виграний у «Парі Сен-Клу» саме вдома.

У «золотому сеті» вперше у цьому матчі вийшла в стартовому складі Катерина Кальченко, і саме вона заклала фундамент майбутньої перемоги. За рахунку 4:3 Кальченко вийшла на подачу і донезмоги ускладнила життя суперницям, а своїм блокуючим спростила. І що ми маємо: дві ейси і два блоки на краю. Тетяна Козлова після сейви Алли Політанської «прошила» блок, здавалося зумовило результат матчу. 9:3. Ан ні. І незабаром ті, хто на час забув про валідол, знову потягнувся за рятівною пігулкою.

Навіть при такому відставанні, навіть затративши масу зусиль, щоб виграти матч, волейболістки «Кангасали» продовжували боротися за кожен м"яч. Втім, «Хімік», відчувши наближення перемоги, діяв в такому ж стилі. Правда, «сітка» залишалася за суперником. 11:10 - Сергій Голотов взяв другий за короткий період тайм-аут. Тетяна Козлова - блок-аут. 12:10. І тут помилилася волейболістка, яка атакувала в цей день з найбільшою ефективністю - Еллісон Мейфілд, що стала кращим снайпером матчу (26 очок). Вона цілком могла стати героєм матчу у своїй команді. Але... в цей день судилося перемогти чемпіонкам України. У такій обстановці, яку створили в залі глядачі, що заповнили трибуни «Олімпу», програвати було просто не можна. Не зрозуміють.

Анастасія Чернуха могла завершувати матч за рахунку 14:10. Її удар був дуже близький, щоб опинитися точним. Навіть уповільнений повтор не дав чіткої відповіді на питання, куди приземлився м"яч. Але завершила вона матч за рахунку 14:12. З її ударом захист не впоралася.

15:12. Перемога.

Фу-х. Можна видихнути. «Хімік» - у чвертьфіналі єврокубка.  Четвертий раз поспіль. В 1/4 фіналу «Хімік» зіграє з німецьким «Шверінером» (Южний - 19-21 січня, Шверін - 26-28 січня).

Прес-служба ФВУ за матеріалами офіційного сайту ВК «Хімік»