Кубок ЄКВ (жінки). Перший матч за «Шверінером»

10:56 | 22 января 2016

«Хімік» програв німецькому «Шверінер» в першому матчі 1/4 фіналу Кубка ЄКВ. У другому сеті южненська команда вела 18:12, мала сетбол, але довести справу до логічного завершення не зуміла.

Матч-відповідь відбудеться 28 січня в Шверіне. Для того, щоб вийти в наступний раунд єврокубку, чинним чемпіонкам України необхідно для початку виграти сам матч - 3:0, або 3:1, а потім і «золотий сет».

«Хімік» - «Шверінер» (Шверін, Німеччина) - 0:3 (16:25, 25:27, 20:25). ФОТО

«Хімік»:Дрозд 4 (4 - атака, 0 - блок, 0 - подача), Політанська 3 (1,0,2), І.Молодцова 5 (5,0,0), Чернуха 4 (4,0,0 ), Томіч 5 (4,1,0), Козлова (к) 13 (11,2,0); Степанчук (л), Нємцева, Сильченкова, Кальченко 3 (2,1,0). Тренер - Сергій Голотов.

«Шверінер»: Гертіс 13 (12,0,1), Тернер 5 (3,1,1), Лав 13 (9,3,1), Брандт 8 (7,1,0), Ханке 5 (3,2,0), Шольцель 9 (4,4,1); Фьолкер (л), Блом, Весселі, Соуза Ціглер 5 (5,0,0). Тренер - Фелікс Кословскі.

Судді: С.Зотовіч (Сербія), Т.Шайно (Ізраїль).

Тривалість матчу: 77 хв (20+33+24).

Набрані очки: 61-77 (атака - 31-43, блок - 4-11, подача - 2-3, помилки суперника - 24-19).

21 січня. Южне. ФСК «Олімп». 1450 глядачів.

«Хімік» і «Шверінер» могли зустрітися у фіналі Кубка виклику ЄКВ минулого сезону, але зупинилися тоді на півфінальній стадії. Їх зустрічі в Кубку ЄКВ ніщо не завадило. З тих пір у складах команд відбулися серйозні зміни, і чвертьфінальна дуель повинна була з"ясувати, яке на сьогоднішній день співвідношення сил між провідними клубами цих країн - вже п"ятикратним чемпіоном Україні і 10-кратним чемпіоном Німеччини. Нагадаємо, що у своєму єдиному суперництві з німецькою командою - «Дрезднером» - два роки тому, «Хімік», програвши в першому матчі 1:3, в гостях виграв з таким же рахунком, але поступився в «золотому сеті» 16:18. Цього разу вдома також програли. Але про все по порядку.

Почався матч багатообіцяюче: Алла Політанська зробила скидання і відкрила рахунок. Розвинути перевагу не вдалося - завадили свої ж помилки. 2:5, Зусиллями Дар"ї Дрозд і Тетяни Козлової підібралися, але на перерву пішли, програючи 6:8. Вся боротьба ще попереду, тим більше що капітан «Хіміка» звела відставання до мінімуму. Але налагодити атаку все ж не вдалося, суперник був точнішим, що і відбилося на результаті - 12:16 після удару гравця німецької збірної Дженніфер Гертіс. Ще один негативний для «Хіміка» розіграш, і Сергій Голотов зняв з гри основного снайпера «Хіміка»-2015/16 Анастасію Чернуху. Замість неї - Катерина Сильченкова. Але її вихід мало що змінив. Нав"язати боротьбу в цій партії «Хіміку» не вдалося - 16:25.

Тим не менш, у другій партії господарки майданчика зробили хороший заділ. 3:0 - після ейси Алли Політанська. «Шверінер» скоротив відставання - 3:2. Далі - 5:2. Дві свої помилки і відрив вже мінімальний. 5:4. Наступний розіграш це окрема пісня - просто на диво. Віддаємо належне захисту обох команд. У складі «Хіміку» такою була Аліна Степанчук, яка залишила в грі чи не мертві м"ячі. Респект. Може бути, не згадали про цей розіграш, якщо б він залишився за суперником. Але й завершення було на ура. Після обміну потужними ударами Тетяна Козлова зіграла хитро і красиво, заслуживши разом з командою бурю овацій. Несильний відіграш від рук блокуючих, і м"яч упав на площадку на стороні суперника, як не старалися підняти його підопічні Фелікса Кословскі. 6:4. Ще один удар капітана - 8:4. До другої перерви дворазова перевага зберіглася - 16: 8. «Шверінер», налагодивши атаку, повернувся в гонку - 16:11. За рахунку 20:16 на майданчик замість американки Тернер - бразилійка Соуза Циглер, явно додав мощі в атаці. Але саме в цей період не впоралися з іншою «четвіркою» - Гертіс. А тут ще Шольцель «зачохлила» Чернуху, яка м"яко кажучи не блистала в цей день (4 очки). Відрив мінімальний - 21:20. І не треба було бути семи п"ядей у