Кубок ЄКВ. «Хімік» завершив боротьбу за трофей

12:11 | 29 января 2016

«Хімік» програв у матчі-відповіді 1/4 фіналу німецькому «Шверінер» з рахунком 1:3 і завершив боротьбу за трофей.

У гостьовому матчі южненський волейболістки були у двох м"ячах від перемоги в першій партії, але реалізували свої шанси у другому. Після програшу в третьому сеті боротьба в дуелі 10-кратного чемпіона Німеччини і 5-кратного чемпіона України була завершена. Нагадаємо, що «Хімік» вчетверте поспіль вийшов як мінімум до чвертьфіналу єврокубка, що серед жіночих команд в українському волейболі вдавалося тільки знаменитої луганської «Іскрі» в 1990-і роки (1993/94-1998/99, шість разів поспіль).

«Шверінер» (Шверін, Німеччина) - «Хімік» - 3:1 (25:23, 22:25, 25:19, 25:12)

«Шверінер»: Соуза Ціглер 10 (7 - атака, 2 - блок, 1 - подача), Гертіс 22 (17,3,2), Тернер 17 (14,1,2), Брандт 14 (6,7,1) , Ханке 5 (3,2,0), Шольцель 5 (4,1,0); Фьолкер (л), Блом 1 (1,0,0), Весселі, Лав 1 (1,0,0). Тренер - Фелікс Кословскі.

«Хімік»: Дрозд 1 (1,0,0), Політанська 2 (1,1,0), І.Молодцова 18 (11,4,3), Чернуха 10 (10,0,0), Томич 9 (8 , 1,0), Козлова (к) 11 (10,1,0); Степанчук (л), Кальченко 3 (2,0,1), Сильченкова 2 (2,0,0), Нємцева, Расточило 3 (3,0,0). Тренер - Сергій Голотов.

Судді: Б.Віллемс (Бельгія), О.Амбарков (Македонія).

Тривалість матчу: 106 хв. (27+30+25+24).

Набрані очки: 97-79 (атака - 53-48, блок - 16-7, подача - 6-4, помилки суперника - 22-20).

28 січня. Шверін. «Палмберг Арена». 1200 глядачів.

У матчі-відповіді в Шверіне южненському «Хіміку» треба було вирішити надзавдання - вийти в наступний раунд після сухої домашньої поразки. Так, надзавдання, адже за останні три сезони в Кубку виклику ЄКВ і Кубку ЄКВ це вдавалося лише трьом клубам - грецькому «Олімпіакосу», німецькому «Роте Рабен» і бельгійському «Генту» (після програшу 1:3). І треба сказати, що «Хімік» був не те, щоб близький до цього, але мав досить серйозні шанси для цього. Якби виграв першу партію, але спорт, як і життя не терпить умовного способу, а тому розповімо те, що було насправді.

Головний тренер Сергій Голотов виставив на матч-відповідь такий же склад, що і на перший, а от його візаві Фелікс Кословскі вперше за довгий час, не рахуючи матчу 14 січня, залишив за межами «старту» канадську діагональну Табіту Лав, віддавши цю позицію американці Аріель Тернер. «Хімік» почав сміливо - 3:0, успішно реалізувавши право першої подачі - її виконувала Алла Політанська. Дальше - більше. 5:1 - подвійний блок Міни Томич з Інною Молодцовою закрив бразилійку Люсі Соузу Ціглер. Обнадійливий початок. Втім, на першу технічну перерву «Шверінер», не без допомоги волейболісток «Хіміка», пішов з мінімальною перевагою. Німецька збірниця Дженніфер Гертіс, що стала кращим снайпером в цьому матчі (22 очки), вперше вивела свою команду вперед на два очки (9:7), але «Хімік» за рахунок гострої тактичної подачі - постаралися Катерина Кальченко і знову Алла Політанська - незабаром повернув собі лідерство - 12:11. Наступний розіграш. Відпрацювали в захисті, але не реалізували свій шанс в атаці, і така ситуація, на жаль, не раз ще повторювалася в цьому матчі. Правда, інший раз німецький напад був просто бронебійним. Так за рахунку 15:14 волейболістки «Хіміка» показали просто-таки феноменальну захисну акробатику: двічі (!) витягши неймовірні м"ячі - спочатку від однієї бокової лінії, потім від іншої, але суперник втретє був бездоганний в атаці - 16:14. Дві свої помилки - 18:15, і, як наслідок, тайм-аут Сергія Голотова. І знову на подачі Кальченко «Хімік» наздогнав опонента - 20:20. І знову «Хімік» ускладнивши прийом «Шверінеру», отримав атаку, але не реалізував ії, за що тут же був покараний суперником. Німецька команда помилок не прощала - 22:20. Ще один тайм-аут южненської команди. Наздогнали - 22:22, 23:23. До такої важливої