Міністерство молоді та спорту організувало волейбольний «круглий стіл»

16:56 | 03 февраля 2016

2 лютого в Міністерстві молоді та спорту України відбулося засідання круглого столу щодо сучасного стану волейболу в нашій державі. 

Метою зустрічі було обговорення питань подальшого розвитку волейболу в Україні. За словами першого заступника міністра молоді та спорту Ігоря Гоцула, ініціативу в проведенні такої дискусії проявив голова відомства Ігор Жданов, який, щоправда, не зміг взяти участь у зустрічі особисто через службове відрядження.

Натомість до професійного діалогу вдалося залучити практично всіх провідних волейбольних організаторів, тренерів та спеціалістів майже з кожного регіону країни. У заході взяли участь президент Федерації волейболу України Володимир Туровський, керівники клубів чоловічої та жіночої Суперліги, президенти обласних федерацій, тренери, судді, а також керівництво і представники Департаменту олімпійського спорту Міністерства.

Перший заступник міністра Ігор Гоцул, який відкрив круглий стіл, подякував усім присутнім за небайдужість і готовність до подальшої роботи. Він нагадав, що минулого року Міністерство змінило формулу фінансування видів спорту. При визначенні коштів, які мають бути виділені на той чи інший вид, головними є два критерії: масовість та наявність високих спортивних результатів.

За першим із цих показників волейбол має одні з кращих показників в Україні серед усіх видів спорту. Як свідчить офіційна статистика, на сьогоднішній день волейболом в нашій державі займаються 80 884 особи – більшим розповсюдженням може похвалитися лише футбол. «Літаючий м’яч» користується популярністю серед молодого покоління: більше 51 тисячі дітей обрали волейбол як профільну дисципліну в спортивних школах.

Разом з цим, зауважив перший заступник міністра, в іншому компоненті – результатах наших спортсменів на міжнародній арені – є чималий розрив між очікуваннями та реальними здобутками. Серед проблем, які потребують вирішення, Ігор Гоцул назвав такі: певні протиріччя між інтересами клубів та збірними командами, деякі нерозв’язані, на його думку, питання з календарем змагань, а також відтік спортсменів за кордон зі зміною ними громадянства.

Завідувач сектору ігрових олімпійських видів спорту Юлія Буєва представила аналітичну доповідь про стан і розвиток волейболу в Україні, в якій зробила акцент на тому, що в останнє десятиліття значно знизилися результати чоловічої та жіночої національних збірних (чоловіча збірна востаннє потрапляла на фінальний форум великого турніру, а саме першість континенту у 2005 році, а жіноча команда пробивалася за останні 10 років на Євро один раз – 2011 року). Певна критика з боку представників міністерства стосувалася також зниження потенціалу юнацького та дитячого волейболу. На думку керівників відомства, недостатньо використовуються резерви студентського спорту (хоча, як відомо, минулого року наші збірні відмінно виступили на Всесвітній Універсіаді в Кореї, звідки привезли срібло).

Перед учасниками круглого столу виступив також президент Федерації волейболу України Володимир Туровський, який погодився з наявністю проблем у сфері волейболу, хоча причини, на його думку, цілком об’єктивні.

«З 1991-го по 2004 рік я працював на посаді державного тренера і чудово пам’ятаю, що при спільній ефективній роботі Міністерство спорту та Федерація досягали успіхів, які, тим більше, були підкріплені тим спадком, який ми мали від радянської системи спорту, тож певний час рухалися на цих здобутках.

Втім, не можу погодитися з тим, що зараз у нас все погано, – відзначив Володимир Туровський. – Потрапити до фінальної частини великого турніру нелегко, для цього треба пройти як мінімум три відбіркових етапи. На жаль, останніми роками ми не відчуваємо повної підтримки Міністерства у створенні умов для підготовки збірних. Федерація фактично вимушена самотужки займатися фінансуванням команд, очікуючи, що держава компенсує витрати, але чекати доводиться дуже довго… Не буду вкотре нагадувати про економічні реалії, вони і так всім зрозумілі».

Економічна ситуація в країні напряму впливає і на відтік гравців за кордон – з цією тенденцією боротися дуже важко. Ефективного рецепту чиновники поки не мають і навряд чи він знайдеться до тих пір, поки волейбольні клуби не матимуть стабільного фінансування. Більшість з них на сьогоднішній день не живуть, а виживають. «Локомотив» (Харків) і «Хімік» (Южне) – скоріше винятки з правил.

На думку представників волейбольної громади, меценати та спонсори значно збільшать свою увагу до волейболу і охочіше вкладатимуть у нього кошти, якщо для цього будуть створені юридичні передумови, а саме – зміна деяких законодавчих норм. Міністерство та Федерація погодилися спільно працювати в цьому напрямку і, зібравши пропозиції з регіонів, надати їх на розгляд парламенту.

На засіданні круглого столу були підняті такі питання, як підготовка дитячих тренерів, відновлення матчів на сході країни – зокрема, у Сєвєродонецьку, проблеми висвітлення волейболу на телебаченні і багато іншого.

Федерація волейболу України і Міністерство молоді та спорту найближчим часом мають розробити спільний план дій по цілому ряду актуальних тем.

 

 

Прес-служба ФВУ         

Источник