Суперліга (жінки). 10-й тур. «Галичанка» та «Волинь» відірвалися від конкурентів

17:11 | 08 февраля 2016

В трьох парах 10-туру жіночої Суперліги зустрічались конкуренти і принципові перемоги в обох матчах здобули «Хімік», «Галичанка» та «Волинь», не втративши при цьому жодного очка.

ПІДСУМКИ ТУРУ

За підсумками туру уже чітко відокремилися вже три групи: крім трійки лідерів, це дует «Галичанка» - «Волинь», яка, скоріш за все, і розіграє четверту путівку у фінальний турнір, а трійка, яка розіграє місця з 6-го по 8-е. В ній опинилися і «Білозгар» з «Регіною», які до останнього боролися з луцькою та тернопільською командами, але відібрати принаймні очко не зуміли.

В тріо лідерів помінялися місцями «Сєвєродончанка» та «Орбіта», які зіграють в найближчому турі в Запоріжжі.

«Орбіта» (в)

Примітка. С – свій майданчик, в – виїзний матч.

ПЕДУНІВЕРСИТЕТ – СЄВЄРОДОНЧАНКА – 1:3, 1:3

«Педуніверситет-ШВСМ» – «Сєвєродончанка» - 1:3 (13:25, 25:21, 18:25,14:25)

«Педуніверситет»: О.Жула, Ткаченко (к), Г.Жула, Шара (к), Кравчук, Українець; Кімейчук (л), Калабура, Танасюк, Качан. Тренер – Володимир Жула.

«Сєвєродончанка»: Деніна, Афанасьєвська, Балабанова, Лісєєнкова, Хорольська, Юрченко. Тренер – Гарій Єгіазаров.

Судді: С.Гулька (Тернопіль), В.Самодай (Суми).

Тривалість матчу: 83 хв. (20+23+21+19).

Кращі гравці (версія ФВУ): Ткаченко – Деніна.

5 лютого. Чернігів. СК ЧНПУ. 190 глядачів.

«Педуніверситет-ШВСМ» – «Сєвєродончанка» - 1:3 (19:25, 13:25, 26:24,21:25). ФОТО

«Педуніверситет»: О.Жула, Ткаченко (к), Г.Жула, Шара (к), Кравчук, Українець; Кімейчук (л), Калабура,  Качан. Тренер – Володимир Жула.

«Сєвєродончанка»: Деніна, Афанасьєвська, Балабанова, Лісєєнкова, Хорольська, Юрченко; Гавриленко, Луханіна. Тренер – Гарій Єгіазаров.

Судді: В.Самодай (Суми), С.Гулька (Тернопіль).

Тривалість матчу: 84 хв. (20+18+23+23).

Кращі гравці (версія ФВУ): Г.Жула – Балабанова.

6 лютого. Чернігів. СК ЧНПУ. 110 глядачів.

«Сєвєродончанка» грала в Чернігові без одного із своїх лідерів – Світлани Дорсман, і втратила кожного дня по одній партії, причому одну з них чернігівські волейболістки вирвали на «більше-менше».

Фото gorod.cn.ua.

РЕГІНА – ГАЛИЧАНКА – 0:3, 1:3

«Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» – «Галичанка-ТНЕУ-Вікнарьов» – 0:3 (21:25, 12:25, 15:25)

«Регіна»: Бєлова, Пономаренко, Овезгельдієва, Скорохід, Лозінська, Грицуняк (к); Вікторчук (л), Рудьо, Михальчук. Тренер – Валерій Пархоменко.

«Галичанка»: Дуб’янська, Єфременко, Карпець, Мадзар, Рева, Туркула (к); Вер.Дельрос (л), Дудник. Тренер – Андрій Романович.

Судді: М.Мельник (Івано-Франківськ), А.Льопа (Івано-Франківськ).

Тривалість матчу: 55 хв. (23+15+17).

Кращі гравці (версія ФВУ): Овезгельдієва - Рева.

5 лютого. Рівне. СК УВК№26. 210 глядачів.

«Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» – «Галичанка-ТНЕУ-Вікнарьов» – 1:3 (25:19, 18:25, 22:25, 24:26)

«Галичанка»: Дуб’янська, Єфременко, Карпець, Мадзар, Рева, Туркула (к); Вер.Дельрос (л), Карпушина, Дудник. Тренер – Андрій Романович.

Судді: А.Льопа (Івано-Франківськ), М.Мельник (Івано-Франківськ),

Тривалість матчу: 85 хв. (20+19+23+23).

Кращі гравці (версія ФВУ): Овезгельдієва - Туркула.

6 лютого. Рівне. СК УВК№26. 205 глядачів.

Тернопільська команда перервала смугу невдач та уникла втрат в Рівному. Відзначимо повернення на майданчик лідера «Галичанки» Катерини Дудник, яка отримали трохи ігрового часу і в перший, і в другий день.

ХІМІК – ОРБІТА – 3:0, 3:0

«Хімік» – «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» - 3:0 (27:25, 25:13, 25:21). ФОТО

«Химик»: Дрозд, Політанська, І.Молодцова, Чернуха, Томіч, Козлова (к); Степанчук (л), Нємцева, Кальченко, Сильченкова. Тренер – Сергій Голотов.

«Орбіта»: Фролова, Довгополюк, Герасимова, Кравченко, Яструб, Комісарова; Дерюгіна (л), Лохманчук, Пугач, Савченко. Тренер – Ігор Філіштинський.

Судді: О.Осадчий (Чернігів), С.Овчарук (Миколаїв).

Тривалість матчу: 77 хв. (29+22+26).

Кращі гравці (версія ФВУ): Томіч – Кравченко.

5 лютого. Южне. ФСК «Олімп». 475 глядачів.

Незважаючи на те, що до фінішу чемпіонату України ще майже три місяці, матчі між «Хіміком» і «Орбітою», яких розділяли перед 10-м туром одне очко, в числі визначальних в боротьбі за медалі, адже чим вище місце займе команда, тим більше бонусних вона отримає, тим більш пізній домашній тур фінальний тур проведе. А в боротьбі за медалі будь-яка дрібниця значима.

До матчу. Тренери, думається, не здивували один одного складами, і почався матч якось буденно - з потужного удару Анастасії Чернухи. Потім на серію помилок волейболісток обох команд наклалися дві атаки Інни Молодцової і Міни Томіч. 4:1 - Ігор Філіштинський взяв ранній тайм-аут. Але він мало що змінив - його підопічні продовжили помилятися - можливо, зайве хвилювання позначалося, а южненські волейболістки продовжили бити точно в ціль. 8:2. Навряд рахунок міг продовжувати рости в геометричній прогресії і далі, все-таки «Орбіта» є реальним претендентом на медалі, а не записним аутсайдером. Так і сталося - запорізькі волейболістки знизили відсоток браку і стали поступово підбиратися до господаркам майданчика. Ірина Комісарова направила вектор через четверту зону, зокрема, на Ольгу Кравченко, і та справлялася з навантаженням. З боку «Хіміка» також були активні кутові нападники - Тетяна Козлова з Анастасією Чорнухою, хоча і не без участі Інни Молодцової. «Орбіта» підключила блок - двічі поспіль відзначилася Юлія Герасимова, і до другої перерви команди прийшли з рахунком, який обіцяв запеклу боротьбу в кінцівці - 16:12. Втім і сама гра вирівнялася, що і підтвердив подальший розвиток подій. За рахунку 19:17 Наталя Дерюгіна потягла два яскравих перших темпу від Молодцової, а третє догравання було неточним. 19:18. 20:19 - Юлія Яструб щільним ударом знайшла лазівку в обороні «Хіміка» на задній лінії, хоча м"яч був у зоні досяжності Чернухи. Підопічні Сергія Голотова, здавалося, зробили вирішальний ривок. 22:19 - Дар"я Дрозд заблокувала зкидку Ірини Комісарової, а Тетяна Козлова заробила подвійний сетбол - 24:22. «Орбіта» один відіграла. Тайм-аут «Хіміка». Ще один сетбол. Реалізувати його також не вдалося: Кравченко в стрибку витягла потужний атакуючий удар, партнерка допасувала Яструб, і та накатом в кут майданчика зрівняла рахунок - 24:24. Лише четвертий за рахунком сетбол господарки реалізували. 27:25

Другу партію волейболістки «Хіміка» почали настільки ж потужно, як і першу. Подача Алли Політанською дезорганізовувала атаку суперника: два стартових очка - два блоки. 2:0. Ще два ейси - 4:0. Забігаючи наперед, відзначимо, що подача стане наріжним камінням перемоги в сеті. Але це буде трохи пізніше. А поки «Орбіта» досить швидко наздогнала опонента - Юлія Герасимов закрила хід капітану «Хіміка». 8:8. Далі - 10:10. Ще один розіграш. Після нього Молодцова покинула майданчик лише за допомогою партнерок. Але далі вони зіграли, як то кажуть, «за себе і за того хлопця». Чернуха заколотила м"яча у майданчик і вирушила подавати. Після того, як вона закінчила це робити, результат партії був вирішений наперед - 22:11. Волейболістки «Орбіти» раз у раз помилялися в прийомі, а якщо він був успішним, ефективно працював блок «Хіміка». 25:13.

Але запорізька команда не здалася на милість переможця - в третій партії суперники відповідали ударом на удар. До рахунку «12». «Орбіта» спалахнула в атаці і пішла на перерву з трехочоковою перевагою - 13:16 на табло. Після скидання Комісарової - 14:17. Атакуючими зусиллями Чорнухи «Хімік» наздогнав суперника - 17:17, і більше не дозволив йому займати позицію лідера. Діючі чемпіонки України зіграли в кінцівці більш зібрано, ніж суперники, зокрема на сітці. А переможне очко заробила Дрозд, «зачохлив» Довгополюк. 25:21.

3:0 - «Хімік» переміг «Орбіту» і збільшив перевагу від опонента до чотирьох очок.

«Хімік» – «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» - 3:0 (25:20, 25:16, 25:19). ФОТО

«Химик»: Дрозд, Політанська, І.Молодцова, Чернуха, Томіч, Козлова (к); Степанчук (л), Нємцева, Расточило, Сильченкова. Тренер – Сергій Голотов.

«Орбіта»: Фролова, Довгополюк, Герасимова, Кравченко, Яструб, Комісарова; Дерюгіна (л), Лохманчук. Тренер – Ігор Філіштинський.

Судді: С.Овчарук (Миколаїв), О.Осадчий (Чернігів).

Тривалість матчу: 74 хв. (25+23+26).

Кращі гравці (версія ФВУ): Дрозд – Довгополюк.

6 лютого. Южне. ФСК «Олімп». 200 глядачів.

У другому матчі поза заявкою «Хіміку» виявилася центральна блокуюча «Хіміка» Інна Молодцова, що отримала травму напередодні. Терміни ії повернення на майданчик стануть відомі за результатами обстеження. Але, принаймні, в цій грі наставник виявився обмеженим у виборі на цій позиції. На щастя «Хіміку», ця кадрова втрата не позначилася на результаті.

До гри. Три перших розіграшу матчу завершувалися, як близнюки - блок-аутом Анастасії Чорнухи. 3:0. А наступний - яскравим першим темпом Катерини Фролової - його визначив прийом на «5». А ось помилки «Хіміка» в цьому елементі сприяли зміні лідера - 4:3 попереду вже «Орбіта». Далі до першої перерви команди по черзі вигравали свій з"йом. Поки нарешті не запрацював захист: Алла Політанська з Дар’єю Дрозд заблокували Ганну Довгополюк. 9:7. Далі Міна Томич зіграла в захисті, як справжній футболіст, а партнерки підіграли їй, уже по-волейбольному. 10: 8. «Орбіта» відігралася, але знову за справу взялася Чернуха - і в атаці, і на подачі. Дві атаки «4 по 4» і два ейси, другому з яких допоміг трос - спасибі, пані Удача. У «Хіміка» «+5» перед другою перервою - 16:11. Ще одна подача - 17:11. Власне, цей ривок на подачі южненською «вісімки» і визначив результат партії. «Орбіта» за рахунок блоку спробувала переломити хід матчу, але максимум, що вдалося супернику - «-2» (21:19). А завершилася партія також, як і почалася - точними ударами Чернухи з четвертої зони. 25:20.

Старт другої і третьої партії краще вдавався «Орбіті» - 5:1 та 4:1 відповідно. І в цілому партії пройшли за схожим сценарієм. До першої перерви попереду все ще запорізька команда - 8:4 і 8:3 відповідно, а ось до другої перерви - вже господарки майданчика - 16:13, далі - контрольована «Хіміком» кінцівка. В обох випадках чинні чемпіонки України домоглися перелому завдяки подач екс-волейболісток «Орбіти»: у другій партії - Дар"ї Дрозд, в третій - Катерини Сильченкової, яка заміняла по ходу матчу Тетяну Козлову.

Отже, 6-0 за підсумками двох матчів з «Орбітою». І за партіями, і за очками (офіційний сайт ВК "Хімік").

ВІДЕООГЛЯД МАТЧІВ

БІЛОЗГАР – ВОЛИНЬ – 1:3, 1:3

«Білозгар-Медуніверситет» - «Континіум-Волинь-Університет» - 1:3 (22:25, 25:21, 15:25, 23:25). ФОТО

«Білозгар»: Малярчук,  Козачковська, Франкевич, Якушева, Житовоз, Яковчук; Кутнякова (л), Лужецька, Малишева. Тренер – Юлія Якушева.

«Волинь»: Осачук, Скрипник, Собчук, Ужва (к), Рудик, Яцків; Карасьова (л), Гас. Тренер – Богуслав Галицький.

Судді: М.Медвідь (Запоріжжя), М.Елькін (Одеса).

Тривалість матчу: 96 хв. (23+26+21+26).

Кращі гравці (версія ФВУ): Якушева – Ужва.

5 лютого. Вінниця. СК ВНМУ. 205 глядачів.

Наразі «Білозгар-Медуніверситет» перебуває в пошуку своєї гри, розповів у своєму звіті сайт volleyvin.ucoz.ua. Після того, як команду покинули догрвальниця Валерія Соболь та ліберо Інна Медяна,  вінничанкам не вдається стабілізувати гру в захисті. Це стало однією з причин двох поразок у матчах 10 туру проти «Континіум-Волинь-Університету».

Волинянки були сповнені рішучості привезти додому з міста над Бугом максимум очок. На початку поєдинку вінничанки грали практично без помилок, не дозволяючи гостям відірватися в рахунку (1:1, 3:3, 6:6). Господарі навіть вели з комфортною різницею (8:6, 11:7, 14:10), але або самі не допрацювали в захисті (ейс від Людмили Осачук, 15:14), або суперниці дуже вдало відігравали на блоці. Підсумок стартової партії – 22:25.

Другий сет до рахунку 11:11 протікав у рівній боротьбі. Вінничанкам вдалося налагодити блок, діяти більш різноманітно в атаках. Зусиллями Юлії Якушевої та Оксани Яковчук, яка відправила команди на відпочинок, партію було доведено до перемоги – 25:21.

Третій сет стартує з упертої боротьби. Команди йдуть «очко в очко» - 2:2, 6:6. Помилки білозгарівців у атаках і на подачі дозволяють волинянкам вирватися вперед  (9:13) та залишити партію за собою – 15:25.

У четвертому сеті команди в черговий раз продемонстрували, що на майданчику грають приблизно рівні колективи. Нікому довгий час не вдавалося відірватися (6:6). Однак до першої технічної перерви гравці з Волині вириваються вперед (6:8) завдяки зусиллям Ірини Собчук та Людмили Ужви. При рахунку 8:12 тренерський штаб «Білозгар-Медуніверситету» бере перерву, яка пішла пішла на користь господаркам. Друга технічна перерва 15:16. Вінничанки декілька разів зрівнювали рахунок (18:18, 20:20, 23:23). Після чого дві влучні атаки від Осачук Людмили завершують гру та приносять три очки до активу волинянок – 23:25.

«Білозгар»: Малярчук,  Козачковська, Франкевич, Якушева, Малишева, Яковчук; Кутнякова (л), Лужецька, Коваль, Побережна, Житовоз. Тренер – Юлія Якушева.

«Волинь»: Осачук, Скрипник, Собчук, Ужва (к), Рудик, Яцків; Карасьова (л), Тищенко, Гас. Тренер – Богуслав Галицький.

Судді: М.Елькін (Одеса), М.Медвідь (Запоріжжя).

Тривалість матчу: 100 хв. (21+26+24+29).

6 лютого. Вінниця. СК ВНМУ. 175 глядачів.

Вінничанки занадто багато помилялися, щоб претендувати на підсумковий успіх у матчі, але змогли дати справжній бій «Волині» та показати окремими моментами яскраву гру. У другому сеті білозгарівці зуміли взяти ініціативу до своїх рук і здобути перемогу. Вели вони в рахунку й більшу частину четвертої партії, але довести гру до тай-брейка не змогли. У кінцівці команда Богуслава Галицького діяла більш впевнено й досягла заповітної перемоги.

У «Волині»  варто відзначити капітана команди Любов Ужву, Ірину Собчук та Тетяну Яцків, які принесли найбільшу кількість очок своєму колективу.