Суперліга (жінки). 11-й тур. «Сєвєродончанка» відірвалася від «Орбіти»

16:26 | 16 февраля 2016

«Сєвєродончанка» в центральних матчах 11-го туру жіночої Суперліги двічі взяла верх над «Орбіту», а «Волинь» несподівано оступилася в матчах з «Регіною».

ПІДСУМКИ ТУРУ

У «Сєвєродончанки» була можливість відірватися від «Орбити» в очних зустрічах, і підопічні Гарія Єгіазарова по максимуму ії використали, взявши 6 очок з 6-ти. Після цього сєвєродонецькі волейболістки майже гарантували місце в першій двійці.

А ось «Волинь» несподівано втратила чотири очки в домашніх матчах з «Регіною», яка відставала на 14-ть пунктів до цього туру, а разом з цим упустила можливість обігнати «Галичанку» і напевно шанси на потрапляння в «четвірку».

ВОЛИНЬ – РЕГІНА – 3:2, 0:3

«Континіум-Волинь-Університет» - «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» – 3:2 (18:25, 21:25, 25:23, 25:18, 15:13)

«Волинь»: Ужва (к), Рудик, Яцків, Осачук, Скрипник, Собчук; Карасьова (л), Гас, Тищенко. Тренер – Богуслав Галицький.

«Регіна»: Бєлова, Пономаренко, Овезгельдієва, Скорохід, Лозинська, Грицуняк (к); Вікторчук (л), Рудьо. Тренер – Валерій Пархоменко.

Судді: С.Лемещук (Київ), А.Скібіцький (Львів).

Тривалість матчу: 108 хв. (22+24+23+22+16).

Кращі гравці (версія ФВУ): Яцків – Скорохід.

12 лютого. Луцьк. Зал ОДЮСШ. 300 глядачів.

У рамках 11-го туру луцький «Континіум» приймав рівненську «Регіну». Протистояння між географічними сусідами завжди вважалось надпринциповим для обох колективів. Історія протистоянь нинішніх суперників в останніх п’яти сезонах була на користь «Волині», 16 матчів - 16 перемог за останні . Вболівальники чекали лише перемоги, адже у випадку двох перемог лучанки зуміли б піднятися до топ-4.

Зі старту першого сету лучанки на правах господарів понеслися вперед – 3:1, 6:3. До першої «технічки» волинянки досягли комфортної переваги над суперником – 8:3. Проте після першої технічної перерви, гості зуміли наздогнати наших дівчат – 10:9. І вже у якості лідера піти на другу вимушену паузу  – 14:16. «Регіна» продовжувала вести гру – 15:20. Господарі намагалися переламати хід партії, але зупинити рівнянок не вдалося – 18:25.

У другому сеті на старті шок. Ми «горимо» – 0:6, 1:9. Гра просто розвалилася у нашої молоді. «Регіна» продовжувала тиснути і розбивати безпорадний захист наших дівчат – 7:18. Привести до тями свої партнерок вирішила Людмила Осачук. П’ять раз поспіль Люді вдалося пробити захист рівнянок і трішки скоротити ганебний відрив – 12:18. Лучанки завелися і нівелювали відрив – 17:19. Багато сил було потрачено упродовж партії. Тому на кінцівку волинян не вистачило – 21:25.

Третя партія вийшла переломною. Рівна боротьба тривала до другої технічної перерви, на яку першими дісталися гості – 15:16. Після якої волинянки налагодивши гру, пішли у відрив – 19:17, 23:19. Здобутої переваги вистачило – 25:23.

Четвертий відрізок з самого початку партії і до останнього забитого м’яча пройшов повністю під контролем господарок майданчика. Тому закономірна перемога – 25:18. На глядачів чекав тай-брейк.

На тай-брейку рівнянки повели – 6:0, та спокійно вели партію до перемоги – 9:4. Але лучанки не стали так просто здаватися та проявили характер – 9:10. Далі «валідольна» кінцівка. Наші дівчата зрівняли рахунок – 11:11. Напруга сягнула апогею. «Волинь» таки зуміла дотиснула принципового опонента – 15:13.

«Континіум-Волинь-Університет» - «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» – 0:3 (21:25, 22:25, 21:25)

«Волинь»: Ужва (к), Рудик, Яцків, Осачук, Скрипник, Тищенко; Карасьова (л), Гас, Щербяк. Тренер – Богуслав Галицький.

Судді: А.Скібіцький (Львів), С.Лемещук (Київ).

Тривалість матчу: 76 хв. (24+26+26)

Кращі гравці (версія ФВУ): Осачук – Скорохід.

13 лютого. Луцьк. Зал ОДЮСШ. 200 глядачів.

Перша партія розпочалася з ривка гостей – 0:3. Надійно зігравши на блоці, розмочити рахунок для «Волині» зуміла Тетяна Яцків – 1:3. «Регіна» продовжувала тиск та впевнено набирала очки – 3:6. Заміна зв’язуючої у «Волині»: замість Рудик – Гас. Потихеньку господарі налагодили гру. Після удару Тетяни Яцків з другою лінії  волинянки зуміли скоротити відставання до мінімуму – 6:7. Проте до першої технічної перерви першими дійшли гості – 6:8. Далі вистрілила Любов Ужва : спочатку діагональний удар, а потім в лінію, на табло – 8:8. «Регіна» відповіла тим же – 8:10. Далі момент від якого настрій піднявся у луцьких вболівальників. Недуже висока наша зв’язка Анастасія Гас перетиснула на сітці Світлану Бєлову – 9:10. Рівнянки  продовжували лідирувати в партії – 10:14. «Погоню», акцентованим діагональним ударом, розпочала Людмила Осачук – 11:14. Далі ж завдяки хорошій подачі від Тетяни Яцків, лучанки наздогнали рівнянок та вийшли вперед, три ейси від першого темпу «Волині» – 15:14. «Регіна» відповіла  серією - 6:0, і повела – 20:15. У кінцівці партії без змін. Запам’ятався лише подвійний блок у виконанні: Марини Скрипник та Анастасії Тищенко – 21:25.

Другий сет пройшов за сценарієм першого. Більш-менш рівна гра – 3:3, 5:5, 7:7, 11:11, 13:13, 15:15. Після другої технічної перерви ми володіли ініціативою та впевнено набирали очки – 18:15, 21:18. Здавалося б цю партію ми вже не віддамо, але кінцівка у волинянок не склалася – 21:21, 22:22. На фінальний спурт краще вийшов у гостей – 22:25. «Волинь» горить – 0:2.

Рівна боротьба тривала і у третій партії – 4:4, 10:10, 13:13, 17:17, 20:20. Проте кінцівка знову ж таки була за рівнянками – 21:25. 3:0 – перемога «Регіни»

БІЛОЗГАР – ПЕДУНІВЕРСИТЕТ – 3:1, 3:0

«Білозгар-Медуніверситет» - «Педуніверситет-ШВСМ» - 3:1 (23:25, 25:22, 25:18, 25:15)

«Білозгар»: Малярчук,  Козачковська, Франкевич, Якушева, Житовоз, Яковчук; Кутнякова (л), Лужецька, Побережна. Тренер – Юлія Якушева.

«Педуніверситет»: О.Жула, Ткаченко (к), Г.Жула, Коленко, Кравчук, Українець; Кімейчук (л), Калабура. Тренер – Володимир Жула.

Судді: А.Ковальчук (Луцьк), О.Іванов (Київ).

Тривалість матчу: 160 хв. (95+24+21+20).

Кращі гравці (версія ФВУ): МалярчукГ.Жула.

12 лютого. Вінниця. СК ВНМУ. 140 глядачів.

З рапорту делегату ФВУ Василя ХУТОРНОГО: "За рахунку 7:8 в 17-10 1-й партії пропало світло. В 18-05 з’явилось. Гра відновилась в 18-20".

Гра розпочалася в доволі рівній боротьбі. Блок від Юлії Козачковської – і ми ведемо 1:0; атака від Ганни Жули – 1:1, згодом 2:2, 3:3. Перша технічна перерва -  7:8. Після вимушеної зупинки, яка була пов’язана з відсутністю електропостачання, гра відновлюється приблизно за годину. Гості достатньо швидко спіймали ритм гри й зуміли відірватися в рахунку – 11:16, 14:21, 18:22. Стартова партія завершується з рахунком 23:25.

У другому сеті картина радикально не змінилася. Вінничанки почали втрачати м’ячі, допускати прикрі помилки на подачі. Гравці «Педуніверситету» скористалися ситуацією та вирвалися вперед (1:4, 2:6, 4:8), але так само помилялися, тому середина сету стала грою в «доганялки» (12:13, 14:13, 16:15). Друга партія закінчується з рахунком 25:22 на користь господарок.

У третьому сеті вінницькі волейболістки продовжували домінувати на майданчику й до другої технічної перерви були попереду 16:12. Дівчата різноманітніше грали в нападі, а найголовніше – більш стабільно й з меншою кількістю помилок. До кінцівки сету «Білозгар» підійшов, маючи перевагу «+7» - 25:18.

Початок четвертого сету обернувся для чернігівських волейболісток повною катастрофою (8:0). Оговтатися від такого удару гості змогли не зразу. Лише до середини партії вони почали повертатися до тями, але вінничанки були вже далеко (15:7, 20:10). У наступні кілька хвилин вирішилася доля цієї партії 25:15. Чинити опір у гравців «Педуніверситету» вже не було сил, розповів сайт http://volleyvin.ucoz.ua/.

«Білозгар-Медуніверситет» - «Педуніверситет-ШВСМ» - 3:0 (25:20, 25:23, 25:16)

«Білозгар»: Малярчук,  Козачковська, Франкевич, Якушева, Житовоз, Яковчук; Кутнякова (л), Лужецька, Коваль. Тренер – Юлія Якушева.

«Педуніверситет»: О.Жула, Ткаченко (к), Г.Жула, Коленко, Кравчук, Українець; Кімейчук (л), Калабура, Качан. Тренер – Володимир Жула.

Тривалість матчу: 69 хв. (22+25+22).

Кращі гравці (версія ФВУ): Малярчук – Г.Жула.

13 лютого. Вінниця. СК ВНМУ. 110 глядачів.

Обидві команди почали матч рівно. Суперники намагалися нав’язати один одному свою гру, але дві вдалі атаки від Діани Франкевич виводять білозгарівців уперед (5:3). Далі не забарилися ейс від Анни Житовоз, пайп від Оксани Яковчук, блок від Ганни Малярчук, атаки першим темпом від Юлії Якушевої (8:5, 10:6, 12:9). Вінничанки доволі спокійно вели в рахунку, і рідкісні успішні відрізки гостей з Чернігова ніяк не впливали на хід сету – 18:11, 21-17. Удар від Анни Житовоз ставить крапку в стартовій партії – 25:20.

Ривок гостей на початку сету (1:3) був зупинений вінничанками (блок від Юлії Якушевої), проте після цього чернігівські волейболістки активно пішли вперед, набираючи очко за очком. Влучні атаки Анастасії Ткаченко, Тетяни Калабури, Юлії Українець, Ганни Жули, скидки Ольги Жули й Олександри Коленко роблять свою справу (3:6, 10:15, 18:23). Переломний момент наступає, коли на подачу виходить Юлія Козачковська, яка затероризувала суперників непростими подачами. У підсумку набрано шість брейкових очок і здобуто перемогу в партії 25:23.

Перемогу вінничанки вирішили «не відкладати в довгий ящик», і тому відразу заволоділи перевагою на початку третього сету (2:0). Карина Кравчук пробиває блок «Білозгару» – 2:1. Юлія Якушева та Діана Франкевич відповідають двома потужними ударами – 4:1. На одну атаку Ганни Жули госопдарки відповідають трьома – 7:2. Як не старалися волейболістки «Педуніверситету», але протистояти вінничанкам, які відчули смак перемоги, вони не змогли (10:5, 17:8, 21:11, 24:15). Подача в аут Олександри Коленко – наша перемога  в матчі (25:15).

Після цих двох перемог «Білозгар-Медуніверситет» підіймається на шосту сходинку турнірної таблиці.

ОРБІТА – СЄВЄРОДОНЧАНКА – 1:3, 1:3

«Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» – «Сєвєродончанка» - 1:3 (20:25, 25:19, 20:25,20:25)

«Орбіта»: Кравченко, Герасимова, Довгополюк, Яструб, Фролова, Комісарова; Дерюгіна (л), Дєдкова, Скрипак. Тренер – Ігор Філіштинський.

«Сєвєродончанка»: Деніна, Дорсман, Балабанова, Лісєєнкова, Хорольська, Юрченко; Афанасьєвська. Тренер – Гарій Єгіазаров.

Судді: В.Паєвський (Харків), В.Самодай (Суми).

Тривалість матчу: 113 хв. (25+25+27+26).

Кращі гравці (версія ФВУ): Комісарова – Юрченко.

12 лютого. Запоріжжя. Палац спорту ЗАС. 415 глядачів.

«Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» – «Сєвєродончанка» - 1:3 (29:31, 14:25, 25:21, 10:25)

«Орбіта»: Кравченко, Герасимова, Довгополюк, Яструб, Фролова, Комісарова; Дерюгіна (л), Лохманчук, Скрипак, Савченко. Тренер – Ігор Філіштинський.

«Сєвєродончанка»: Деніна, Дорсман, Балабанова, Лісєєнкова, Хорольська, Юрченко; Афанасьєвська, Луханіна. Тренер – Гарій Єгіазаров.

Судді: В.Самодай (Суми), В.Паєвський (Харків).

Тривалість матчу: 96 хв. (32+22+24+18).

Кращі гравці (версія ФВУ): Герасимова – Лісєєнкова.

13 лютого. Запоріжжя. Палац спорту ЗАС. 215 глядачів.

ГАЛИЧАНКА – ХІМІК – 1:3, 0:3

«Галичанка-ТНЕУ-Вікнарьов» - «Хімік» - 1:3 (17:25, 25:21, 21:25, 17:25)

«Галичанка»: Дуб’янська, Мадзар, Карпець, Рева, Єфременко, Туркула (к); Вер.Дельрос (л), Карпушина, Дудник. Тренер – Андрій Романович.

«Хімік»: Кальченко, Дрозд, Політанська, Чернуха, Томіч, Козлова (к); Нємцева (л), Степанчук, Сильченкова, Расточило. Тренер – Сергій Голотов.

Судьи: В.Козловський  (Рівне), К.Гранько (Харків).

Тривалість матчу: 91 хв. (21+24+23+23)

Кращі гравці (версія ФВУ): Карпушина – Політанська.

12 лютого. Тернопіль. СК ТНЕУ. 300 глядачів.

До Тернополя «Хімік» приїхав без Ніни Молодцовой, яка продовжує відновлюватися після травми, отриманої в матчі 10-го туру з «Орбітою». Що стосується інших кадрових моментів, то обов"язки ліберо в цих матчах виконувала Христина Нємцева, а Аліна Степанчук виходила на заміну як гравець задньої лінії.

Почав «Хімік», як і личить лідеру дуелі. Алла Політанська своєю подачею ускладнила супернику прийом, а Катерина Кальченко успішно реалізувала надані шанси. 3:0 - на користь чемпіонок. А потім вже сама Катерина власноруч зробила два ейси. 8:4 - з таким рахунком на користь «Хіміка» команди пішли на першу перерву. До слова, подача в цій грі стала ефективною зброєю в руках обох команд. Чи жарт - більше 30-ти ейсів на двох за матч. Далі під диктовку «Хіміка» - 15:6, 19:9. Невеликий збій в кінцівці не позначилася на загальній картині і, природно, на результаті - 25:17.

Можливо, впевнена перемога в першій партії трохи позначилася на концентрації команди. Не пішов прийом на старті другої партії - виною тому подача Тетяни Карпушиної - волейболістки «Хіміка», що знаходиться в «Галичанці» на правах оренди. 6:1. Цей відрізок на подачі Карпушиної, як виявилося, визначив результат другої партії. «Хімік» кинувся в погоню і на подачі Катерини Сильченкової, яка замінила Тетяну Козлову, підібрався на відстань двох очок - 10:8. Але «Галичанка» за рахунок подачі і блоку зуміла зберегти лідируючу позицію і довести партію до перемоги - 25:21.

Алаверди «Хіміка» було більш ніж гідним. На подачі Алли Політанської южненська команда потужно стартувала в третій партії - 7:0 (!). Алла подавала - три ейси, партнерки добивали. Як і в першій партії, пару ейсів додала Катерина Кальченко. 11:4. І знову, як і в стартовому сеті, «Хімік» в кінцівці дав слабинку, дозволивши «Галичанці» скоротити відставання до чотирьох очок. Але в підсумку сет за южненською командою.

Аналогічно третій партії «Хімік» почав і четверту - 8:3. «Галичанка» досить швидко наздогнала - 9:9. Пішла досить в"язка гра, в якій довгий час жодна з команд не могла отримати скільки-небудь відчутну перевагу. Так тривало до позначки «17», поки на подачу не вийшла Міна Томич. Серія ейсів і справа в капелюсі - «Хіміка» уникнув нервової кінцівки. 25:17 в партії і 3:1 в матчі.

«Галичанка-ТНЭУ-Вікнарьов» - «Хімік» - 0:3 (14:25, 22:25, 13:25)

«Галичанка»: Дуб’янська, Мадзар, Карпець, Рева, Карпушина, Туркула (к); Вер.Дельрос (л), Дудник, Єфременко, Стасівська. Тренер – Андрій Романович.

«Хімік»: Кальченко, Дрозд, Політанська, Чернуха, Козлова (к); Нємцева (л), Степанчук, Сильченкова, Напалкова, Бойко, Расточило. Тренер – Сергій Голотов.

Судьи: К.Гранько (Харків), В.Козловський  (Рівне).

Тривалість матчу: 59 хв. (22+19+18).

Кращі гравці (версія ФВУ): Туркула – Політанська.

13 лютого. Тернопіль. СК ТНЕУ. 260 глядачів.

«Хімік» вийшов на другий матч в такому ж складі, що і напередодні, і почав його також - з активної подачі. І також забезпечив собі стартову перевагу - до другої перерви «+7» - 16:9. До фінішу партію вона збільшився до двозначного - 25:14.

За таким же сценарієм спочатку йшов і другий сет. «Хімік» за рахунок подачі пішов вперед - 10:4, 16:10. Здавалося, все в ажурі, та й Андрій Романович основну сполучну Ангеліну Дуб’янську вже зняв з гри, супроводжуючи заміну гнівною тирадою на її адресу. Проте невеликої розслабленості з боку гравців «Хіміка» було досить, щоб волейболістки «Галичанки» піднеслися духом. Серія помилок в прийомі, недобиті м"яч в атаці, і суперник вже попереду - 20:19. Сергію Голотову довелося двічі наприкінці партії взяти тайм-аут, щоб повернути гру в звичне русло. Вдалося. Позначилася різниці в класі і досвіді. Тетяна Козлова потужним ударом з четвертої зони вивела «Хімік» вперед - 23:22. Її підтримала Катерина Кальченко, яка поставила блок Діані Карпець, блискуче грала в цьому елементі напередодні (6 очок). 24:22. Вирішальний м"яч добивати не довелося - промах суперника. У підсумку - 25:22.

У третій партії, як і в інших, зіграних в Тернополі, «Хімік» зі старту вийшов вперед. Зусиллями догравальниць - Тетяни Козлової і Катерини Сильченкової. 7:3. Сьомий м"яч Сильченкова забила після того, як Христина Нємцева встояла перед гарматним першим темпом Олени Туркула. І не просто встояла, а довела, що називається, в ніс. «Хімік» ще раз дозволив супернику майже наздогнати себе - 10:11. В останній раз в матчі. На другий обов"язковий перерву южненська команда пішла з комфортними п"ятьма очками переваги. 16:11 - після хвацького першого темпу у виконанні Кальченко. А потім на арену вийшла її тезка Сильченкове. Точніше, не на арену, а на лінію подачі. І вже «+10» - 21:11. Користуючись нагодою, Сергій Голотов заграв Юлію Бойко. Для неї це був дебют в Суперлізі. Вона стала 70-м гравцем, який виступав за «Хімік» з моменту заснування команди. Волейболістка юніорської збірної зіграла сміливо: прийняла на 100% і забила два з двох, в тому числі і переможний м"яч - потужним ударом, з яким суперник не впорався. 25:13.

3:0 - «Хімік» взяв заплановані три очки в Тернополі, а вже 16-17 лютого в Сєвєродонецьку його чекає набагато більш серйозний суперник - «Сєвєродончанка».