Суперліга (жінки). 13-й тур. «Галичанка» - в «четвірці»

18:25 | 06 марта 2016

Тернопільська «Галичанка», двічі здолавши вдома «Орбіту», забезпечила собі місце в топ-4 чемпіонату України – такий головний підсумок 13-го туру жіночої Суперліги.

ТУРНІРНИЙ РОЗКЛАД

Як ви розумієте, 13-й тур дав відповідь на одне з турнірних питань –  «Галичанка» забезпечила собі четверту позицію за підсумками 1-го етапу. Таким чином, третій сезон поспіль за медалі знов боротиметься квартет у складі «Хіміку», «Сєвєродончанки», «Орбіти» та, само собою, тернопільської команди.

Друге – стосовно переможця «регулярки» - ще залишається відкритим, але, зрозуміло, що це лише питання часу. Наврядчи хтось сумнівається, що «Сєвєродончанка» збереже 4-очкову перевагу над «Хіміком» в іграх з «Білозгаром»». В цьому турі луцька команда в домашніх матчах постаралася дати бій фавориту пари –досягла позначки «20» в чотирьох з шести партій, але не більше того. Скоріш за все, не вдасться похитнути положення лідера і вінницькій команді в іграх, які заплановані в Сєвєродонецьку в заключному турі 1-го етапу.

ВОЛИНЬ – СЄВЄРОДОНЧАНКА – 0:3, 0:3

«Континіум-Волинь-Університет» - «Сєвєродончанка» - 0:3 (21:25, 23:25, 18:25)

«Волинь»: Ужва (к), Рудик, Яцків, Осачук, Скрипник, Тищенко; Карасьова (л). Тренер – Богуслав Галицький.

«Сєвєродончанка»: Юрченко, Дорсман, Афанасьєвська, Лісєєнкова (к), Хорольська, Балабанова; Деніна (л), Луханіна. Тренер – Гарій Єгіазаров.

Судді: В.Паршин (Рівне), К.Гранько (Харків).

Тривалість матчу: 74 хв. (24+27+23).

Кращі гравці (версія ФВУ): Скрипник – Лісєєнкова.

4 березня. Луцьк. СК ОДЮСШ. 315 глядачів.

«Континіум-Волинь-Університет» - «Сєвєродончанка» - 0:3 (20:25, 20:25, 19:25)

Тривалість матчу: 73 хв. (24+25+24).

4 березня. Луцьк. СК ОДЮСШ. 375 глядачів.

БІЛОЗГАР – ХІМІК – 2:3, 0:3

«Білозгар-Медуніверситет» – «Хімік» - 2:3 (16:25, 25:22, 27:25, 15:25, 3:15). ФОТОВІДЕО

«Білозгар»: Малярчук, Козачковськя, Франкевич, Якушева (к), Житовоз, Яковчук; Кутнякова (л), Лужецька, Коваль. Тренер – Юлія Якушева.

«Хімік»: Расточило, Дрозд, Політанська, Сильченкова, Томіч, Козлова (к); Нємцева (л), Напалкова, Бойко, Микитюк. Тренер – Сергій Голотов.

Судді: С.Гулька (Тернопіль), Д.Столяр (Рівне).

Тривалість матчу: 104 хв. (21+24+27+20+12).

Кращі гравці (версія ФВУ): Якушева – Степанчук.

4 березня. Вінниця. СК ВНМУ. 150 глядачів.

Лідер вінницької команди, її капітан та головний тренер Юлія Якушева по-справжньому запалила своїх гравців (4:2), але атаки Тетяни Козлової та Міни Томіч, укорочена подача Олени Расточило, пайп від Анастасії Чернухи, кілька помилок вінницьких дівчат – і на першу технічну перерву суперники відправилися при рахунку 5:8 на користь «Хіміка», розповідає сайт вболівальників вінницького волейболу. Надалі події розвивалися за планом гостей. Головна забивна сила дівчат з Южного Тетяна Козлова допомагала нарощувати своїй команді перевагу. На другу технічну перерву супротивники пішли  після вдалої атаки Анастасії Чернухи (10:16). Без будь-який проблем гості довели першу партію перемоги - 16:25.

На початку другої партії на майданчику хазяйнувала «Білозгар» (2:0, 8:5). Особливо вразив відрізок після першої технічної перерви, коли вінничанки не тільки робили на полі майже все, що хотіли, але й робили це дуже ефектно (16:11). Чого коштують невідпорні атаки Юлії Якушевої, блоки Анни Житовоз та Ганни Малярчук. Після невеликого перепочинку «Білозгар» продовжує впевнено йти до перемоги в сеті – 18:13. Гості, розізлившись самі на себе, намагаються наздогнати й скорочують перевагу до трьох очок (20:17), але розпаленілих вінничанок, яких оплесками підтримували вболівальники, вже було не зупинити. Серію успішних дій видають Діана Франкевич, Оксана Яковчук, а Юлія Козачковська вибиває суперника з прийому, завершуючи партію – 25:22.

Третя партія починається з невеликої переваги вінничанок (4:2) завдяки блоку Якушевої та атак Франкевич. Упевнені дії волейболісток «Білозгара» допомагають їм отримати триочковий доробок – 8:5. При рахунку 10:5 головний тренер «Хіміка» Сергій Голотов взяв перерву, але це не допомогло. Козачковська, Яковчук, Малярчук, Житовоз продовжили приносити очки до скарбнички нашої команди (16:13). Після перерви гості стабілізують гру й кидаються в погоню: вдалі атаки Тетяни Козлової, Анастасії Чернухи, Дар’ї Дрозд, - і на табло рахунок 21:21. На майданчику з’явилася Анастасія Коваль, яка допомогла господаркам знятися з подачі гостей, слідом Анастасія Чернуха потрапила в сітку (23:21), але швидко виправилася, проводячи дві атаки підряд (23:23). Скидкою відповідає Юлія Козачковська (24:23). Здавалося, перемога в сеті вже близько, проте Ганна Малярчук подала в аут. Юлія Якушева та Анастасія Чернуха обмінялися ударами (25:25), а перемогу вінничанкам приносять атака Діани Франкевич та блок Анни Житовоз – 27:25.

Інтрига, що зародилася, прожила зовсім мало – занадто потужно гості розпочали четвертий сет. Після двох поспіль результативних атак Анастасії Чернухи, блоку Міни Томіч, а також ейсу Алли Політанської рахунок на табло 2:8. Проблеми в захисті господарок відчувалися все сильніше й сильніше. Подальші розіграші повністю контролював чинний чемпіон України (7:16). Олена Расточило впевнено завершує зусилля своїх партнерок атакою першим темпом – 15:25.

Мабуть, надважка боротьба в попередніх партія виснажила господарок. Розчаровані поразкою в четвертому сеті, вінничанки ще довго не могли прийти до тями. Цим і скористалися гості (0:6). Лише Юлія Якушева змогла знайти дірку в захисті южненських волейболісток до зміни майданчиків (1:8). «Хімік», повністю прибравши ініціативу до своїх рук, тільки нарощує відрив. Атака Анастасії Чернухи завершила сьогоднішню п’ятисетову баталію – 3:15.

«Білозгар-Медуніверситет» - «Хімік» - 0:3 (11:25, 16:25, 15:25). ФОТОВІДЕО

«Білозгар»: Малярчук, Козачковська, Франкевич, Якушева (к), Житовоз, Яковчук; Кутнякова (л), Рогаль, Коваль, Лужецька. Тренер – Юлія Якушева.

«Химик»: Расточило, Дрозд, Політанська, Сильченкова, Томіч, Козлова (к); Нємцева (л), Напалкова, Микитюк, Бойко. Тренер – Сергій Голотов.

Судді: Д.Столяр (Рівне), С.Гулька (Тернопіль).

Тривалість матчу: 53 хв. (16+19+18).

Кращі гравці (версія ФВУ): Якушева – Политанская.

5 березня. Вінниця. СК ВНМУ. 100 глядачів.

Волейболістки «Хіміка» на другу гру вийшли максимально зібраними, а у вінничанок вже не було тієї зарядженості, яка була у вчорашньому матчі. Початок розгрому в першому сеті поклала атака першим темпом Олени Расточило. Після неї в гостей з Южного все пішло, як по накатаній – 4:8, 6:11, 9:16. Білозгарівці помилялися – не летіла подача, не ладився прийом, поганими були справи в дограваннях. Результат партії передбачуваний  – 11:25.

Друга партія розпочалася рівно. Вінничанкам вдалося зупинити наступальний порив гостей. Гра стабілізувалася, суперники набирали очки почергово. Потужні атаки Оксани Яковчук, Юлії Якушевої, Діани Франкевич, Ганни Малярчук, два ейси від Юлії Козачковської - і до першої технічної перерви команди прийшли за мінімальної переваги «Хіміка» - 6:8. На жаль, більшого досягти вінничанкам не вдалося - розвиток подій складався на користь гостей, - констатується в репортажі на сайті вболівальників вінницького волейболу. Влучні атаки Тетяни Козлової, Міни Томіч, Юлії  Бойко, активні та чіткі дії на блоці Дар’ї Дрозд. Друга партія за дівчатами з Южного – 16:25.

Але гравців «Білозгара» два програних сети не зломили, про що свідчить початок третього. Піймавши гостей на самозаспокоєнні, господарі швидко створили непоганий доробок (4:1) завдяки атакам Діани Франкевич, Анни Житовоз та Юлії Якушевої. Проте чемпіонки швидко отямилися й узяли ситуацію під свій контроль. Точні атаки Козлової, «чохли» Дрозд – і попереду вже гості (6:8). Після тайм-аута южненки продовжують розвивати свій успіх (12:16). Тренери вінничанок використовують заміни, але це не приносить у малюнок гри особливих змін, гості домінували у всіх елементах, а особливо на блоці. Значну перевагу господаркам ліквідувати не вдалося. Гравці «Хіміка» упевнено довели сет до перемоги. На табло 15:25 та 0:3 за партіями.

РЕГІНА – ПЕДУНІВЕРСИТЕТ – 1:3, 3:0

«Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» - «Педуніверситет-ШВСМ» - 1:3 (25:12, 20:25, 21:25, 21:25)

«Регіна»: Скорохід, Лозінська, Грицуняк (к), Бєлова, Овезгельдієва, Пономаренко; Вікторчук (л), Кара (л), Рудьо. Тренер – Валерій Пархоменко.

«Педуніверситет»: Коленко,  Ткаченко, Качан, Шара (к), Кравчук, Українець; Кімейчук (л), Калабура, О.Жула. Тренер – Володимир Жула.

Судді: М.Мельник (Івано-Франківськ), С.Лемещук (Київ).

Тривалість матчу: 80 хв. (17+20+21+22).

Кращі гравці (версія ФВУ): Грицуняк – Шара.

4 березня. Рівне. СК НВК №26. 160 глядачів.

Першу партію «Регіна» розпочала з відриву, не даючи дівчатам з Чернігова навіть розігратись. Рівнянки впевненно відпрацювали на подачі, блоці та атаці. Чудово грала у захисті ліберо команди Олександра Кара. «Регіна» спокійно довели партію до перемоги 25:12, - розповідається в репортажі на сторінці «Регіни» vkontakte.

Вже на старті другої партії можна було зрозуміти, що на майданчику з"явився інший «Педуніверсите»т. Рівнянки були попереду, але декілька помилок та все пішло за сценарієм Чернігова. Перерва від Володимира Жули ще більше додала азарту своїм підопічним, які скориставшись помилками суперника перемогли у другий партії 20:25. 1:1 за партіями

Третя партія розпочалася на рівних 2:2, 8:8, 13:13 після другої технічної перерви чернігівські дівчата стрімко почали йти до перемоги, очки свої команді приносили: Юлія Українець, Ольга Жула та Каріна Кравчук. Кінцівка вийшла дуже напружена, але дотиснути суперника «Регіні» не вдалося. Програш у третій партії 21:25 та на табло 1:2 за партіями на користь Педуніверситету.

Четверта партія пройшла за сценарієм третього сету, рівна боротьба на початку партії, а далі «Педуніверситет» вийшов уперед 12:18. Вдалі дії підопічних Валерія Пархоменка вселили у рівненських вболівальників надію на тай-брейк. Вже не можливо було зупинити дівчат з Чернігова перемога у четвертій партії 21:25 та 1:3 за партіями.

«Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» - «Педуніверситет-ШВСМ» - 3:0 (25:22, 25:12, 25:20)

«Педуніверситет»: Коленко, Ткаченко, Качан, Шара (к), Кравчук, Українець; Кімейчук (л), Калабура, О.Жула. Тренер – Володимир Жула.

Судді: С.Лемещук (Київ), М.Мельник (Івано-Франківськ).

Тривалість матчу: 63 хв. (24+18+21).

Кращі гравці (версія ФВУ): Пономаренко – Ткаченко.

5 березня. Рівне. СК НВК №26. 120 глядачів.

Перша партія другої зустрічі розпочалась з відриву господарок майданчика – «Регіна» не могла допустити програшу у другий день перед своїми вболівальниками. Команду уперед повела за собою Олександра Пономаренко. Злагоджені дії наших дівчата і перемога у першій партії 25:22

Друга партія знову пройшла під диктовку «Регіни». Рівнянки впевнено йшли до перемоги, не даючи супернику жодного шансу. Очки для своє команди приносили капітан команди Олена Грицуняк, а також Юлія Овезгельдієва, Дарина Рудьо, Інна Скорохід та Марія Лозінська. Хочеться також відмітити ліберо нашої команди Тетяну Вікторчук, завдяки якій був виграний один з напружених та довгих розіграшів. Помилки суперника - і «Регіна» спокійно завершила другу партію перемогою 25:12

Третя партія. «Регіна» знову попереду - точна атака та прийом не давала дівчатам з Чернігова ніякого шансу.  Вже в кінцівці партії «Педуніверситет» розпочав тиск на «Регіну».  23:20. Перерва від Володимира Жули не подіяла. Переможне очко для своєї команди приніс блок Марії Лозінської та Олени Грицуняк. 25:20 - підбиваються підсумки матчу в репортажі на сторінці «Регіни» vkontakte.

Перемога 3:0, три очки до активу «Регіни». Шоста сходинка та «+4» переваги від вінницького «Білозгару».

ГАЛИЧАНКА – ОРБІТА – 3:1, 3:1

«Галичанка-ТНЕУ-Вікнарьов» - «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» - 3:1 (25:19, 16:25, 25:23, 25:13)

«Галичанка»: Дудник, Карпець, Дуб’янська, Єфременко, Туркула (к), Рева; Вер.Дельрос (л), Стасівська, Карпушина. Тренер – Андрій Романович.

«Орбіта»: Дєдкова, Кравченко, Фролова, Яструб, Герасимова, Скрипак (к); Дерюгіна (л), Довгополюк, Пасс. Тренер – Ігор Філіштинський.

Судді: О.Скібіцький (Львів), С.Овчарук (Миколаїв).

Тривалість матчу: 85 хв. (22+20+23+20).

Кращі гравці (версія ФВУ): Карпець – Герасимова.

4 березня. Тернопіль. СК ТНЕУ. 240 глядачів.

«Галичанка»: Дудник, Карпець, Дуб’янська, Єфременко, Туркула (к), Рева; Вер.Дельрос (л), Стасівська, Карпушина, Мадзар. Тренер – Андрій Романович.

«Орбіта»: Фролова, Скрипак (к), Кравченко, Герасимова, Дєдкова, Яструб; Дерюгіна (л), Довгополюк, Лохманчук, Савченко. Тренер – Ігор Філіштинський.

Судді: С.Овчарук (Миколаїв), О.Скібіцький (Львів).