Суперліга (жінки). 2-й етап. 1-й тур. Перший день. Превью

14:55 | 18 марта 2016

Сьогодні матчем «Хімік» - «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» розпочнеться безпосередня боротьба за медалі жіночого чемпіонату України. Стисле прев’ю до матчів 1-го дня до вашої уваги.

16.00. «Хімік» - «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ»

До 31 січня 2015-го «Хімік» мав 19-матчеву переможну серію в іграх з «Орбітою», але з тих пір двічі поступився запорізькій команді - 2:3 в Южному і 1:3 в Запоріжжі 30 жовтня в першому колі нинішнього чемпіонату. Осіння поразка стала найбільшим для «Хіміка» від «Орбіти». Втім, на наступний день був узятий реванш з аналогічним рахунком. Всього в нинішньому сезоні команди провели між собою 5 матчів - 4 перемоги у «Хіміка» (З / П - 13-4).

У фінальних частинах чемпіонатів і Кубків України команди зіграли між собою 9 матчів - 9 перемог у «Хіміка», в тому числі в недавньому фінальному кубковому матчі з рахунком 3:0, при співвідношенні партій 27-1. На нейтральних майданчиках «Хімік» та «Орбіта» змагалися тричі (3 перемоги, 9-0), в Тернополі турнірна доля зводила лише один раз - 3 квітня 2015 «Хімік» впевнено переміг 3: 0 (25:20, 25:10, 25:12).

В якому стані команди, якими керують давні тренери-суперники Сергій Голотов та Ігор Філіштинський, знаходяться зараз, складно сказати, адже в останніх турах «регулярки» вони не вирішували.

«Хімік» - «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ»

СТАТИСТИКА ІГОР (останні п’ять сезонів):

25 матчів: +23-2, партії – 72-10, очки – 70-5,

в т.ч. в Тернополі – 1 матчів:+1-0, партії – 3-0, очки – 3-0.

Кубок-2015/16 – 1 матч:+1-0, партії – 3-0, очки – 3-0. Южне – 3:0.

Суперліга-2015/16 – 4 матчі:+3-1, партії – 10-4, очки – 9-3. Запоріжжя – 1:3, 3:1. Южне – 3:0, 3:0

Суперліга-2014/15 – 8 матчів:+7-1, партії - 23-5, очки – 22-2. Запоріжжя – 3:0, 3:0, 3:1. Южне – 3:1, 2:3, 3:0, 3:1. Тернопіль – 3:0.

Суперліга-2013/14 – 6 матчів:+6-0, партії - 18-1, очки – 18-0. Запоріжжя – 3:1, 3:0. Южне – 3:0, 3:0, 3:0. Сєвєродонецьк – 3:0.

Суперліга-2012/13 – 6 матчів:+6-0, партії – 18-0, очки – 18-0. Запоріжжя – 3:0, 3:0. Южне – 3:0, 3:0, 3:0. Луцьк – 3:0.

В сезоні-2011/12 команди між собою не грали.

ТРИ ОСТАННІ ОЧНІ МАТЧІ

Кубок України-2015/16. Фінал

«Хімік» - «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» - 3:0 (25:22, 25:22, 25:16)

«Хімік»: Кальченко, Політанська, І.Молодцова, Чернуха, Томич, Козлова (к); Степанчук (л), Нємцева. Тренер - Сергій Голотов.

«Орбіта»: Фролова, Герасимова, Кравченко, Яструб, Биценко, Скрипак (к); Дерюгіна (л), Довгополюк, Пугач. Тренер - Ігор Філіштинський.

Судді: А. Ковальчук (Луцьк), В.Паєвський (Харків).

Тривалість матчу: 77 хв. (27+27+23)

Кращі гравці (версія ФВУ): Чернуха - Фролова.

24 грудня. Южне. ФСК «Олімп». 890 глядачів.

Суперліга-2015/16. 10-й тур

«Хімік» – «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» - 3:0 (27:25, 25:13, 25:21)

«Химик»: Дрозд, Політанська, І.Молодцова, Чернуха, Томіч, Козлова (к); Степанчук (л), Нємцева, Кальченко, Сильченкова. Тренер – Сергій Голотов.

«Орбіта»: Фролова, Довгополюк, Герасимова, Кравченко, Яструб, Комісарова; Дерюгіна (л), Лохманчук, Пугач, Савченко. Тренер – Игорь Филиштинский.

Судді: О.Осадчий (Чернігів), С.Овчарук (Миколаїв).

Тривалість матчу: 77 хв. (29+22+26).

Кращі гравці (версія ФВУ): Томіч – Кравченко.

5 лютого. Южне. ФСК «Олімп». 475 глядачів.

«Хімік» – «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» - 3:0 (25:20, 25:16, 25:19)

«Химик»: Дрозд, Політанська, І.Молодцова, Чернуха, Томіч, Козлова (к); Степанчук (л), Нємцева, Расточило, Сильченкова. Тренер – Сергій Голотов.

«Орбіта»: Фролова, Довгополюк, Герасимова, Кравченко, Яструб, Комісарова; Дерюгіна (л), Лохманчук. Тренер – Ігор Філіштинський.

Судді: С.Овчарук (Миколаїв), О.Осадчий (Чернігів).

Тривалість матчу: 74 хв. (25+23+26).

Кращі гравці (версія ФВУ): Дрозд – Довгополюк.

6 лютого. Южне. ФСК «Олімп». 200 глядачів.

«ХІМІК» - «ОРБІТА». 2-Й ЕТАП. 1-Й ТУР. ОРІЄНТОВНІ СКЛАДИ

«Хімік»: Дрозд, Політанська, І.Молодцова, Чернуха, Томіч, Козлова (к); Степанчук (л).

«Орбіта»: Фролова, Герасимова, Кравченко, Яструб, Дєдкова, Скрипак (к); Дерюгіна (л).

18.00. «Сєвєродончанка» - «Галичанка-ТНЕУ-Вікнарьов»

В п’яти з п’яти матчів цього сезону «Галичанка» зазнала поразки, причому лише в першому з них, коли в строю була Катерина Дудник, тернопільська команда чинила гідний опір та мала певні шанси на перемогу - 1:3 (26:24, 22:25, 23:25, 19:25). Крім того, відрив «Сєвєродончанка» в чемпіонаті склав майже двократну перевагу – 78 проти 42-х очок.

Проте в попередньому сезоні, коли волею долі команди п’ять разів грали в Тернополі, «Галичанка» здобула чотири перемоги, в тому числі і в матчі фінального туру - 3:0 (28:26, 29:27, 25:16).

Тож складно віддати комусь однозначну перевагу, хоча фаворитом завдяки потужному виступу та перемозі в «регулярці» все ж таки є сєвєродонецька команда. Втім, фактор свого майданчику, особливо в матчах тернопільського туру за участю «Галичанки», ніхто не відміняв – про специфічність ігрового залу СК ТНЕУ знають всі.

«Сєвєродончанка» – «Галичанка»

СТАТИСТИКА (останні п’ять сезонів)

29 матчів: +21-8, партії - 71-33, очки - 65-22.

В т.ч. в Тернополі – 13 матчів:+8-5, 27-21

Суперліга-2015/16 – 4 матчі:+4-0, партії – 12-1, очки – 12-0. Тернопіль – 3:1, 3:0. Сєвєродонецьк – 3:0, 3:0

Суперліга-2014/15 – 8 матчів:+4-4, партії – 14-12, очки – 13-11. Тернопіль – 3:0, 2:3, 0:3, 0:3, 0:3. Южне – 3:0, 3:0. Запоріжжя – 3:0.

Суперліга-2013/14 – 6 матчів:+5-1, партії – 16-6, очки – 14-4. Тернопіль – 1:3, 3:1. Сєвєродонецьк – 3:0, 3:0, 3:0. Южне – 3:2

Суперліга-2012/13 – 4 матчі: +3-1, партії - 11-5, очки – 10-2. Сєвєродонецьк - 3:0, 2:3. Тернопіль – 3:1, 3:1.

Суперліга-2011/12 – 6 матчі: +4-2, партії – 15-9, очки – 13-5. Тернопіль – 3:1, 3:1. Сєвєродонецьк – 2:3, 3:1. Луцьк – 1:3. Южне – 3:0.