Суперліга (жінки). 2-й етап. 1-й тур. Утворився дует лідерів

18:41 | 21 марта 2016

За підсумками 1-го фінального туру жіночої Суперліги «Хімік» та «Орбіта» створили дует лідерів, а переможець «регулярки» «Сєвєродончанка» поки що останній в квартеті.

«Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» - «Сєвєродончанка» - 3: 0 (25:22, 25:10, 25:16). ВІДЕОФОТО

«Орбіта»: Фролова, Яструб, Герасимова, Кравченко, Дедкова, Скрипак (к); Дерюгіна (л), Довгополюк Тренер - Ігор Філіштинський.

«Сєвєродончанка»: Деніна, Хорольська, Юрченко, Дорсман, Лісєєнкова (к), Балабанова; Афанасьєвська. Тренер - Гарій Єгіазаров.

Судді: М.Мельник (Івано-Франківськ), В.Паршін (Рівне).

Тривалість матчу: 66 хв. (25 + 20 + 21)

Кращі гравці (версія ФВУ): Скрипак - Юрченко.

20 березня. Тернопіль. СК ТНЕУ. 185 глядачів.

Третій матч «Сєвєродончанки» в першому фінальному турі склався також, як і попередні два: боротьба лише в першій партії та програш з рахунком 22:25 та загальна поразка з рахунком 0:3.

В першій партії рахунок в кінцівці був рівний 22:22, але далі запорізькі волейболістки надійніше зіграли в нападі. Вирішальні удари в активі Ганни Довгополюк, яка замінила упродовж партії Юлію Яструб. В наступних партіях боротьби не вийшло.

«Галичанка-ТНЕУ-Вікнарёв» - «Хімік» - 2:3 (25:20, 25:23, 18:25, 17:25, 15:17). ВІДЕОФОТО

«Хімік»: Дрозд, Політанська, І.Молодцова, Чернуха, Томич, Козлова (к); Степанчук (л), Нємцева, Расточило, Сильченкова, Кальченко. Тренер - Сергій Голотов.

«Галичанка»: Дуб’янська, Дудник, Карпець, Єфременко, Карпушина, Туркула (к); Вер.Дельрос (л), Мельниченко, Стасівська. Тренер - Андрій Романович.

Судді: В.Паршін (Рівне), М.Мельник (Івано-Франківськ).

Тривалість матчу: 114 хв. (25+23+23+24+19)

Кращі гравці (версія ФВУ): Карпець - Чернуха

20 березня. Тернопіль. СК ТНЕУ. 215 глядачів.

У двох попередніх матчах «Хімік» завжди успішно починав партії, але з «Галичанкою», яка завжди з підйомом грає в рідних стінах, початок не склався. Питання настрою, або справа в іншому - складно сказати, але южненські волейболістки допустили на старті серію помилок в прийомі, тим самим вселивши впевненість у суперника - 8:5 на користь підопічних Андрія Романовича до першої перерви. Ще одна помилка - 9:5, і Сергій Голотов зняв з гри Тетяну Козлову - замість неї Катерина Сильченкова. Налагодив подачу і «Хімік». Спочатку Дар’я Дрозд «стрельнула», потім - Алла Політанська. Забила свої м"ячі у нападі Анастасія Чернуха. «Хімік» повів 14:12. Як виявилося, в контексті партії це був лише короткий сплеск. До другого перерви попереду вже суперник - 16:14. У фініш увійшли при рахунку 20:19, що, звичайно ж, залишало надії на вдалий результат для чемпіонок. Але ... пішли помилки в нападі. 23:19. Замість Міни Томич вийшла Олена Расточило. Але в підсумку - 25:20 на користь «Галичанки».

Шансів на перемогу у другій партії було, безсумнівно, більше. «Хімік» частіше вів у рахунку. 13:9, 13:14, 16:14, 21:21, 23:23. Але два останні два очка набрали волейболістки «Галичанки» - 25:23 на користь господарок. 2:0 в матчі і один втрачений очко для «Хіміка».

Підопічним Сергія Голотова прийшлося прикласти чимало сил - і емоційних, і фізичних, щоб переламати хід матчу. У третій партії «Галичанка» довгий час чіплялася за кожен м"яч, але сили молодих тернопільчанок все-таки не безмежні. 8:7, 12:11 16:15. І нарешті - прорив. Клас «Хіміка» повинен був позначитися, і він позначився. 25:19. Четверта партія стала логічним продовженням третьої. 25:17. Доля матчу вирішувалася на тай-брейку.

У якийсь момент п"ятої партії «Галичанка» виявилася ближче до перемоги на три очки, повівши 11:8. Черговий тайм-аут Сергія Голотова. Скільки нервових клітин було витрачено ним в цей день, знає тільки сам тренер. І тут, дуже вчасно, сплеск в грі Анастасії Чорнухи - на неї в цей вечір лягло просто божевільне навантаження в атаці. І вона в результаті упоралася з нею. Чотири очки поспіль - три атаки з «четвірки» плюс блок. 12:11. Але першими матчбол завоювали волейболістки «Галичанки» - 14:13. Відігралися. І знову рівність - 15:15. І все-таки «Хімік». Спочатку Катерина Сильченкова в прямому сенсі «засандалила» по