Євро-2016 (U-20, чоловіки). Програли битву, але не війну...

23:42 | 01 апреля 2016

У перший ігровий день молодіжну збірну України серед чоловіків спіткала невдача. Вигравши перший сет, наша команда поступилася у трьох наступних господарям групи – збірній Словенії.

Словенія – УКРАЇНА – 3:1 (21:25, 25:22, 25:15, 25:20)

Словенія: Планіншич – 5 очок, Мулєц - 5, Окрогліц – 20, Херман – 1, Вртовєц – 15, Тепіч – 5; Томан (л), Одер, Чопі – 9, Меял. Тренер – Само Міклавц.

УКРАЇНА: Полуян – 6, Головень – 3, Плотницький – 14, Рогожин – 11, Вієцький – 8, Клепко – 4; Канаєв (л), Туровський, Столбунов – 1, Лиходід - 1. Тренер – Микола Пасажин.

Судді: В.Васіліадіс (Греція), Е.Акбулут (Туреччина).

Тривалість матчу: 98 хв. (23+28+22+25).

Набрані очки: 96-82 (атака - 42-34, блок - 10-5, подача - 8-9, помилки суперника - 36-34).

1 квітня. Нова Горіца. Палац спорту «Балон». 100 глядачів.

Все розпочалося для «синьо-жовтих» надзвичайно вдало. Перша партія була повністю за нашою командою. Особливо треба відзначити Олега Плотницького, який набрав левову частку очок української збірної. 25:21!

У другому сеті господарі майданчика знайшли рецепт, як протидіяти атакам підопічних Миколи Пасажина. Зав’язалася рівна боротьба, причому здавалося, що і друга партія нікуди від нас не втече – 22:20! Але насамкінець – кілька помилок українців поспіль, і ми поступаємося у цьому сеті – 22:25.

Третя партія розпочиналася досить рівно, але після рахунку «12» все пішло за словенським сценарієм. Сет був програний – 15:25.

І у четвертій партії ми вели в рахунку до першої технічної перерви – 8:6. Потім розпочалися гойдалки – 9:9, 12:12, 14:14… Кілька невдалих розіграшів поспіль коштували для нас дорого: словенці відірвалися – 20:15. Після цього довести партію, а з нею і матч до перемоги було для команди Само Міклавца справою техніки…

***

Інший стартовий матч групи F завершився, на нашу думку, із досить несподіваним результатом. Збірна Бельгії поступилася команді Фінляндії з рахунком 2:3. Бельгійці непогано розпочали гру - були кращі на прийомі, потужно подавали і закономірно виграли перший сет. Та вже у другій партії почали втрачати перевагу і поступилися на грі «більше-менше». У третій та четвертій партіях команди знову обмінялися міні-вікторіями – 2:2. Нарешті п’ятий сет був за збірною «Суомі».

Рахунок гриБельгія – Фінляндія – 2:3 (25:20, 29:31, 25:21, 24:26, 10:15).

Таким чином, ситуація у нашій групі після 1-го туру дуже ускладнилася. У суботу українцям доведеться грати з фінами (початок гри о 16.00 за Києвом), які вже відчули смак перемоги на цьому турнірі.

Нагадаємо, що напряму до фінального раунду потрапляє переможець групи. Для виходу у 3-й відбірковий раунд необхідно посісти друге місце або стати кращою третьою командою серед усіх груп на цьому етапі.