Євро-2016 (U-20). Завдання-мінімум виконане: Україна у 3-му раунді!

19:11 | 04 апреля 2016

Збірна України (U-20) серед чоловіків вийшла у 3-й раунд кваліфікації Євро-2016! У неділю наші хлопці переграли збірну Бельгії - 3:1 і посіли друге місце у своїй групі!

УКРАЇНА – Бельгія 3:1 (25:19, 22:25, 25:19, 25:16)

УКРАЇНА: Полуян – 8 очок, Головень – 3, Плотницький – 22, Рогожин – 13, Вієцький – 20, Клепко – 5; Канаєв (л), Кучер (л), Столбунов. Тренер – Микола Пасажин.

Бельгія: Пеетерс – 13, Ван Де Вельде – 3, Пардон – 6, Конінгс – 7, Маліссе – 1, Кіндт – 3; Верстраете (л), Дувертс – 3, Ваннесте, Хофманс – 13. Тренер – Йол Банкс.

Судді: В.Васіліадіс (Греція), Е.Акбулут (Туреччина).

Тривалість матчу: 99 хв. (22+26+29+22).

Набрані очки: 97-79 (атака - 53-41, блок - 6-4, подача - 12-4, помилки суперника - 26-30).

3 квітня. Нова Горіца. Палац спорту «Балон». 45 глядачів.

Банально, але факт: обом командам в останній ігровий день у групі F було потрібно перемагати. Краще із цим завданням впоралися українці. Знову дуже сильну гру провів лідер української збірної  Олег Плотницький, який побив свій власний рекорд на цьому турнірі, набравши цього разу 22 пункти. Особливо безжальними були його подачі. Усього за гру Олег виконав дев’ять ейсів!

Наша команда стартувала з місця в кар’єр – «синьо-жовті» захопили ініціативу в першій партії, забезпечили відрив у рахунку і довели справу до кінця – 25:19.

У другому сеті бельгійцям вдалося прийти до тями, і хоча партія була цілком рівною, наші суперники все ж змогли витримати тиск з боку підопічних Миколи Пасажина. Рахунок було зрівняно – 1:1.

Але піднесення команди супротивника тривало недовго. У третьому та четвертому сетах контроль над грою повернувся до збірної України. В останній партії наші суперники остаточно капітулювали: різниця в рахунку склала 9 м’ячів.

КОМЕНТАРІ

Сімон ПЕЕТЕРС, гравець збірної Бельгії:

-- Ми дуже засмучені і розчаровані. Минулого року ми також втратили путівку на Євро, але зараз відчуваємо ще більше розчарування. Ми сподівалися перемогти українців, але наш суперник виявився занадто сильним для нас. Їхня перемога цілком заслужена.

Олег ПЛОТНИЦЬКИЙ, гравець збірної України:

-- Нам була потрібна ця перемога. Я доклав усі сили і енергію для того, щоб досягти результату.

ТУРНІРНА СИТУАЦІЯ

Перемігши з рахунком 3:1 збірну Бельгії, «синьо-жовті» забезпечили собі як мінімум друге місце в групі. Але залишалися ще шанси і на першу сходинку. Потрібно було дочекатися вечірньої гри між господарями майданчика командою Словенії та збірною Фінляндії.

Цей матч виявився надзвичайно драматичним: зустріч тривала 2 години 22 хвилини! Причому в усіх партіях перевага однієї з команд склала виключно два м’ячі!.. Словенці виграли два перших сети, після чого фіни героїчно наздогнали по партіях. Рахунок п’ятої, вирішальної партії (21:19) говорить сам за себе. Підсумок цієї дуже захоплюючої зустрічі такий:

Фінляндія – Словенія – 2:3 (25:27, 23:25, 25:23, 30:28, 19:21)

Цей результат, на жаль, не був бажаним для нашої команди: перше місце у групі F все ж таки дісталося словенцям. Українська збірна задовольнилася другою позицією у квартеті, що, втім, також є надзвичайно позитивним підсумком 2-го відбіркового етапу.