Олімпіада-2016. Жінки. Китай – триразовий олімпійський чемпіон

13:55 | 22 августа 2016

Переможцем турніру Олімпійських ігор серед жіночих команд стала збірна Китаю, для якої це третє «золото». В «призах» – вперше Сербія та вп"яте США.

ПРОТИ ДЖУ ТІН НЕМАЄ ПРИЙОМУ

Китай - Сербія – 3:1 (19:25, 25:17, 25:22, 25:23)

Китай: Джу Тін 25

Сербія: Бошкович 23, Рашіч 16, Малешевіч 11, Михайлович 11

Потужний  старт Сербії в поєднанні з деякими невдалими діями китаянок привели до рахунку 12:8 на користь європейської сторони. Зміцнили перевагу атаки Бошкович та два ейси Рашич. Сербія взяла перший сет – 25:19

У другому сеті гра розвивалася за протилежним сценарієм. Тепер вже повів Китай 12:8. Планери та атаки Чжу Тін допомогли Китаю зрівняти рахунок в матчі. 25:17

У третьому сеті після рівного початку 6:6 Китай збільшив своє перевагу до 15:10. Сербія скоротила атакою та блоком Рашіч Rasic, а також ейсом Михайлович. 21:20. Втім, завдяки влучному удару та ейсу Чжу Тін китаянки схилили шальки терезів на свою користь. 25:22

Четвертий сет був рівним, поки Чжу Тін завдяки двом атакам довела перевагу до трьох очок – 16:13. З Михайлович та Бошкович на лавці Сербія наблизилася 19:18 після атак Малешевич та Велькович. Далі 20:20. При рахунку 23:23 Рашіч помилилася на подачі, а потім Хуей атакувала по м’ячу, який переходить після подачі Чжан Чаннін. Китай піднявся на верхню сходинку п"єдесталу пошани в третій раз в історії: вперше – в 1984 році, вдруге – в 2004-му. Лан Пін стала першою жінкою, яка стала олімпійською чемпіонкою і як гравець, і як тренер.

Срібна медаль для Сербії – це найкращий результат команди після п"ятого місця в 2004-му та 11-го в Лондоні. Це перша медаль для Європи після «бронзи» збірної Росії в Афінах.

Лан Пін, головний тренер збірної Китаю:

- Я рада за свою команду. Останні чотири роки ми йшли до цієї перемоги. Я хочу подякувати своїм гравцям і тренерам і всіх, хто підтримував команду і надійних в зростанні нашої волейбольної програми.

Після трьох поразок в попередньому раунді, ми повинні були вірити, що ми можемо виграти. Ми знаємо, що, можливо, були занадто зосереджені на результаті, а не на процесі. Ми намагалися мотивувати гравців.

Хуей Жоці, капітан збірної Китаю:

- Я така рада, що ми виграли цю золоту медаль. Ми зосередили свою увагу на кожному м’ячі. Ми виграли один м’ячі за іншим, поки ми не отримали перемогу. Я повинен подякувати нашому тренеру за допомогою нам потрапити на подіум. Я рада бачити, що так багато китайців підтримують нас тут. Це надавало сил.

Бранкіца МИХАЙЛОВИЧ, головний тренер гравець Сербії:

- У мене змішані емоції. Ми програли матч, але з іншого боку, ми завоювали срібні медалі. Я так пишаюся тим, що ми зробили.

Я відчуваю себе дуже добре. Це був важкий матч для нас, адже Китай зіграв дивовижно. Ми намагалися наздогнати їх ритм, але ми були не в змозі зробити це. Це був дивовижний турнір для нас. Ми отримали срібло для нашої країни. Це ніколи не траплялося в нашій історії, тому я пишаюся командою.

БИТВА ЗА "БРОНЗУ"

Нідерланди - США - 1:3 (23:25 27:25, 22:25 19:25)

Нідерланди: Слойтес 15, Бюйс 15, Плак 11, Де Круйф 11.

США: Хілл 19 (ейси 4), Акінрадево 16, Адамс 15 (блок 5), Ларсон 15.

США перевершив Нідерланди в два рази на блоці 13-6. П’ять блоків в активі з Рейчел Адамс. Американки також мали перевагу на подачі - 10-6, Чотири ейси зробила Кімберлі Хілл.

Це була п"ята медаль в олімпійській історії для США, яка фінішувала зі «сріблом» в Лос-Анджелесі- 1984, Пекіні-2008, Лондоні-2012, а такою «бронзою» Барселони-1992.

Четверте місце Нідерландів найкраще досягнення для цієї збірної. Раніше таким був вихід в чвертьфінал в 1996 році.