Чемпіонат Європи (U-22). В кроці від «бронзи»

11:25 | 29 августа 2016

Українська пара Олег ПЛОТНИЦЬКИЙ (Харків)/ Денис ДЕНИСЕНКО (Запоріжжя) посіла 4-е місце на чемпіонаті Європи (U-22) з пляжного волейболу. У грі за "бронзу" з французами Готьє-Рат/ Лойзо вони мали матчбол, але не реалізували – 1:2 (21:18, 18:21, 17:19).

БІЙ ФАВОРИТУ

У півфінальному матчі українці суперничали з норвезькою парою Андреас Мол/ Крістіан Сьорум, яка мала найвищий очковий рейтинг серед всіх учасників (2788). Перший сет спочатку проходив з невеличкою перевагою скандинавів – 12:9, 13:10 – за рахунок захисних та атакуючих дій.  Втім завдяки подачі українці не тільки наздогнали, але й вийшли вперед – 16:15. Норвежці навіть тайм-аут взяли. Далі суперники відповідали удар на удар, поки фаворити матчі не зробили брейк – впоралися з атакою суперника і самі не промахнулися. 20:18. Олег Плотницький скоротив відставання, але сам же й помилився, пославши подачу в сітку – 21:19 на користь Мола/ Сьорума.

Старт другої партії за ними – 5:2 після успішної дії на блоці. Українці мали скорочувати відставання до мінімуму, але Денис Денисенко після яскравого сейву трохи промахнувся в атаці. Знов «-3» - 5:8. Далі норвежці успішніше діяли на блоці та в захисті, поступово збільшуючи перевагу – 11:6, 15:9, 19:11, 20:13. Здавалось би все ясно, але з виходом на подачу Олега Плотницького в кінці тунелю замерехтіло світло. Три подачі і рахунок вже 20:16. Але при виконанні наступної подачі Олег помилився – 21:16 та 2:0 в матчі.

А «БРОНЗА» БУЛА ТАК МОЖЛИВА

Українців чекав матч за «бронзу», де належало зустрітися з французами Готьє-Рат/ Лойзо, яким вони поступилися в груповому турнірі – 1:2 (21:18, 21:23, 17:19). В такому ж ключі, з реальними шансами на успіх розвивався і новий поєдинок.

В першому сеті українці наздогнали суперника – 15:15 після 5:9. Після ейсу Плотницького «+1» у нашої пари – 16:15. Захист Плотницького плюс атака Денисенка – 19:17. Помилка французів на подачі закрила сет – 21:18 та 1:0 на користь українців. Так розпочинався і матч цих суперників в групі.

У другому сеті частіше були попереду Плотницький/ Денисенко, але грали нестабильно. Повели 15:12. Але тут же три очки поспіль набрали французи – скидання українців мимо майданчику, ейс та блок суперника – 15:15. Наш дует відповів тією ж монетою. Плотницький вправно попрацював на сітці, і Україна в трьох очках від «бронзи» - 18:15. Але більше очок в цьому сеті наші волейболісти не набирали – розладналася атака. А тут ще ейс від французів на першому ж сетболі. Знов 21:18 – на цей раз на користь суперника.

Тай-брейк до останнього тримав вболівальників в напруженні. Могли перемагати і ті, і інші. У французів взагалі був подвійний матчбол. Олег Плотницький скоротив відставання до мінімуму. 13:14. Далі Денисенко потягнув неймовірний м’яч у захисті, а напарник довершив справу. 14:14. І тут вже матчбол у української команди після удару Денисенка. Але він же і змарнував можливість для його реалізації, з подачі пославши м’яча у сітку. І тепер вже три поспіль матчболи у французів, останній з яких був реалізований. 19:17 та 2:1 в матчі – «бронза» відправилася у Францію.

ЖІНОЧА СІТКА

Також Україна була представлена і в турнірі серед жіночих команд. Сумчанки Єлизавета СУЛІМА та Дарія УДОВЕНКО, аналогічно як і наші юнаки, з труднощами подолали груповий етап і з 3-го місця вийшли до раунду плей-офф. В 1-му раунді плей-офф українські дівчата в 3-х сетах здолали турчанок Незір/Четін 2-1 (21-19, 17-21, 15-11) і в 1/8 потрапили на команду Німеччини. В рівній боротьбі в кінцівках кожного з сетів все ж таки сильнішими виявились майбутні бронзові призерки чемпіонату Європи Арнхольд/Глінзке 0-2 (19-21, 25-27). У підсумку пара СУЛІМА/УДОВЕНКО завершили виступ на молодіжній першості Європи на 9-му місці.