«Хімік» в Польщі: 7 матчів – 6 перемог

14:10 | 04 октября 2016

Шестикратний чемпіон України ВК «Хімік» провів 7 матчів на ігровому зборі в Польщі та здобув 6 перемог. В активі южненського колективу друге місце на турнірі в Жешуві за участю чотирьох команд Орлен-ліги.

КОНТРОЛЬНІ МАТЧІ

Розпочав «Хімік» збір трьома контрольними матчами в Глівіце. Южненські волейболістки двічі обіграли клуб 1-ої польської ліги «Політехніку» (Глівіце) - 4:1 (25:16, 25:13, 25:27, 25:20, 25:23) та   3:2 (26:24, 25:18, 15:25, 25:20, 13:15), а з клубом Орлен-ліги, своїм суперником в Кубку ЄКВ-2013/14 - БКС «Профі» з Бяльско- Бяли - зіграв внічию 2:2 (25:19, 22:25, 25:13,25:23).

«Хімік» відправився у Польщу в повному складі, за виключенням гравців збірної України Анастасії Чернухи та Інни Молодцової, які були задіяні у відбіркових матчах чемпіонату Європи-2017.

Другий матч з «Політехнікою» «Хімік» відіграв без низки основних гравців – кутових нападників та зв’язуючої Алли Політанської. Весь матч провели 18-річні волейболістки Юлія Бойко, Юлія Микитюк, а також Дар’я Степановська, яка повернулася у волейбол після декретної відпустки.

ТУРНІР В ЖЕШУВІ

В 4-му Кубку фірми «Девелопрес» в Жешуві (30 вересня – 2 жовтня) грало п"ять команд. Крім «Хіміка», це ще чотири команди Орлен-ліги: місцевий «Девелопрес», «Мушинянка» (Мушина), «Лодзь» і «Островець». До речі, арена «Подпромьє», де проводився турнір, знайома южненській команді - в 2015 році «Хімік» проводив тут матч-відповідь 1/2 фіналу Кубку виклику ЄКВ з російською «Уралочкою».

Всі матчі на цих змаганнях гралися в трьох сетах незалежно від результату. За кожен виграний сет нараховувалося очко.

До заключного матчу без поразок підійшли команда-господарка та «Хімік», який обіграв почергово: «Островець» - 2:1 (25:16, 25:19, 21:25), «Мушинянку» - 2:1 (25:19, 23:25, 25:19) та «Лодзь» - 3:0 (25:21, 28:26, 25:11). У «Девелопресу» було 8 очок, у «Хіміка» - 7.

Отже в заключному матчі повинен був визначитися переможець турніру.

«Хімік» - ВК «Девелопрес» (Жешув, Польща) – 2:1 (13:25, 25:17, 25:22)

«Химик»: Дудник, Карпець, Дрозд, Політанська, Сильченкова, Томіч; Степанчук (л), Бойко. Тренер – Андрій Романович.

«Девелопрес»: Каменова, Хавріла, Качмар, Хеліц, Мроз, Качоровска; Борек (л), Варзоха, Слівінска, Флакус. Тренер – Яцек Скрок.

Тривалість матчу: 66 хв. (19+22+25).

2 жовтня. Жешув. СК «Подпромьє».

На стартовому відрізку матчу господарки за рахунок дій на блоці та подачі Катаржини Мроз вийшли вперед - 9:4. Тайм-аут Андрія Романовича приніс певний результат - 11:7. На ефективні дії Міни Томич відповідним чином відповідала Кремена Каменова. Після подачі Магдалени Хавріли перевага «Девелопреса» сягнула семи очок - 16:9. Далі проблеми «Хіміку» в прийомі створила Анна Качмар. Крім того, її партнерки включили блок. 22:10. Підсумок сету 25:13.

На старті другого сету ситуація змінювалася, як в калейдоскопі. На серію успішних дій полячек серією ефективних подач відповіла Міна Томіч - 5:4 на користь «Хіміка». За рахунку 8:5 Яцек Скрок взяв тайм-аут. Польські волейболістки допускали помилки, чітко атакувала Катерина Дудник - 9:6. На наступному відрізку волейболістки «Хіміка» успішно діяли в захисті і контратакували - 15:9. І в подальшому «Девелопрес» не зміг впоратися з атаками «Хіміка» - 20:13. У підсумку - 25:17 на користь южненський команди.

На старті третьої партії рівна боротьба - 4:4. Завдяки атакам Дар"ї Дрозд «Хімік» довів перевагу до чотирьох очок - 9:5. Після подачі Клаудії Качоровської рахунок став 9:7. Наступний відрізок пройшов під диктовку волейболісток «Хіміку» - 15:10. Серія успішних дій Аделі Хеліч дозволила супернику скоротити відставання - 18:15. Але українська команда все ж утримала перевагу - 25:22. 2:1 - перемога «Хіміку». Призи кращим гравцям матчу отримали Міна Томіч і Анна Качмар.

Підопічні Андрія Романовича здобули четверту перемогу в чотирьох матчах і, набравши стільки ж очок, як суперниці, по 9, і за додатковими показниками посіли друге місце.