Два протистояння в 10-му турі жіночої Суперліги претендують на звання центральних. Одне за визначенням, адже в ньому зустрічаються лідери «Хімік» та «Орбіта», друге – «Галичанка» - «Керкінітіда» – має стратегічне значення в боротьбі за четверте місце. Тут, на відміну від першого двобою, явного фаворита складно визначити. Отже двом цим дуелям ми приділимо окремі матеріалі. Спочатку «Галичанка» проти «Керкінітіди».
ТУРНІРНИЙ РОЗКЛАД
Команди Тернополя та Євпаторії конкурують за потрапляння в четвірку вже третій рік. В 2012-му році «галичанки» видряпали путівку лише в останньому матчі, в минулому – цей дует обійшла «Орбіта». В цьому чемпіонаті до числа вишукувачів додалася ще й «Волинь». Зараз попереду «Керкінтіда», яка на три очки випереджає конкурентів.
Календар краще у «Галичанки», яка в другому колі, на відміну від конкурентів, вже зіграла чотири матчі з претендентами на вищі нагороди, навіть взяли в них три очки. Тож втрата кримчанками більше трьох балів в цих стикових матчах суттєво понизить їх шанси на потрапляння до «четвірки» до мінімуму, і навпаки, на стільки ж підвищить шанси тернопільської команди.
ТРЕНЕРСЬКА АНКЕТА
Напередодні матчів в Тернополі прес-служба ФВУ запропонувала головним тренерам по п’ять питань.
1. Наскільки важливі ці матчі в контексті боротьбі за потрапляння в четвірку кращих на першому етапі?
2. Як ви оцінюєте форму своїх підопічних напередодні туру?
3. Слабкі та сильні сторони опоненту?
4. Які критерії визначать переможця в цих матчах?
5. Яка кількість очок в вас влаштує в цьому двобої
Андрій РОМАНОВИЧ, головний тренер ВК «Галичанка-ТНЕУ-Укрінбанк»:
1. Ці матчі з числа ключових. Звісно, дуже важливо не втрачати очок в матчах з командами з нижньої частини турнірної таблиці, а також постаратися взяти очки з фаворитами, але в стикових матчах задача чітка: позитивний баланс. Ці поєдинки багато що визначать, але не можу сказати, що вони визначать ВСЕ в боротьбі за четверту сходинку.
2. Складно про це говорити, адже в таких матчах важливе значення відіграє психологія. Буває, що начебто готовий здорово, а пролітаєш, як фанера над Парижем. Взяти хоча б наш другий матч в Євпаторії, коли на матчболі в четвертій партії і в захисті підняли, і довели добре, і передача в «четвірку» була якісною - тільки забій, але… Не забили. І в підсумку програли. Могли набрати три очки, а набрали лише одне. Тож готовність покажуть самі матчі.
3. Серед сильних сторін відзначу гостру та швидку атаку, яку дає зв’язуюча Ольга Олійник, і це головний козир «Керкінітіди». Вона пасує розумно та якісно. У нас же зв’язуюча ще дуже молода. Кримська команда не дуже добре приймає, якщо порівнювати з «Хіміком», але неслабо, якщо порівнювати з іншими командами, зокрема нашою. Начебто і несильно блокують, але це теж все відносно.
У нас більш збалансована команда, адже волейболістки грають на своїх позиціях, а у «Керкінітіди» - ні, але кримчанки все ж таки більш досвідчені, і це дається взнаки.
4. В першу чергу, прийом-подача. Зв’язуюча «Керкінітіди» грає у швидкісний волейбол, тож наша задача ускладнити їй ці можливості. Від прийома-подачі залежить, наскільки агресивно гратимуть і наші перші темпи, наскільки вільно гратимуть крайні нападники.
5. Як я вже говорив, нас влаштує тільки позитивний баланс: 6-0, 5-1, чи 4-2.
Леонід ХРИЧОВ, головний тренер ВК «Керкінітіда»
1. Впевнений, що команда, яка набере шість очок, гарантує собі місце у четвірці.
2. Відкрито говорячи, форма не найкраща, адже дещо змінилися умови поїздки. Ще два дні тому збиралися їхати автобусом, але у зв’язку з негодою, яка накрила Крим, вирішили - поїздом. Ці організаційні моменти, на мій погляд, пошарпали нервову систему гравців. Плюс перепад температур досить великий – з «+3» в «-18». Тож я б оцінив ступень готовності як середню. Непокоїть фізичний стан команди.
3. Починає вимальовуватися хороша атака у Олександри Реви. Непогано нападає і Катерина Дудник. Як і раніше, справжній боєць Олена Туркула. Крім того, відзначу ліберо Вікторію Дельрос. Гадаю, що і підтримку рідних стін слід записати до сильних сторін тернопільської команди. А слабкі сторони (задумався)… Спробуємо використати в самій грі.
Намагатимемось показати свою фірмову гру – коли вона виходить, це щось цікаве, подобається глядачам. В матчі минулого туру Катерина Трепаліна зробила таке, чого я не бачив жодного разу в офіційних матчах за свою багаторічну тренерську кар’єру: блокуюча «проспала», і м’яч після удару Трепаліної ледве не торкнувся стелі, відскочивши від підлоги. Виглядало дуже ефектно.
4. По-перше, це психологічний стан команд. Яка команда буде більш готова психологічно, та й переможе, адже команди приблизно рівні за класом.
5. Звісно, максимальне. Тоді всі турнірні проблеми будуть вирішені. Але набрати шість очок в Тернополі практично нереально. Адже два матчі – це два матчі, один на інший завжди непохожий.
«Галичанка-ТНЕУ-Укрінбанк» - «Керкінітіда».
СТАТИСТИКА ІГОР (останні три сезони)
13 матчів: +5-8, партії - 22-33, очки – 13-26
Суперліга-2013/14 – 2 матчі: +0-2, партії - 3-6, очки – 1-5. Євпаторія - 1:3, 2:3
Суперліга-2012/13 – 6 матчів:+2-4, партії – 7-15, очки – 5-13. Тернопіль - 3:1, 1:3, 3:2, Євпаторія – 1:3, 1:3, 0:3
Кубок-2012/13 – 1 матч:+0-1, партії - 1-3, очки – 0-3. Євпаторія – 1:3.
Суперліга-2011/12 – 4 матчі: +3-1, партії - 11-9, очки – 7-5. Євпаторія - 2:3, 3:2, Тернопіль – 3:2, 3:2.
«Галичанка-ТНЕУ-Укрінбанк».
Матчі вдома. Сезон-2013/14. 10 матчів:+6-4, партії – 21-14, очки – 19-11.
Суперліга. «Сєвєродончанка» - 3:1, 1:3, «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» - 3:0, 3:0, «Континіум-Волинь-Університет» - 2:3, 3:0, «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» - 0:3, 3:1
Кубок. «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» - 0:3, «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» - 3:0.
«Керкінітіда».
Матчі на виїзді. Сезон-2013/14. 8 матчів:+5-3, партії – 16-15, очки – 13-11.
Суперліга. «Сєвєродончанка» - 0:3, 0:3, «Кряж-Медуніверситет» - 3:1, 3:2, «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» - 3:1, 3:1, «Континіум-Волинь-Університет» - 3:2, 1:3.
Прес-служба ФВУ