Головним підсумком 10-го туру стала подвійна перемога «Галичанки» у Тернополі, яка дозволила їй стрибнути на четверту сходинку. «Волинь» ділить п’яту сходинку з кримською командою, але втратили важливі очки у Вінниці. Вгорі турнірної таблиці без несподіванок – «Сєвєродончанка» прогнозовано обійшла «Орбіту» - конкуренти грали відповідно з безумовним аутсайдером та лідером чемпіонату. Подробиці – далі:
«ГАЛИЧАНКА-ТНЕУ-УКРІНБАНК» – «КЕРКІНІТІДА» - 3:1, 3:1
«Галичанка-ТНЕУ-Укрінбанк» – «Керкінітіда» - 3:1 (25:19, 20:25, 25:19, 25:12)
«Галичанка»: Туркула (к), Дуб’янська, Дудник, Мадзар, Рева, Фарісєєва; Дельрос (л), Стасівська. Тренер – Андрій Романович.
«Керкінітіда»: Брезгун, Олейник (к), Трепаліна, Нікітіна, Червякова, Расточило; Орехова (л), Алішина, Гюльназарян. Тренер – Леонід Хричов.
Судді: В.Паєвський (Харків), А.Ковальчук (Луцьк).
Тривалість матчу: 104 хв. (21+20+45+18)
Кращі гравці (версія ФВУ): Дудник – Червякова.
31 січня. Тернопіль. СК ТНЕУ. 243 глядача.
В 3-й партії у зв’язку з відсутністю світла гра була затримана на 23 хвилини.
Обидва матчі конкуренти в боротьбі за місце в четвірці виставили на очні поєдинки найсильніші склади. Підсумок першої партії визначився в кінцівки, яку господарки виграли з рахунком 4:0. У другій ініціативу захватили кримчанки, вони вели - 15:10. Така ж перевага була і на фініші – 25:20. У середині третьої чверті у спортзалі ТНЕУ зникло світло, розповідає сайт «Спорт Тернопольщини». На щастя, неполадку швидко усунули, і команди знову вийшли на майданчик. Невимушена перерва пішла на користь тернополянкам, які дотисли суперниць і наздогнали їх у турнірній таблиці. В третій беззаперечний лідер «Галичанка» - 19:12. Підопічні Леоніда Хричова взяли чотири очки поспіль. 19:16. Тайм-аут Андрія Романовича зупинив їх порив. Партія за тернопільською командою. В четвертій партії взагалі боротьби не вийшло – 25:12.
«Галичанка-ТНЕУ-Укрінбанк» – «Керкінітіда» - 3:1 (25:23, 23:25, 25:22, 25:16)
«Галичанка»: Туркула (к), Дуб’янська, Дудник, Мадзар, Рева, Фарісєєва; Дельрос (л), Гебер, Карпець. Тренер – Андрій Романович.
«Керкінітіда»: Брезгун, Олейник (к), Трепаліна, Нікітіна, Червякова, Расточило; Орехова (л), Алішина, Гюльназарян. Тренер – Леонід Хричов.
Судді: А.Ковальчук (Луцьк), В.Паєвський (Харків),
Тривалість матчу: 90 хв. (24+25+22+19)
Кращі гравці (версія ФВУ): Туркула – Нікітіна.
1 лютого. Тернопіль. СК ТНЕУ. 132 глядача.
Кримчанки розуміли, що поразка у другому матчі суттєво понизить їх шанси на потрапляння в четвірку, тож віддали всі сили за для перемоги. І цілком могли ії досягти, якщо б виграли хоча б дві з перших трьох партій, адже шанси для цього були. В першій вони поступилися 23:25, в другій перемогли з таким же рахунком, в третій знов перевага за господарками. І це, схоже, визначило підсумок матчу – далі боротьби не вийшло. 25:16 – перемога «Галичанки».
Тернопільські волейболістки серйозно збільшили свої шанси на потрапляння до четвірки, адже у них лише один двобій з командами першої трійки, у «Керкінітіди» таких суперників двоє, у «Волині» - теж, та й ще й зустріч в Євпаторії, куди з неохотою їдуть й фаворити змагань.
Андрій РОМАНОВИЧ, головний тренер ВК «Галичанка-ТНЕУ-Укрїнбанк»
- Можливо зі сторони і не було помітно, але обидві гри для нас були досить таки важкими. Не дуже часто це роблю, але віддам належне своїм дівчатам за самовіддачу на майданчику. Не все виходило, були помилки, але лінію гри вдалося витримати, виконали установку і це дало важкий з, як кажуть, «з пологами» необхідний результат.
- Можливо, далося у знаки і те, що Галичанка грає у своєму оптимальному складі. В останніх матчах повернулися всі травмовані гравці, зокрема, нападниця Анна Рева. Та поки її повноцінним бійцем називати не доводиться.
- Анна Рева хоча і почала знову виходити в основному складі, та ми не можемо використовувати її потенціал на повну. Адже травмоване коліно не дає спокою. По закінченні сезону її необхідно прооперувати.
«ХІМІК» - «ОРБІТА-ЗТМК-ЗНУ» - 3:0, 3:0
«Хімік» - «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» - 3:0 (25:22, 25:17, 25:18)
«Хімік»: Кальченко, Трушкина, Гарелік, Чернуха, Новгородченко (к), Кодола ; Степанчук (л), Хилюк, Первухина, Томич, Герасимова, Карпушина. Тренер – Сергій Голотов.
«Орбіта»: Скрипак, Лучко, Сильченкове (к), Лютикова, Фролова, Пугачова ; Козловська (л), Дерюгіна (л), Биценко, Угленко, Дрозд. Тренер – Ігор Філіштинський.
Судді: М.Мельник (Івано -Франківськ), С.Гулька (Тернопіль).
Тривалість матчу: 70 хв. (25+23+22).
31 січня. Южне . ФСК «Олімп». 650 глядачів.
Як і обіцяв Сергій Голотов в передматчевій інтерв"ю ротацію, так і сталося, причому вже в стартовому складі - в діагоналі вийшла Анастасія Чернуха, досить несподівано для матчу з командою, яка посідає друге місце. Але з іншого боку, це вже третій поспіль матч молодою волейболістки в основному складі. Ігор Філіштинський вибрав свій звичайний «старт» для останніх ігор - з Христиною Пугачової (вона вперше грала проти своєї колишньої команди в Южному) і Катериною Сильченковою в «четвірці», а також з Поліною Лютиковою в діагоналі.
«Орбіта» почала з місця в кар"єр - 3:0, але «Хімік», відігравши подачу, у цій же розстановці - на подачі Надії Кодоли, здавалося, розставив всі крапки над «і». Вийшли вперед за рахунок блокування - двічі відзначилася Чернуха, а потім у суперника посипався прийом - три помилки поспіль. 7:3. Але виявилося, що ривок «Хімік» позначив лише розгойдування гойдалок. 7:6, 8:6, 8:10 - тут вже блок включила «Орбіта», а точніше Катерина Фролова. Коуч «Хіміка» вирішив, що справа в зв’язуючій - замість Олени Новгородченко вийшла Тетяна Хилюк. Господарки не дозволили довго «танцювати». Катерина Кальченко в очному єдиноборстві закрила Лідію Лучко (11:11), Ірина Трушкина накотила в центр запорозького прямокутника - 13:11. Втекли - 20:14 після чергової укороченою подачі Хилюк. Все ясно? Як з"ясувалося, ні.
За рахунку 21:15 Ігор Філіштинський взяв тайм-аут. Його візаві через три розіграші (21:18) відповів тим же. Ніяк не могли знятися господарки. Биценко, що замінила Пугачову, «зачохлила» Чернуху, Гарелік - в «молоко». Неждано-негадано - всього лише мінімальна фора - 21:20. Биценко ще раз відповіла на постріл Гарелік (22:21). Справу в свої руки взяла Трушкина, спочатку пробивши потужно із задньої лінії, а потім зробивши скидання - 24:21. Тут був якраз той випадок, як можна сказати: «не києм, то палицею». У ході довгого розіграшу суперники то й справа залишали м"яч у грі, і южненська «трійка» вирішила схитрувати. Що називається, дотиснули. Закінчилася партія помилкою в прийомі. 25:22. Ця партія виявилася самою завзятою у матчі.
У другій партії обійшлися без гойдалок. На старті рівність - 0:2, 3:3, 6:5, 8:6 . «Хімік» збільшив ефективність атаки і пішов у відрив - 12:7, після чого контролював ситуацію на майданчику . 22:14 - «зліт» Кальченко. 25:17 - хльосткий діагональний удар Міни Томич.
Інтрига в третій партії трималася до другого технічної перерви, до якого команди прийшли з двоочковою перевагою «Орбіти» (16:14 - на користь гостей). Втім, після цього запорізькі волейболістки набрали лише два очки, тоді як «Хімік» тринадцять. 25:17 .
3:0 - переможна серія «Хіміка» у внутрішніх змаганнях (чемпіонат + Кубок) триває. Вона вже досягла 39-ти матчів, а почалася, нагадаємо, 21 лютого минулого року.
«Хімік» - «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» - 3:0 (25:13, 26:24, 29:27)
«Хімік»: Кальченко, Гарелік, Герасимова, Новгородченко (к), Томич, Кодола ; Степанчук (л), Хилюк, Первухина, Чернуха, Савенчук, Захожа . Тренер - Сергій Голотов .
«Орбіта»: Скрипак, Лучко, Сильченкове (к), Лютикова, Фролова, Пугачова; Козловська (л), Дерюгіна (л), Биценко, Угленко. Тренер - Ігор Філіштинський .
Судді: С.Гулька (Тернопіль), М.Мельник (Івано- Франківськ).
Тривалість матчу: 80 хв. (23 +27 +30)
1 лютого. Южне. ФСК «Олімп». 400 глядачів.
Незважаючи на те, що в Южному було відключено електропостачання у зв"язку з тим, що «Одесаобленерго» проводив ремонтні роботи, другий матч «Хімік» - «Орбіта» відбувся за планом - ФСК «Олімп» був переведений на резервне живлення.
У другому матчі з «Орбітою» Сергій Голотов продовжив ротацію складу, пам"ятаючи про майбутній матч Кубка ЄКВ у вівторок. На цей раз в діагоналі вийшла Міна Томич, а Ірина Трушкина залишилася на «лавці».
«Хімік» завоював зі старту три очки поспіль - почин зробила Томич, а на подачі Юлії Герасимової приймаючі «Орбіти» «попливли», і в партії стало все ясно - 8:2. Подальші події зайвий раз це підтвердили. Запорізькі волейболістки так і не вийшли зі стану грогі, де опинилися вже на початку партії. «Смертельною зброєю» в руках гравців «Хіміка» продовжувала залишатися подача. 13:4, 18:7 і 25:13 .
У другій партії гра пройшла набагато цікавіше. «Орбіта» не кинула боротися, «Хімік» трохи зменшив оберти. 3:0 на старті, суперник - наздогнав . І незабаром вийшов вперед (7:5) після помилок господарок в прийомі. Втім, на першу перерву пішли все ж з мінімальною перевагою южненської команди. Ось бомба від Міни, а за ним чіткий блок від Юлії - Первухиної, яка «зачохлила» свою екс-одноклубницю Христину Пугачову. 8:7. «Орбіта» знову попереду - 11:9. На авансцену тут вийшла Первухина, ефективно попрацювала на сітці - чотири очки за рахунок блокування і нападу. І переможець у партії начебто б ясний. 16:11. Але «Орбіта» «чіплялася» за кожен м"яч, і таки домоглася свого – наздогнала. 22:22. Тут же Катерина Фролова дістала м"яч важкий м’яч, але її партнерка здійснила технічну помилку, а в наступному розіграші Первухина знову закрила Пугачову. 24:22. Але і цей епізод не став ключовим для визначення переможця партії. Помилка в прийомі - знову рівність. 24:24. І знову одна за одною накочувалися хвилі атак то з одного, то з іншого боку. Все вирішила виконавська майстерність і досвід. Анастасія Гарелік била несильно, але хитро, під задню лінію, але Наталя Дерюгіна не впоралася, а в наступному розіграші Биценко заступила за триметрову лінію. 26:24 .
Третя партія. Схожий сценарій. Двосічна гра. 2:1, 6:8, 10:12, 15:16. «Хімік» зазвичай включає підвищені оберти в кінцівці - тоді, коли треба. Гарелік «блок-аутом» повернула своїй команді звичну роль лідера - 17:16, а Савенчук, чітко зігравши на блоці, довела перевагу до трьох балів. 22:19. Але «Орбіта зловила кураж - її це не збентежило. Лютикова закрила Кодолу, додавши чималу дещицю інтриги в кінцівку. 22:22. Тут вже складно було поручитися за фінал. Тайм-аут Сергія Голотова. У наступному розіграші Надія знайшла - таки лазівку в захисних порядках суперника, а потім Кальченко один в один закрила Лучко. 24:22. Подвійний матчбол. І знову помилка у прийомі в невідповідний момент. 24:24. Гарелік - ще один матчбол. Але запорізькі волейболістки продовжували самовіддано боротися за кожен м"яч. І свого-таки добилися. Ольга Угленко, яка вийшла саме на подачу, змусила помилитися приймаючих. У «Орбіти» сетбол - 27:26 . І хто знає, як би обернулася гра, якби та ж Угленко не помилилася при обробці несильного удару Савенчук. Його величність досвід позначився на результаті цього епізоду. 27:27 .
Кінцівку юна запорізька зв"язка Ольга Скрипак віддала своєму капітанові - Катерині Сильченковій. Подвійний блок «в шнурки» від «Хіміка» та промах. 29:27. 3:0 - суха, але непроста, двадцята перемога «Хіміка» в чемпіонаті.
Сергій ГОЛОТОВ, головний тренер ВК «Хімік»:
- Це були планові перемоги. У цих головне завдання було не травмуватися. А крім того, не виплеснути надмірно емоції, не затягувати до п"яти партій напередодні важкого єврокубкового матчу у вівторок. Поєдинки з «Орбітою» були підготовчими до гри Кубку ЄКВ з «Дрезднером».
- Сьогодні кінцівки двох партій вийшли досить непростими. З чим ви це пов"язуєте?
- Із замінами, які ми робили. Ми спеціально ускладнювали умови гравцям, пробували молодь. Нічого страшного в такому перебігу матчу я не бачу.
Ігор ФІЛІШТИНСЬКИЙ, головний тренер ВК «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ»:
- Результат є результат, але програшний результат тим прикріше, ніж ти був ближче до перемоги. Те, що було сьогодні. Об"єктивності заради, треба сказати, що южненська команда експериментувала складом, маючи обойму навчених, мотивованих, налаштованих, стресостійких, але багато в цілому молодих гравців.
У «Хіміка» свої цілі, у нас - свої, скромніше, але ми «ліземо» вгору, як мені здається. Певною мірою форсовано. На жаль, ми багато чого втратили. Відсутня Кравченко, яка вже могла б бути успішним ліберо, відсутня Дудникова (перша пішла в декрет у жовтні, друга - вибула через травму до кінця сезону. - прес- служба ), відсутній номінальний другий зв’язуючий, який міг би бути корисний команді у іграх. Другий зв’язуючий, але це ще юний гравець. Основна зв’язуюча також молода, їй 17 років, але попит з неї, як з дорослою. Вона трішки напомилялася в кінцівці за якістю і за розподілом. Не завжди уважна, не завжди керована, як хотілося б тренеру. «Хімік» дав нам можливість бути трохи поруч, але ми це «трохи» не використали в двох партіях. Здавалося б успішно вийшла Оля Угленко - виграла подачу, але в наступному розіграші не змогла обробити простий м"яч. Це юність, а тренеру завжди хочеться більшого.
Посипати голову попелом не будемо. Якщо була якась інтрига, і глядачеві сподобалося - це добре. Фахівці розуміють, що «Хімік» і «Орбіта» у різних вагових категоріях. Є претензії до ряду гравців по розуму, з технічної оснащеності, не кращим чином поводимся з м"ячем у страхувальних моментах. Є питання і щодо блокування. Йдуть накопичувальні помилки, страждають захисні дії, їх побудова.
Нам дозволено обігравати команди, що займають місця в нижній частині турнірної таблиці, не особливо напружуючись, але це не приносить добра молодій команді. Ігри з «Хіміком» приносять більше користі. Тому ми і в єврокубок влізли... Не можу сказати, що ми з обалденим оптимізмом дивимося в прийдешнє: ми багато чого ще не вміємо, багато що ще потрібно осягнути. Хочеться сподіватися, що і керівники нас в цьому відношенні зрозуміють. Керівництво запитує: «давай» - і не сьогодні, а позавчора. Я називаю це завищеними очікуваннями .
На жаль, наш чемпіонат кадрово дуже мізерний. Ми і з колегою з Южного говорили про це: у чемпіонаті України немає гравців калібру Марченко, Козлової, Рихлюк та інших наших гравців, що виступають в топ-клубах Європи. Це я пов"язую з внутрішньої вмотивованістю покоління волейболісток, устремління яких були б спрямовані на затребуваність топовими командами, які виступають в Лізі чемпіонів.
- Що ви винесли для себе з минулих матчів ?
- Бракує мощі. У нас посередні гравці четвертої зони. Бракує просто мощі. У «Хіміка» її в достатку, тому й захист на рівні. Мені, наприклад, треба п"ять-шість волейболістів-чоловіків найняти, щоб били так, щоб підняти рівень захисту відповідний таким ударам, як, скажімо, у гравців «Хіміка». Поступаємося і в блокуванні, хоча дещо виходить. Команду одухотворяє спроможність. Спроможність повинна бути ефектом атаки.
Набране очко не пахне. Але разом з тим це має виглядати колоритно. Ми, грубо кажучи, хлюпнемо супчиком і пройшло, набрали бал. Але непереконливо, і на психологічному стані гравця на тій стороні це ніяк не відбивається. А ось, якщо волейболістка, як кажуть, «гахне» - потужно, уривчасто, сильно, як гравці-чоловіки це роблять, тоді це і виглядає переконливо, і на психологічну стійкість суперника діє. У цьому колориті, про який я говорив, ми поступаємося.
У нас з"явилося юне дарування в особі Биценко, але багато чого ще потрібно шліфувати, вона повинна добре фігурувати на сітці. Є вже подача, хотілося б, щоб вона приймала, і в матчах з такою командою, як «Хімік», в тому числі. Подивимося. Для цього необхідний час. Зв’язуючому гравцю сімнадцять. Багато хто любить посилатися на молодість гравців, я - не хочу. Встав на майданчик, значить, з тебе має бути попит як з дорослого гравця. Повірте, слово «дай», вони говорять вельми професійно. І я їх за це не засуджую.
«РЕГІНА-МЕГУ-ОШВСМ» - «СЄВЄРОДОНЧАНКА» - 0:3, 0:3
«Сєвєродончанка» без проблем здобула дві заплановані перемоги та вийшла на другу сходинку, обігнавши «Орбіту». Щоправда, в наступному турі знов може відбутися рокіровка, адже «Сєвєродончанка» гратиме з «Хіміком». Ці матчі перенесені на тиждень (на 14-15 лютого) у зв’язку з участю южненської команди в єврокубках.
«КРЯЖ-МЕДУНІВЕРСИТЕТ» - «КОНТИНІУМ-ВОЛИНЬ-УНІВЕРСИТЕТ» - 3:1, 0:3
Як і в першому колі, команди обмінялися двома повноцінними перемогами. Відзначимо, що у заключній партії другого поєдинку «Волинь» святкувала успіх лише на «більше-менше» - 27:25.
Прес-служба ФВУ