Суперліга (жінки). 2-й тур. «Новатор» продовжив «знімати скальпи»
Дебютант елітного дивізіону двічі впевнено здолав бронзового призера!
Хоч як прикро, але по-справжньому захопливу конкуренцію в цьому турі ми побачили хіба що в Чернігові. В усіх інших парах перевага однієї команди над іншою виявилася досить суттєвою. В тому числі й у протистоянні чемпіона та срібного призера сезону 2017-2018...
«ХІМІК» - «ВОЛИНЬ-УНІВЕРСИТЕТ-ОДЮСШ»
3:0 (25:13, 25:17, 25:21)
3:0 (25:15, 25:19, 25:20)
На внутрішній арені «Хімік» продовжує демонструвати сталеву непохитність. Нещодавно він у поєдинку за Суперкубок, як кажуть, в одну хвіртку обіграв бронзового призера минулої першості «Галичанку-ТНЕУ-ГАДЗ», а тепер ось камені на камені не залишив і від аргументів призера срібного.
Щоправда, напередодні матчів у Южному наставник «Волинь-Університету-ОДЮСШ» Богуслав Галицький зауважив, що до старту нинішнього сезону його підопічні підійшли з проблемами. Через травму майже два місяці не тренувалася Марина Скрипник, нещодавно перехворіла Любов Ужва. А вони – дві ключові фігури в команді. Тож, мовляв, саме це стало однією з головних причин поразки в 1-му турі від «Новатора», а також не надало можливості підготуватися до відповідального протистояння з діючим чемпіоном найліпшим чином. Тож і відчутна перевага «Хіміка» пояснюється легко.
У першому матчі лучанки примудрилися пропустити одразу 9 ейсів та повністю провалили гру на блоках – 2 проти 11. Вистачало в них й інших помилок, за що Катерина Дудник, Дар’я Дрозд і Юлія Бойко карали нещадно. Також на славу постаралася юна Юлія Микитюк, котра записала собі до активу 11 очок.
Вбачаючи тотальний перевіс, у третьому сеті наставник южненок Андрій Романович ризикнув випустити в старті фактично всіх резервісток – Юлію Маєвську, Євгенію Хобер і зв’язуючу Дар’ю Великоконь. Трохи пізніше з’явилася на майданичку і ліберо Дар’я Дуденок. Та спочатку цей крок виглядав хибним: «Волинь-Університет-ОДЮСШ» повела – 4:0, 6:1... Потім було ще – 12:8 і, після вдалого блоку зв’язуючої Олени Рудик – 16:13. Але далі, за рахунку – 18:18, волинянки віддали чотири розіграші поспіль, і все стало зрозуміло...
Другий матч за своїм сценарієм мало чим відрізнявся від попереднього. «Хімік» розпочав убивчо – 7:0, і надалі впевнено контролював хід подій. Щоправда, був момент у другій партії, коли Анастасія Тищенко набрала чотири очки поспіль, зрівняла рахунок – 15:15, і тим самим подарувала своїй команді надії. Та ба, у відповідь господарки майданчику самі видали чотириочковий ривок, і дива не сталося. Ну, а в третьому сеті суперниці обмінялися вже п’ятиочковими «привітами». Спочатку та ж Тищенко, Яна Шевеля та три помилки «біло-зелених» дозволили «Волинь-Університету-ОДЮСШ» вирватися вперед – 13:12, однак одразу за тим результативним «покером» відзначилася Діана Карпець та раз помилилася Скрипник. «Хімік» повернув собі комфортну перевагу – 18:15, яку потім лише збільшив.
«НОВАТОР» - «ГАЛИЧАНКА-ТНЕУ-ГАДЗ»
3:0 (25:19, 25:23, 25:21)
3:0 (25:16, 25:20, 25:17)
Як ми і передбачали, на власному майданичку хмельницька команда максимально скористалася нинішніми кадровими труднощами бронзового призера минулого чемпіонату і не дозволила тому виграти бодай партію. Підопічні Віктора Туркули старалися, знову блиснула бомбардирською сноровкою Олександра Міленко (у двох матчах вона записала собі до активу 37 очок), проте проти більш розважливих та збалансованих дій колективу Олексія Колісецького цього виявилося недостатньо. І «Новатор» переконливо підтвердив, що нинішнього сезону він націлений не просто боротися за збереження прописки у Суперлізі, а посперечатися за один із комплектів медалей. Отакий амбіційний, цей дебютант!
«РЕГІНА-МЕГУ-ОШВСМ» - «ОРБІТА-ЗНУ-ОДЮСШ»
0:3 (11:25, 17:25, 17:25)
1:3 (26:24, 16:25, 18:25, 11:25)
За повної переваги гостей відбулося дводенне протистояння у Рівному. Місцева команда спромоглася взяти лише партію, та й то не стільки вона її виграла, скільки запорізька – програла. Протягом іншого же ігрового часу «Орбіта-ЗНУ-ОДЮСШ» домінувала відчутно, в чому до речі, є солідна заслуга і двох колишніх лідерів рівненчанок, які у міжсезоння перебралися до Запоріжжя. Зокрема ж у першому матчі Юлія Димар та Олена Грицуняк (а вона – зв’язуюча!) записали собі до активу, відповідно, 11 та 9 очок, а в другому – 22 та 8.
У складі «Регіни-МЕГУ-ОШВСМ» можна відзначити атакуючу жилу Валерії Вавринюк, котра за два дні відзначилася 27 разів.
«УНІВЕРСИТЕТ-ШВСМ» - «БІЛОЗГАР-МЕДУНІВЕРСИТЕТ»
2:3 (23:25, 25:16, 27:25, 9:25, 12:15)
1:3 (21:25, 23:25, 25:14, 17:25)
А ось у Чернігові протистояння вийшло дуже запеклим. Ганна Жула та Юлія Українець, певно, всі долоні собі повідбивали, приносячі «Університету-ШВСМ» дорогоцінні очки (загалом, перша за два матчі відзначилася 44 рази, друга – 32), однак колективні старання вінничанок виявилися вагомішим аргументом. Олена Расточило, Валерія Якушева, Тетяна Машковська, Діана Франкевич і Марія Лозинська зробили трішешки більше, ніж дует визнаних лідерів чернігівчанок.
Прес-служба ФВУ