«Орбіта-ЗНУ-ОДЮСШ» опустилася на п’яте місце, «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» закріпилася на восьмому
Звітний тур подарував кілька суттєвих цікавинок. Причому, як тих, що вже відбулися, так і проанонсованих наперед. І зачепили вони усіх без винятку – від лідерів до аутсайдерів…
СК «ПРОМЕТЕЙ» - «ОРБІТА-ЗНУ-ОДЮСШ»
3:0 (25:10, 25:16, 25:10)
3:0 (25:20, 25:19, 25:15)
Центральне протистояння туру насправді дещо розчарувало. Адже від «Орбіти-ЗНУ-ОДЮСШ» очікувалося цілком гідне суперництво з одноосібним лідером чемпіонату, а вона перший матч відверто провалила. Важко сказати, чому у підопічних Гарія Єгіазарова щось пішло не так, але пішло від самого початку та просто катастрофічно. Суттєві помилки на прийомах, тактична нерозважливість, повністю програна боротьба під сіткою та жахлива реалізація (жодна волейболістка, крім зв’язуючої Олени Грицуняк, не дісталася навіть 40 відсотків!) – побачити запорізьку команду настільки безпомічною ніхто не очікував.
Натомість наступного дня поєдинок вийшов цікавішим. Гості значно надійніше відіграли на прийомах, куди потужніше – на блоках (зокрема, Лайзу Феррейро і Діану Франкевич взагалі «виключили» майже повністю!), і це одразу ж суттєво позначилося на загальному малюнку гри. Тривалий час у стартовій партії запоріжанки вели 2-3 очки, та й у кінцівку, попри натхненні старання кам’янчанок Діани Карпець (загалом набрала 16 очок) і Катерини Дудник (11 очок), заходили з рівними шансами на успіх. Але несподівана чергова порція помилок усе зіпсувала…
У другому сеті сценарій вийшов аналогічним. Моментами підопічні Гарія Єгіазарова демонстрували цілком пристойну гру, проте грубі помилки окремих спортсменок у простих ситуаціях «прометейками» каралися безжально. А в кінцівці цієї партії та протягом усієї наступної їх накопичилося чимало…
Таким чином, «Орбіта-ЗНУ-ОДЮСШ» не виправдала сподівань своїх уболівальників і відкотилася у таблиці на п’яте місце. А тим часом президент СК «Прометей» Володимир Дубінський, недвозначно натякнувши, що деякі любителі «халяви» можуть у команді до кінця сезону не дотягнути, анонсував підписання контракту з відомою майстринею на континентальному рівні – 28-річною догравальницею збірної Болгарії Десиславою Ніколовою! Вона має з’явитися у Кам’янському 26 січня і, не виключено, дебютує у новій команді вже наступного туру за тиждень…
«ПОЛІССЯ-ЖДУ» - «ВОЛИНЬ-УНІВЕРСИТЕТ-ОДЮСШ»
3:0 (25:23, 26:24, 25:20)
2:3 (18:25, 25:18, 25:22, 21:25, 13:15)
Обидві команди подарували вболівальникам захопливе видовище. Нехай нікого не вводить в оману результат першого матчу – там у двох партіях шальки терезів цілком могли схилитися у бік гостей, які насправді господаркам майданчику фактично ні в чому не поступалися. Можна сказати, у кульмінаційні моменти підопічним Богуслава Галицького трішечки не пощастило, хоча, звісно, слід віддати належне і колективу Анатолія Казьмерчука – він також викладався на всі сто.
Натомість наступного дня пані Фортуна обрала вже іншого лауреата. Дівчата обох команд знову видали волейбол не для слабконервових – із шаленою інтригою та купою феєричних розіграшів. Цього разу лучанки забагато помилялися на прийомах (одна лише Дар’я Буткевич із загальних 32 очок одразу 7 заробила ейсами!), натомість брали своє неймовірною мобільністю на блоках, вигравши на них добрих 23 пункти! Нарешті у них «прорвало» талановиту Вікторію Даньчак (21 очко, із них 7 – на блоках!), напрочуд агресивно відпрацювала зв’язуюча Олена Рудик (11 очок, 5 – на блоках!), універсально корисно діяла Наталія Ксендзук, помітно додала після відновлення від травми Марина Скрипник…
Але й житомирянки покладалися не лише на бомбардирський талант Буткевич. Не вперше у сезоні її добре підтримали Юлія Димар (16 очок), Анна Шумейко (14 очок) та Уляна Котар (10 очок)… Тож поєдинок цілком справедливо перекочував у тай-брейк. Там господарки майданчику спромоглися відіграти три матчболи, проте останнє слово залишилося за гостями.
Таким чином, «Волинь-Університет-ОДЮСШ» зберігає певні шанси прорватися, нарешті, до провідної четвірки. Адже від «Орбіти-ЗНУ-ОДЮСШ» і того ж «Полісся-ЖДУ» команду Богуслава Галицького відділяє лише дві перемоги…
«РЕГІНА-МЕГУ-ОШВСМ» - «БІЛОЗГАР-МЕДУНІВЕРСИТЕТ»
3:2 (25:20, 25:23, 12:25, 22:25, 15:12)
3:0 (25:18, 32:30, 25:21)
Очне протистояння аутсайдерів – ще одна «родзинка» туру. Обидві команди отримали шанс остаточно розпрощатися зі статусом одноосібного лузера чемпіонату, і краще його використала «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ».
Насправді, це була дуель приблизно рівних за потенціалом колективів. Однак чи не вперше у сезоні в ключові моменти рівненчанки не «попливли», як це неодноразово траплялося раніше. Зокрема, на тай-брейку першого поєдинку та у другому сеті – другого. Відповідно, «Білозгар-Медуніверситет» був змушений змиритися з двома поразками, які знову відкинули команду на останнє місце. А ось «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» в один момент, що називається, сіла на п’яти «Університету-ШВСМ», чия поточна сьома позиція у таблиці стала непереконливою…
«УНІВЕРСИТЕТ-ШВСМ» - «ГАЛИЧАНКА-ТНЕУ-ГАДЗ»
1:3 (23:25, 18:25, 28:26, 13:25)
0:3 (19:25, 18:25, 17:25)
До честі чернігівської команди, принаймні в одному матчі кожного двобою вона старанно намагається добряче попсувати нерви супернику-фавориту. Саме так сталося і нині. У першій зустрічі підопічні Володимира Жули не давали тернополянкам спокою ні на мить, хоча загальна перевага тих була очевидною. Лише у четвертому сеті, наче розізлившись на себе за недостатньо стійкий характер у програному попередньому, підопічні Віктора Туркули відіграли по-справжньому потужно, не залишивши «Університету-ШВСМ» жодних надій на порятунок.
Наступного ж дня «Галичанка-ТНЕУ-ГАДЗ» узяла своє вже, що називається, на класі. І, таким чином, перемістилася у таблиці на другу позицію, потіснивши звідти «Хімік». Щоправда, южненська команда має лише на одну перемогу менше при двох іграх у запасі.
Прес-служба ГО ФВУ