Ліга чемпіонів (жінки). Група С. «Новара» перемогла «на класі»

03:50 | 05 февраля 2020
Ліга чемпіонів (жінки). Ліга чемпіонів (жінки). Група С.  «Новара» перемогла «на класі»

«Зачепитися за гру» у протистоянні з діючим чемпіоном турніру «Хіміку» не вдалося 

 

У найпрестижнішому єврокубковому турнірі «Хімік» зазнав чергової поразки. Втім, апріорі важко було розраховувати на успіх у поєдинку із суперником, чиїй комплектації та ігровому досвіду на найвищому рівні може щиро позаздрити будь-який континентальний клуб. Нинішня «Новара» являє собою ціле сузір’я майстрів феєричного класу, тож не дивно, що дива у Южному не сталося…

 

ГРУПА С. 5-й тур

 

«ХІМІК» - «НОВАРА» (Італія) – 0:3 (14:25, 14:25, 12:25)

 

«Хімік»: Браун (7), Скрипак, Хобер (5), Фролова (3), Кириченко (2), Бойко (8); Нємцева (л), Козлова, Степановська, Великоконь, Микитюк. Тренер – Євген НІКОЛАЄВ.

 

«Новара»: Хенкок (10), Ді Юліо (6), Вельковіч (6), Бракочевіч (13), Васілєва (11), Кірікелла (11); Сансонна (л), Наподано, Млакар. Тренер – Массімо БАРБОЛІНІ.

 

Судді: Гонсалвеш (Португалія), Озбар (Туреччина).

 

Тривалість матчу: 66 хв. (21+22+23).

 

Найкращі гравці (за версією ФВУ): Бойко/Нємцева – Хенкок.

 

4 лютого. Южне. ФСК «Олімп». 1100 глядачів.

 

До звітного поєдинку діючий чемпіон вітчизняної Суперліги підходив не у найліпшому стані. Напрочуд щільний графік виступів на внутрішній та міжнародній аренах для деяких гравців виявився занадто виснажливим, що стало вагомою причиною кількох невдач у національному чемпіонаті та, як наслідок, проблемою із колективним бойовим духом. Плюс до цього – декому допікали мікротравми та наслідки хвороб. Відповідно, напередодні матчу наставник южненської команди Євген Ніколаєв був максимальним реалістом, погоджуючись, що на даний момент обіграти італійського гранда у його команди нема майже жодних шансів. Тим більше – розлюченого достроковим вильотом із розіграшу Кубка Італії...

 

…Маститі гості прибули до Южного максимально сконцентрованими на успішний результат, який суттєво наближав їх до здобуття путівки у чвертьфінал Ліги чемпіонів. Узагалі, їхній наставник Массімо Барболіні й не приховував, що головним завданням своєї команди у поточному сезоні вбачає повторення торішнього успіху на єврокубковій арені. І для цього, насамперед, їй необхідно обов’язково виграти два заключних матчі у групі, в тому числі й у «Хіміка». А невдача у внутрішньому Кубку – то не більше ніж неприємність, та аж ніяк не трагедія.

 

Цікаво, що під час сніданку у день матчу гравці «Новари» зберігали емоційний спокій і, згадуючи останні події у Кубку Італії, наголошували, що комусь там занадто вже «поперло». Та коли хтось задав тривожне питання: «А що, як сьогодні «попре» й в української команди?», американська зв’язуюча Міка Хенкок рішуче відрізала: «Не дозволимо!»

 

І оцей самий максимально бойовий настрій яскраво простежувався у багатьох. Зокрема, треба було бачити очі височенної сербської діагональної Йовани Бракочевіч на передматчевій розмінці, котра вколочувала такі «гвіздки», що аж підлога здригалася. Це був погляд справжнього хижака, який не залишав останніх сумнівів: у «жертви» нема жодних шансів на порятунок. Приблизно таку ж психологічну націленість випромінювала інша «башта» - болгарська догравальниця Еліца Васілєва, не відставала й справжня зірка італійського волейболу – центральна блокуюча Крістіна Кірікелла (виявилося, що саме так правильно звучить її прізвище)… Тож фактично єдине, що залишалося южненській команді у звітному поєдинку – це спробувати скласти італійському гранду гідну конкуренцію, а також дати шанс проявити себе молодим виконавицям, від яких тренерський штаб та вболівальники вже зачекалися більш продуктивної допомоги лідерам…

 

Забігаючи наперед, хочеться зауважити, що гра «Хіміка», незважаючи на кінцевий рахунок, однозначно не стала провальною. Особливо у захисті, де в перших двох сетах Христина Нємцева та Юлія Бойко видавали на прийомах справжні дива. Хоча й не «чохлили», натомість непогано «гасили» чужі атаки Катерина Фролова, Кез Браун, Ганна Кириченко та Ольга Скрипак, завдяки чому неодноразово виникали напрочуд красиві тривалі розіграші. Не загубилася на майданчику й молода Євгенія Хобер, чиї подачі нерідко створювали опоненткам певні складнощі.

 

Але догравання… Основні проблеми для южненського колективу, котрі, в основному, й призвели до неприємного рахунку, почалися саме з цього компоненту. Тут у підсумку перевага «Новари» виявилася майже потрійною. Що поробиш: ну, немає «Хімік» таких фактурних, атлетичних і досвідчених майстрів, які є в італійського клубу! Тож коли ті ж Бракочевіч чи Васілєва ефектно вколочували, що називається, у три метри – це не було якимось дивом. Тим більше, зважаючи на ту феєричну якість передач, які їм роздавала Міка Хенкок. Зв’язуючим южненок, слід визнати, у цієї американки справді є чому повчитися. Причому, не лише ювелірній майстерності пасу. Бо коли на початку третьої партії Хенкок на подачі на повну розрядила свою надпотужну ліворуку «гармату» - аплодували навіть вболівальники «Хіміка»…

 

Якщо ж більш детально звернутися до сценарію поєдинку, то перших два сети вийшли ідентичними. До рахунку 5:5 суперники обмінювалися вдалими атаками та помилками, після чого «Новара» бралася за справу рішуче й безжально. Ну, а дебют третьої партії став бенефісом Хенкок, котра вибила южненок із прийому, видавши чотири ейси із загальних власних шести, і одразу ж оформила італійкам комфортний відрив…

 

…На післяматчевій прес-конференції тренер-аналітик «Хіміка» Дмитро Марюхніч зауважив, що, попри неприємну поразку, в цілому гра «біло-зелених» не виглядала безнадійною. Гравці діяли самовіддано, просто їм відверто не вистачило зросту та виконавської майстерності. А Массімо Барболіні відзначив максимальну сконцентрованість своїх підопічних: «Ми розуміли, що як дозволимо собі послаблення, то суперник може нас за це наказати. Тож дівчата не захотіли ризикувати і дограли на рівні до кінця».

 

…Наприкінці – ще один цікавий момент. Під час післяматчевої вечері, у порівнянні зі сніданком, за столом італійок панували контрастні веселощі. Дівчата невтомно галасували, сміялися, жестикулювали, згадуючи різні моменти гри. Вони усвідомлювали, що виграли суто «на класі», але кожна з них виклалася для цього на совість. Інакше від «Хіміка» запросто можна було отримати чимало неприємностей. А це вже досить приємне визнання нинішнього рівня українського діючого чемпіона…

 

Інший матч туру між німецьким «Штутгартом» та польським ЛКС відбудеться 5 лютого. А свій заключний поєдинок у Лізі чемпіонів «Хімік» проведе у Німеччині 18 лютого…

 

Прес-служба ГО ФВУ

Источник