Боротьба за третє й четверте місце у «регулярці» набуває максимальної інтриги
Хоч як прикро, але центральне протистояння звітного туру пройшло за відчутної переваги одного із суперників. Як і у нещодавньому півфіналі Кубка України, волейболістки «Орбіти-ЗНУ-ОДЮСШ» не зуміли віднайти дієві контраргументи проти потужного ігрового тиску спортсменок «Галичанки-ТНЕУ-ГАДЗ». Тим самим запорізька команда суттєво погіршила свої шанси на потрапляння до провідного квартету, який надалі й розіграє між собою комплекти медалей Суперліги. Однак аж ніяк їх не втратила…
«ГАЛИЧАНКА-ТНЕУ-ГАДЗ» - «ОРБІТА-ЗНУ-ОДЮСШ»
3:1 (25:22, 25:20, 23:25, 25:14)
3:0 (25:16, 25:16, 25:18)
Обидва звітних матчі вийшли багато в чому схожими на кубковий. Тернополянки очікувано зробили ставку на тотальну агресивність, бомбардирський талант Олександри Міленко, ризиковані подачі та надійні дії під сіткою. Спрацювало так собі, особливо у першій зустрічі, але, в цілому, таки спрацювало. Адже загалом за обидва поєдинки Міленко відзначилася 50 разів, спільними зусиллями підопічні Віктора Туркули видали 24 ейси, а Марія Лозінська, Марина Мазенко і Валерія Дрьомова «пригасили» масу чужих атак. Відповідно, у кожній партії, крім третій у першому матчі, вони володіли помітною перевагою. У єдиному ж невдалому для господарок майданчику сеті гравці «Орбіти-ЗНУ-ОДЮСШ» спромоглися показати достатньо якісний, в цілому, волейбол, солідно «підтягнули» прийом, а Ксенія Пугач, Анна Харчинська і Наталія Луханіна чужих блоків фактично не помічали...
Проте продовжити й надалі грати у такому ж ключі у запоріжанок чомусь не вийшло. У них знову посипалася маса помилок, особливо на прийомах, тож волейболісткам «Галичанки-ТНЕУ-ГАДЗ» не склало серйозної проблеми користуватися ними максимально продуктивно. Відповідно, обидва результати на табло вийшли цілком закономірними.
Таким чином, за кількістю поразок тернопільська команда знову має кращий показник, ніж запорізька (10 проти 11), і локально повернулася у таблиці на третій рядок. При цьому, цілком вірогідно, якраз на ньому і завершить регулярний чемпіонат, оскільки у заключних турах їй належить зіграти в гостях із «Волинь-Університетом-ОДЮСШ» і прийняти вдома «Регіну-МЕГУ-ОШВСМ». У той же час «Полісся-ЖДУ», яке на даний момент має у пасиві 8 поразок, має помірятися силами із СК «Прометей» (на виїзді), «Хіміком» (вдома) і, нарешті, вирушить у гості до тієї ж «Орбіти-ЗНУ-ОДЮСШ». Ну, а колектив Гарія Єгіазарова спробує взяти своє ще вдома із «Університетом-ШВСМ» і на виїзді – з «Регіною-МЕГУ-ОШВСМ».
Ось і рахуйте, чиї шанси тут є більш оптимістичними…
«РЕГІНА-МЕГУ-ОШВСМ» - СК «ПРОМЕТЕЙ»
0:3 (16:25, 21:25, 16:25)
0:3 (15:25, 12:25, 20:25)
Одноосібний лідер чемпіонату продовжив свою переможну ходу двома впевненими вікторіями у Рівному. Тут відверто нема чого коментувати, оскільки підопічні Андрія Романовича солідно переважали суперниць в усіх ігрових компонентах (особливо на блоках), і оскільки розслабленості собі не дозволили, то в обох матчах обійшлися без зайвої витрати нервів.
Єдине, що справді варто відзначити – це незвичну агресивність Десіслави Ніколової в атаках. Зазвичай ця болгарська легіонера СК «Прометей» концентрується, насамперед, на захисті, а тут у двох матчах записала на свій рахунок одразу 28 очок…
«УНІВЕРСИТЕТ-ШВСМ» - «ХІМІК»
0:3 (15:25, 8:25, 7:25)
0:3 (9:25, 17:25, 14:25)
Жодних проблем у своїх матчах не зазнав і «Хімік». Причому у першому з них наставник Євген Ніколаєв узагалі не задіював основну шістку виконавиць – Ольгу Скрипак, Тетяну Козлову, Ганну Кириченко, Юлію Бойко, Катерину Фролову і Кез Браун. Це дозволило «вистрілити» Юлії Микитюк – 14 очок (із них 8 – на блоках!), яку непогано підтримали Оксана Яковчук – 12 очок, Євгенія Хобер - 11 очок і досвідчений капітан Дар’я Степановська – 8 очок.
Наступного ж дня Кириченко вийшла лише у третій партії, проте встигла відзначитися 7 разів. А кращими бомбардирами, набравши по 12 очок, стали Степановська і Хобер. У гостей також 12 очок на свій рахунок записала Юлія Камінська, однак це фактично й усе, чим запам’яталася в Южному чернігівська команда…
«БІЛОЗГАР-МЕДУНІВЕРСИТЕТ» - «ВОЛИНЬ-УНІВЕРСИТЕТ-ОДЮСШ»
2:3 (9:25, 25:20, 22:25, 25:18, 11:15)
0:3 (11:25, 22:25, 23:25)
Ми передбачали, що вінничанки спробують будь-що виграти бодай один матч, оскільки це залишало їм надії залишити на фініші «регулярки» дуже неприємну позицію аутсайдера. І не помилися. Підопічні Юлії Якушевої справді дали маститим лучанкам гідний бій…
«Родзинкою» першого поєдинку стало яскраве бомбардирське протистояння Валерії Якушевої та Людмили Осачук. Обидві «гамселили» на совість і, зрештою, набрали, відповідно, 29 і 26 очок. Їх непогано підтримали партнерки: у «Білозгар-Медуніверситету» 13 очок набрала Тетяна Літвіновська і 10 – Тетяна Машковська, у «Волинь-Університету-ОДЮСШ» 17 разів відзначилася Марина Скрипник і 10 – Вікторія Даньчак. Відповідно, не дивно, що захоплива боротьба досягла стадії тай-брейку. Однак тут уже волинянки відіграли розважливіше…
У другому матчі бомбардирська дуель Якушева – Осачук знову завершилася на користь вінничанки – 15:13. Проте оскільки у господарок майданчику не змогла зіграти Літвіновська, то цього разу перемога підопічним Богуслава Галицького далася трохи простіше…
Таким чином, «Білозгар-Медуніверситет» втратив чи не останню нагоду піднятися на восьму сходинку у таблиці. Адже для цього йому тепер необхідно в гостях бодай раз обіграти «Галичанку-ТНЕУ-ГАДЗ» і обидва рази – «Університет-ШВСМ». Завдання з розряду «місія невиконана»…
Прес-служба ГО ФВУ