Поточні сезони офіційно завершені майже в усіх топ-волейбольних країнах
Пандемія коронавірусу викликала серйозний форс-мажор у проведенні різних спортивних змагань, і волейбольних – у тому числі. Фактично в усіх країнах проведення внутрішніх турнірів довелося екстрено призупинити, а оскільки термін карантину у них лише продовжувався, то національні федерації були змушені оголосити про офіційне дострокове завершення сезонів, принаймні, для представників елітних дивізіонів. Останніми про це поінформували Італія та Франція. Тож наразі серед топ-чемпіонатів «на паузі» залишається лише турецький…
Таким чином, сподівання визначити найсильніших безпосередньо на волейбольних майданчиках, максимально дотримуючись спортивного принципу, виявилися марними. І керівникам національних федерацій таки довелося вирішувати інше неоднозначне питання: визначати чемпіонів та призерів своїх чемпіонатів згідно поточного розташування команд у турнірних таблицях чи завершити змагання без вручення нагород? При цьому слід було очікувати, що будь-яке рішення однозначно знайде невдоволених, оскільки в даній ситуації догодити всім без винятку просто неможливо. Однак у визнаних волейбольних державах навіть неприємні вердикти були сприйняті з максимальним розумінням. На жаль, в нашій країні сталося дещо інакше…
Як відомо, члени Виконкому Федерації волейболу України більшістю голосів проголосували за завершення чемпіонатів без вручення медалей. Хоча цілком логічним виглядав би і вердикт окремого рішення по чоловікам та жінкам. Адже учасники чоловічої Суперліги встигли провести всі матчі в рамках першого етапу турніру. Натомість президенти «Барком-Кажанів» та «Серця «Поділля», чиї колективи стали б, відповідно, чемпіоном та бронзовим призером, прозоро дали зрозуміти, що медалі, здобуті поза межами змагальних майданчиків, їм не потрібні. Таким чином, віртуальний п’єдестал у чоловіків не став реальністю і, в цілому, така позиція керівників одних із лідерів чоловічого клубного волейболу України викликала позитивні відгуки.
Натомість, хоч як дивно, у жіночій Суперлізі не обійшлося без суперечок. Там у рамках першого етапу залишилися не зіграними матчі двох заключних турів, причому за їх підсумками на третьому місці могли фінішувати і «Галичанка-ТНЕУ-ГАДЗ», і «Полісся-ЖДУ», і навіть «Орбіта-ЗНУ-ОДЮСШ». Отже, тут рішення завершити чемпіонат без вручення медалей очевидно виглядало значно об’єктивнішим, ніж у чоловіків. Проте дехто вирішив, що локальні досягнення надавали їм право зійти на п’єдестал пошани навіть за такої неоднозначної ситуації. Мовляв, ми ж старалися, боролися (ніби інші не робили те ж саме!), а що за підсумками плей-офф остаточне розташування команд у таблиці могло змінитися докорінно – то не важливо…
Зважаючи на вищесказане, вважаємо за доцільне ознайомити шанувальників волейболу з рішеннями щодо завершення змагань в деяких інших країнах, чиї національні чемпіонати справедливо вважаються одними з найсильніших на континенті. Отже…
ІТАЛІЯ. Більшістю голосів вибрали варіант завершення чемпіонатів без визначення чемпіонів і призерів.
ФРАНЦІЯ. Більшістю голосів вибрали варіант завершення чемпіонатів без визначення чемпіонів і призерів.
НІМЕЧЧИНА. Більшістю голосів вибрали варіант завершення чемпіонатів без визначення чемпіонів і призерів.
ПОЛЬЩА. У жіночій лізі чемпіон і призери визначені за підсумками регулярного чемпіонату. У чоловічій лізі, де до завершення регулярного чемпіонату не дограли два тури, більшістю голосів вирішили не визначати чемпіона і призерів.
БЕЛЬГІЯ. Більшістю голосів вибрали варіант завершення чемпіонатів без визначення чемпіонів і призерів.
РОСІЯ. Чемпіонів та призерів визначили за підсумками регулярних чемпіонатів, хоча це рішення було прийнято всупереч відповідного положення Регламенту чемпіонату.
ЧЕХІЯ. Більшістю голосів вибрали варіант завершення чемпіонатів без визначення чемпіонів і призерів.
ШВЕЙЦАРІЯ. Більшістю голосів вибрали варіант завершення чемпіонатів без визначення чемпіонів і призерів.
БОЛГАРІЯ. Чемпіонів визначили за підсумками регулярних чемпіонатів, натомість керівництво окремих клубів заявило про намір подати офіційну скаргу на це рішення.
Як бачимо, намагання слідувати виключно спортивному принципу у визначені лауреатів сезону взяло гору майже в усіх країнах Європи, де волейбол справедливо вважається одним із найпопулярніших. Відповідно, аналогічне стремління керівництва Федерації волейболу України виглядає цілком логічним…
Прес-служба ГО ФВУ