Цього літа дворазова чемпіонка світу серед кадетів завоювала бронзу юнацької Олімпіади
Наступного року Олена боротиметься вже по юніорам. Ukrwrestling.com розпитав молоду борчиню про підготовку до найвідповідальнішого старту року
- Як проходила підготовка до юнацької Олімпіаді? Такий відповідальний старт в такому юному віці - непросте випробування.
- Я дуже давно хотіла потрапити на цю Олімпіаду, і якраз підходила за віком. Тому готуватися почала ще два роки тому. Безпосередньо перед поїздкою в Нанкін ми пройшли підготовчий збір в Конча-Заспі. В Китаї було складно в першу чергу в моральному плані - поряд не було моїх тренерів, навіть не було тренера з вільної боротьби. Нас супроводжував тільки тренер з греко-римської боротьби.
- Які враження залишилися від південної столиці Китаю? Встигла щось побачити чи весь час проводила в залі?
- Нас дуже тепло приймали, всі учасники були дуже привітні, дуже допомагали волонтери. Для приїжджих проводились екскурсії, знайомили з китайською культурою. Але мені не вдалося потрапити, тому, що змагання з боротьби проходили в останні дні, а до старту не хотіла розслаблятися. Тому два тижні весь час тренувалася, шукала спаринг ...
- До речі про спаринг, напевно вам доводилося тренуватися разом з потенційними конкурентками?
- Пару разів так, але переважно я працювала з російським вільників, який потім став чемпіоном у категорії 46 кг.
- А вдома часто доводиться спарінгуватися з хлопцями?
- Ні, в Києві і в Херсоні я працюю разом з дівчатками.
- Ви двічі перемагали на чемпіонаті світу серед кадетів, напевно на Олімпіаді було багато «знайомих»?
- Так, в основному всіх знала, тих же хто був не знайомий вивчала вже безпосередньо перед змаганнями, дивилася їх записи. Добре знала японку, яка також була дворазовою чемпіонкою світу. За вихід у фінал поступилася нашій українській дівчині, яка виступає за Азербайджан, я її також добре знала.
- Один з ваших тренерів Володимир Євонов, як ви так відразу потрапили в учениці головного тренера національної жіночої збірної з боротьби?
- У мене два тренера - Денис Баіров і Володимир Євонов. У нас в школі відкрилася секція з боротьби в ДЮСШ і я прийшла до Дениса Анатолійовичу, і чотири роки займалася тільки з ним, а потім вступила до училища фізкультури і потрапила до Володимира Євгенійовича і він мене взяв під свою опіку і почав тренувати.
- Після яких змагань ви зрозуміли, що хочете серйозно займатися цим видом спорту?
- Напевно, через півтора року занять прийшло розуміння, що потрібно ставитися серйозніше і потім пішли чемпіонату країни. На першому кадетському чемпіонаті України я завоювала бронзу, а потім вже на характері і злості почала вигравати чемпіонати країни. Бронза не влаштовувала і почала більше працювати.
- Як ваші батьки поставилися до такого захоплення, адже боротьба жорсткий вид спорту, пов"язаний з травмами ...
- Спочатку мама думала, що це не серйозно. А потім вони побачила що я знайшла себе, мій характер відповідає саме цьому виду спорту. Я весь час зайнята в залі, у мене немає часу на якісь дурниці. Спорт - це здоров"я. До того ж завдяки поїздкам в різні країни у мене є унікальна можливість знайомитися з новими культурами.
- З наступного року ви будете боротися по юніорам, хвилюєтеся чи з упевненістю дивитеся вперед?
- Цього року я вже боролася по юніорам, займала друге місце, поступилася Лілі Горішній. Але тоді це були звичайні змагання, а тепер доведеться завойовувати право поїздки на чемпіонати Європи та світу. У мене чітко поставлена