У та частині ми розглядали різні методи згонки ваги. Тут доречно сказати про негативні впливи згонки ваги на організм, коли спортсмен не піклується про заповнення витрачених запасів.
При великих втратах води значно знижується загальна працездатність і інтенсивність процесів відновлення, зменшується об"єм плазми крові, відбувається її згущення, що призводить до додаткового навантаження на серце і збільшення частоти серцевих скорочень, зменшуються запаси глікогену в м"язах і печінці, уповільнюється виведення з організму отрут і шлаків, фізичне навантаження в цей період переноситься надзвичайно важко.
При виснаженні вуглеводних запасів з"являється сонливість, відчуття слабкості, гальмування словесних і рухових реакцій. При значному скороченні у крові рівня глюкози з"являються судоми. Не можна забувати, що вуглеводи — це основний енергетичний матеріал, і починати змагання з виснаженими запасами вуглеводів ризиковано. Тому краще зігнати зайві 300 грамів, але перед сном (зважування вранці) треба взяти 100 г цукру, прополоскати рот і випити 200 г води (синтез глікогену потребує значної кількості води), щоб створити хоч незначний запас глікогену. Ті вуглеводи, які організм отримає під час сніданку (після зважування) активно відкладаються про запас і під час змагань можлива взаємодія двох процесів — відкладання вуглеводів і вилучення їх з депо, при цьому, перший може виявитися більш інтенсивним.
При великій згонці ваги важливе значення має стан здоров"я спортсмена, його тренованість, стійкі психофізичні якості. Якщо є значне перевищення ваги, то до її зменшенні слід готуватися завчасно!