Про та їх виникнення ми вже розповідали. Сьогодні розглянемо основні рекомендації щодо харчування борця після отримання травми.
Харчування при травмах – фактор одужання, який не варто недооцінювати: правильно підібраний раціон може прискорити одужання. І навпаки, нераціональне харчування здатне затягнути період відновлення після травм.
При щелепно-лицьових травмах з порушенням актів жування і ковтання показана рідка або напіврідка їжа, а потім протерта, пюрирована, кашоподібна. При даних травмах можуть спостерігатися відхилення у сприйманні смаку (їжа може здаватися кислої або гіркою) і зниження апетиту. Тому за відсутності протипоказань в їжу можна додавати поліпшуючі індивідуальні смаки хворого продукти.
При травмах органів черевної порожнини харчування повинно забезпечити щадіння уражених органів.
При переломах кісток, особливо великих трубчастих, харчування повинно відповідати прискоренню процесу зрощення кісток. У зв’язку з цим показана дієта з високим вмістом білка (110-130 г, 60 % тваринних), а також кальцію (1-1,5 г), фосфору (1,5–2,2 м) і вітаміну Д. Особливе значення в харчуванні набувають молочні продукти, зокрема, сири, а також яйця, м"ясо, риба.
В цілях поліпшення обміну речовин і для збалансованості раціону необхідне одночасне збільшення в "травмованих" дієтах вітамінів С, А і групи В.
Два міфи про харчування після травми: