В Черкасах відбувя Кубок України серед чоловіків з греко-римської боротьби. Змагання пройшли в просторому палаці спорту "Будівельник". Близько ста сорока найсильніших атлетів країни з"іхалися до Черкас. Приїхав підтримати борців легендарний чемпіон - Іван Богдан.
Не брали участь у змаганнях лідери чоловічої збірної. За словами головного тренера Артура Дзігасова, у чоловіків був вкрай важкий та виснажливий сезон, і їм необхідно відпочити, й перевести подих. Тим більше, через пару днів команда розпочинає підготовчий збір на Олімпійській базі в Заросляку. Незважаючи на щільний графік, а Жан Беленюк останнім часом працює без вихідних, Жан приїхав до Черкас, аби із поспілкуватися з борцями та підтримати свого друга Дмитра Цимбалюка (59).
Моральна підтримка Жана, який майже всі сутички був секундантом у Діми, допомогла Цимбалюку стати чемпіоном. В напруженій боротьбі він переміг Євгена Мягкого та Дмитра Косенка з якими вже не раз зустрічався на килимі. Ми всі хвилювалися за Парвіза Насібова (66). Однак слід віддати належне витримці борця, який після дискваліфікації у Харкові зробив мудрі висновки. Цього разу Парвіз жодного разу не порушив правил. Хоча був епізод, коли у напруженій сутичці з Ясафом Зейналовим, борець із Харкова декілька разів ударами головою провакува його на конфлікт. Але Насібов проявив стальні нерви. І хоча у першому періоді він погравав 6 балів, після перерви зумів мобілізуватися і вирвати перемогу. Василя Симоненка Парвізу пройти не вдалося. На жаль, не зумів пробитися до півфіналу і Артур Політаєв. Спокійно і виважено працював нестандартний Февзі Мамутов. Жодний з борців не зумів переіграти Мамутова, який упевнено переміг всіх суперників і став чемпіоном. "Для того, щоб вигравати на килимі, сказав мені Февзі, потрібно здолати суперника, що причаївся всередені". Адже через хвилювання і надмірне бажання перемогти, не всім вдається реалізувати свій потенціал. Мамутов вміє контролювати себе і володіє своїми емоціями.
Треба сказати, що і судді працювали професійно і грамотно. "Чим більш об"єктивним та чесним буде суддівство вдома, - невтомно наголошує голова судддівського корпусу України - Олег Собчук, - тим краще будуть боротися наші хлопці за кордоном". Будь-який "сумнівний" момент розглядався суддями колегіально і отримував справедливу оцінку. Сергій Цимбал та Петро Нагорний отримали нагороди за професійне суддівство.
Хорошу боротьбу продемонстував Бутхузі Карая (71), але у фіналі він, вже не вперше, поступився більш сильному Миколі Савченко. Талановитий Олексій Калініченко повинен навчитися боротися до кінця. До останньої секунди. Навіть коли програєш. Можна програти, але потрібно не здаватися. Не збавляти темп і передчасно не опускати руки.
Дмитро Арабаджі (75), який впевнено здолав всіх суперників у фіналі поступився Євгену Пишкову. Грамотно і без зайвої метушні працював Олександр Шишман (80). Не вистачило сил Олексію Чекаленко (85) у поєдинку з Андрієм Бєлих. Декілька разів Олексій стрімко розпочинав атаку, але йому не вистачало швидкості закінчити її. Давалася взнаки втома. Андрій в рівному протистоянні вистояв у цьому виснажливому двобої. Хорошо відборовся Євген Савєта (98), який здолав Володимира Васильєва. Вирвав перемогу у міцного Миколи Крисова, на останніх секундах зустрічі, Зелімхан Дзігасов. На характері діяв Зелімхан. І своїм прикладом довів, що й на останніх секундах все може змінитися. Головне - не здаватися й не падати духом.
Микола Кучмій (130) не зміг перебороти Ігоря Дідика. Колі не вистачало ваги та потужності. Не можна сказати, що Ігор виглядав кращим у цьому поєдинку. Він діяв виважено і обережно. Старався не ризикувати. Кучмій, як на мене, діяв більш активно. Однак без прийомів перемагати у важкій вазі неможливо. Виглядав меншим за Ігоря і Владислав Вороний з Дніпропетровська. Саме Владислава Ігорю і вдалося кинути через груди у вирішальній сутичці.
Під час змагань відбулася зустріч голів обласних ФГРБ з президентом ФГРБУ Олегом Кравченко. Приїхав до Черкас і віце-президент ФГРБУ - Олег Сазонов. Олег Юрійович разом з Олегом Миколайовичем вислухали звернення тренерів і пообіцяли їм всебічну підтримку та допомогу.
Від імені ФГРБУ хочеться подякувати організаторам змагань – міській мерії, за допомогу у проведенні спортивного свята і висловити окрему подяку за чудову організацію - Анатолію Романовичу Самосі. Також, користуючись нагодою, хочеться подякувати всім учасникам прямої трансляції - Артуру Дзігасову, Жану Беленюку, Льву Вороніну, Олегу Собчуку, Олегу Кравченко за допомогу у проведенні змагань. А всім борцям побажати плідної праці та нових перемог.
Автор статті: Олександр Пастухтов