Від роботи суддів залежить чимало. Ти, як спортсмен, можеш бути кращим на килимі, вигравати, бути активним, однак "незрозуміле" суддівське рішення може звести нанівець твої намагяння та повністю спростувати хід зустрічі. Вдома такі сюрпризи, на щастя, відбуваються не часто, і хотілося б щоб їх не було взагалі. Звичайно, будь-якому тренеру важко не переживати за свого вихованця. Інколи секундант на емоціях вибігає на килим і починає заважати роботі суддів. Повчати суддів, як слід працювати. На жаль, такі ситуації виникають і в нас.Так діяти не можна. З"ясовувати стосунки у грубій формі із суддями під час змагань - ганебна практика. Суддя є особа недотркана. Існує протест, і в разі виникнення суперечки, негайно потрібно його подати. Не футбольнути ногою, зауважте, демонструючи зневагу до суддів, а ввічливо віддати арбітру.
Так, інколи і суддя помиляється. Ми не будемо зараз аналізувати та перелічувати різні ситуації. Часто арбітр може не помітити удару зненацька чи ще якоїсь провокації. Арбітру потрібно бути вкрай уважним і зосередженим. Про будь-яку "помилку" слід вчитися говорити коректно і секундантам, і самим борцям. Ми маємо зрозуміти одне - на килимі немає ворогів. І дуже важливо перемогти емоції самому судді. Не піддатися тиску залу. Зберегти внутрішій нейтралітет.
Сьогодні суддівський корпус під керівництвом Олега Собчука вчиться працювати кваліфіковано. Побажаємо нашим суддям успіхів та професійного визнання на килимах світу.
Автор статті: Олександр Пастухов