Учасників, і це вже не вперше, на чемпіонаті міста Києва серед борців до 23 років, що пройшов в манежі ЦСКА ЗСУ, зібралося всього близько 30 атлетів. Перед новим роком на чемпіонат міста серед чоловіків прибуло взагалі, уявіть - 18 учасників! Цього разу у важкій вазі взагалі не було борців. А в категорії до 98 кг. Іван Шищенко, який тренується в Миколи Єларінова, просто мерз переглядаючи сутички. Пари йому не знайшлося. Під час нагородження Іван, отримуючи медаль чемпіона, поскаржився: «Вже не в перший раз таке відбувається. Невже в моїй вазі в усьому Києві немає спортсменів?» І він правий. Чому хлопці ігнорують "місто"?
Іван Павлович Бєдін просто розвів руками: «Не розумію, як можна не з’явитися на змагання. Ти знаєш, що маєш боротися і не приходиш». До речі, ця проблема, не на жарт, засмучує Івана Гавриловича Богдана. В нього душа болить, що на змагання в столиці, які раніше збирали понад десять учасників в кожній вазі, приходять одиниці. Сергій Чижов по-своєму прокоментував ситуацію – «не бажають чоловіки сьогодні боротися». Гадаю, це не так. Але цікаво, чи всі борці знали про змагання? Можливо подібні заходи потрібно активніше анонсувати? Бо скажу чесно, складається гірке враження, що відбувається не чемпіонат Києва, а першість спортивної школи. Чисто для себе. Причому формально, для звіту. Про глядачів ми не говоримо. Окрім учасників та друзів в залі порожньо. І, взагалі, хто повинен відповідати за неявку спортсмена? Напевне, тренер?
Прийшов же й відборовся неодноразовий чемпіон України Ельмар Нуралієв? Міг понехтувати, однак послухався свого тренера Єларінова. Прийшли й вихованці Олексія Добровольського, Григорія Васьківського, вийшов на килим навіть молодий тренер – Владислав Єлєсєєв, який, до речі, у фіналі, програючи з рахунком 0:6 поклав на туше технічного Аревшата Сіаносяна. В цю перемогу ніхто не вірив, окрім Артема Ярошенка та Петра Годинського, які належним чином настроїли колегу. Свого часу багато сил та власного досвіду в Єлєсеєва заклав Андрій Риженков, який сьогодні знаходить час для дітей в Щасливому. Між іншим половину учасників забезпечили тренери ДЮСШ «Атлант» - Казбек Батхієв, В’ячеслав Клименко та Артем Ягрошенко.
Чемпіонами змагань стали: Карюн Саградян (59); Владислав Єлєсеєв (66); Владислав Білодський (71); Ельмар Нуралієв (75); Віталій Андрійович(80); Валентин Черв’як; Іван Шищенко (98).
Звичайно, борців в Києві вистачає і популярність боротьби зростає. Як показує досвід, ми можемо організувати змагання будь-якого рівня. Тільки необхідно з кожного, навіть планового чемпіоната, робити свято, а краще - шоу, і залучати дітей. Ми повинні боротися для глядачів. Не для себе! Звісно, треба перемагати! Боротьба залишається боротьбою, і зараз не йдеться про роботу на публіку. Своєю перемогою добре надихати інших. Хто, можливо, й не чув про боротьбу. Що з того, що я переміг? Хто знає про це? Кого змінить моя перемога? Кого наверне на правильну дорогу? Сьогодні, завдання наше полягає в тому, щоб максимально демонструвати боротьбу і виступи наших борців! В Києві так багато навчальних закладів, так багато учнів. Молоді люди мають бачити запальні поєдинки.Якби частина з них потрапили до залу, можливо б, і в декого з них виникло бажання вийти на килим…
Автор статті: Олександр Пастухов