Подорож до Шостки розпочалася знайомством з юними борцями села Вороніж. Саме в цьому залі тренування з греко-римської боротьби тривалий час проводив Віктор Олексійович Семухін, який нині очолює Шосткінську ФГРБ. З осені минулого року до тренерської роботи в підвалі Вороніжської школи активно взявся молодий спеціаліст – Дмитро Цьомка. Всіляку підтримку борцям надає директор школи Надія Іванівна Кіхней. Дмитро Олексійович щиро любить боротьбу і намагається свої знання та досвід передавати юним борцям.
- Головне, - говорить тренер, - діти мають бажання займатися боротьбою. Вони хочуть вивчати прийоми, бути сильними, перемагати на змаганнях.
На даний час в борцівському залі тренується близько 50 дітей. За півроку занять, деякі дітки вже показують непогані результати.До речі, на Всеукраїнському юнацькому турнірі з греко-римської боротьби «Конотопська битва», що проходив в Конотопі, вихованці Дмитра Цьомки вибороли перші в житті нагороди. Призерами змагань стали – Данило Васильєв (64) посів ІІ м, Віктор Лукашов (74) здобув «бронзу». Успіх пояснюється просто – сільські діти фізично розвинуті, тренуються сумлінно, не розбещені впливом комп’ютерів та інших спокус, як малеча мегаполісів, тож і результат задовільний. Серед вихованців вже є чемпіон Сумської області – Павло Луговий (42). Хлопець займається боротьбою 4 роки. Його першим наставником був Віктор Семухін. Як зізнався Дмитро Цьомка, в планах є підготувати не тільки призерів області, а й призерів національних та міжнародних змагань.
Разом із хлопцями греко-римською боротьбою в залі займаються і дівчата. На першості м. Шостка з греко-римської боротьби серед юнаків, Аліна Віслобока (24) зайняла друге місце, Дарина Ковбаса (36) – у фіналі перемогла подругу Алісу Мирошкіну (40) і стала чемпіонкою. Тренувати дітей Дмитру Олексійовичу допомагає Олександр Горлов. Ентузіазм тренерів підтримує директор ДЮСШ Шосткінського району – Олег Анатолійович Линок. Фінансову підтримку дітям надає колишній самбіст, який працював у Лондоні, а зараз повернувся в Україну – Микола Дяденко.
- З першим килимом селу допомогла ФГРБУ і особисто Олександр Камач, - пригадує Віктор Семушкін. – Ми хочемо класти килими в школах району, щоб діти після занять відразу йшли тренуватись.
Так приємно бачити, що малеча в селі де немає розваг, може виходити на килим, займатися боротьбою, їздити на змагання.
Від ФГРБУ ми бажаємо тренерам терпіння й наснаги, хоча працювати за безцінь вкрай непросто, а юним борцям і борчиням наполегливості, дисципліни та завзяття в тренуваннях.
Автор статті: Олександр Пастухов