Асоція спортивної боротьби зустрілася з головним тренером чоловічої збірної, щоб поговорити про клубний ЧС і майбутні старти
- Минулого тижня в Харкові завершився чемпіонат світу серед клубних команд, які враження залишилися особисто у вас?
- Вважаю, що буду абсолютно об"єктивний сказавши, що все пройшло на дуже високому організаційному рівні. І це не дивно, адже завдяки Київському Міжнародному турніру у нас великий досвід в проведенні подібних змагань. Хотів би подякувати фармацевтичній компанії «Здоров"я» і особисто Олександру Доровському, який доклав максимум зусиль, щоб цей чемпіонат запам"ятався не тільки яскравою боротьбою, але і прекрасним проведенням. Він поставив собі за мету, щоб у всіх учасників чемпіонату, з"явилося бажання ще раз відвідати місто Харків. А також висловити вдячність міністерству молоді та спорту, котрі завжди підтримують наші починання.
- Чи вдалося досягти цієї мети? Адже для зарубіжних гостей - Харків це зовсім нові території, навіть у порівнянні з Києвом, який добре відомий в борцівському співтоваристві.
- Я думаю у всіх залишилися тільки позитивні враження і у всіх гостей дійсно з"явилося бажання не тільки повернутися до Харкова поборотися, але і просто погостювати.
Американська делегація була здивована, що в Україні провели такі прекрасні змагання. І команда переможців залишилася дуже задоволеною, не тільки своїм виступом, а й організацією. Решта команд теж гідно оцінили харківську гостинність.
- Як оцінили зусилля приймаючої сторони в «Об"єднаному світу боротьби»?
- Міжнародну Федерацію представляв інструктор UWW Каміль Буазізі і він дуже високо оцінив проведення клубного чемпіонату. Пан Буазізі сказав, що бачив безліч світових першостей, але далеко не кожна країна може похвалитися таким рівнем проведення.
- Чи правда, що тепер Україна буде претендувати на проведення чемпіонату Європи серед кадетів? Про це в одному з інтерв"ю згадав Олександр Доровський.
- Дійсно, Харків і компанія «Здоров"я» в якості генерального спонсора готові взятися за проведення не тільки чемпіонату Європи, а й світу. Думаю, у нас дуже високі шанси отримати право приймати кадетську першість. Клубний ЧС розвіяв останні сумніви в цьому.
- Руслане Сослановичу, ви як наставник національної збірної добре знаєте в яких країнах найсильніші команди. Наскільки потужний склад представили країни учасниці в Харкові?
- Той факт, що було два чемпіона Олімпійських Ігор - Володимир Хінчігашвілі і Кайл Снайдер, а також кілька призерів чемпіонату світу і Олімпіади, говорить багато про що. І в цілому рівень всіх спортсменів був дуже високим. Ці змагання з кожним роком набирають обертів і в наступному році, думаю, буде ще більше країн-учасниць.
- Розкажіть про клубну команду «Здоров"я», куди увійшло чимало лідерів вітчизняної збірної - команда існувала раніше чи була створена під чемпіонат?
- Немає нічого дивного, що у команди цього клубу такий потужний склад. Президент компанії «Здоров"я» Олександр Доровський вже кілька років є віце-президентом Асоціації спортивної боротьби, він не просто любить боротьбу, а задіяний в боротьбі і активно допомагає за різними напрямками: в проведення Київського Міжнародного турніру, підтримує талановитих спортсменів. Тому велика частина лідерів нашої боротьби в клубі «Здоров"я», в тому числі і дворазовий чемпіон світу Ібрагім Алдатов. На жаль, на даний момент він не зміг взяти участь в чемпіонаті. Ми занадто пізно дізналися про проведення чемпіонату, якби було більше часу ми підключили б і Алдатова, щоб посісти перше місце і виграти у американців. Ми програли лише через дві проблемні категорії - 74 кг і 86 кг. У вазі 86 кг, є молодий талановитий хлопець, але він ще не дотягує до рівня Алдатова.
- Іран і США - традиційно дуже сильні в боротьбі, а які ще країни були складними суперниками?
- Дуже сильна була грузинська команда, Вірменія привезла молодих і дуже перспективних борців, які виграли у другої команди Ірану, а в іранців просто не буває слабких спортсменів. Тому, як я вже говорив, склад був дуже вражаючим і чемпіонат вийшов дуже видовищним.
- Особисто вам, яка сутичка найбільше запам"яталася?
- Було дві найбільш видовищних сутички, коли програли Олімпійські чемпіони. Американець Снайдер програв грузину Елізбару Одікадзе, ця сутичка стала реваншем для грузинського борця, який програв Снайдеру на Олімпіаді в Ріо. І Володимир Хінчігашвілі програв нашому Василю Шуптару. Це були дуже яскраві поєдинки, що запам"ятаються надовго. Тим більше, через три місяці після Олімпіади.
- Як оцінюєте виступ другої української команди?
- Я дуже задоволений, що у нас була можливість виставити другу команду і дати всім молодим хлопцям взяти участь в таких серйозних змаганнях. Це ті хлопці, які вже починають перші кроки на шляху до Олімпіади. У нас в збірній зараз вже почалася підготовка до Токіо, щоб не за півроку готуватися до головних змагань чотириріччя. А відразу після Ріо - інших варіантів, щоб стати Олімпійським чемпіоном немає. Багато молодих хлопців непогано виступили, брати Білейчуки відзначилися, Андрій Яценко проявив себе. Я чекаю від них високих результатів в 2017 році. Василь Михайлов, Богдан Грицай - показали гарну боротьбу, цей старт дав їм поштовх, додав впевненості в своїх силах.Головне потрібно ще більше працювати. Напівзаходами результату досягти не можливо - потрібно завжди бути в строю.
- Які пріоритетні старти чекають наших борців на початку наступного року?
- Ми змінили критерії відбору до чемпіонату Європи та світу, і найближчим часом озвучимо на нашому сайті всі етапи, які потрібно пройти, щоб представляти країну на головних стартах.
Традиційно одним з етапів буде участь в Київському Міжнародному турнірі, який запланований з 1 по 4 березня. У молодих спортсменів буде дуже насичений графік, оскільки для них будуть етапи відбору ще й на чемпіонат Європи до 23 років.