Відразу після спілкування з тренерами ДЮСШ-5, разом з президентом ФГРБ - Олегом Гончаром ми переїзджаємо до середньої школи № 89, розташованій на околиці Кривого Рогу де тренування з дітьми проводить Сергій Олександрович Сухіненко.
Відразу після спілкування з тренерами ДЮСШ-5, разом з президентом ФГРБ - Олегом Гончаром ми переїзджаємо до середньої школи № 89, розташованій на околиці Кривого Рогу де тренування з дітьми проводить Сергій Олександрович Сухіненко.
Сухіненко дихає боротьбою. В ньому поєднується пристрасть, харизма, внутрішній вогонь. Він демонструє прохід у тулуб і роз"яснює особливості проведення цієї дії. Сергій Олександрович часто зупиняє роботу вихованців і вказує на недоліки - не можна стояти на прямих ногах, відставляти таз і опускати голову. Наставник робить акцент на правильній класичній стійці. Згадує неповторну низьку стійку Нельсона Амаяковича Давидяна. Чим нижче ти стоїш, тим складніше тебе провалити. Вимагає починати дію з підтискання. Тільки тиск викликає зустрічну протидію. Ти маєш спровакувати суперника. Примусити його втратити рівновагу, відчути цей момент, і провести атаку. На думку Сергія Сухіненка боротьба це мистецтво виведення суперника із стану рівноваги. Спостерігаючи за роботою Сергія Сухіненка, мимоволі згадую "Динамо". Сухіненко помічає неточність і відразу намагається її виправити й усунути.
Звичайно, не у всіх дітей все виходить бездоганно. В когось відстають ноги, хтось опускає голову, але діти чують і бачать правильні речі. Класична стійка - основа боротьби! Це те, про що сьогодні дехто забув. Пряма стійка, напівзігнуті ноги - це абетка греко-римської школи! Малим важливо усвідомлювати свою роботу! Вони повністю знаходяться під впливом свого одержимого наставника. І, можливо, не встигають, переварити всі ньюанси. Сухіненко вимагає прості, й водночас, серйозні речі. Він говорить з дітьми, як дорослими! Іноді йому здаєтьмся, що не всі його розуміють. Бачу як з його чола тече піт. Він серце й душу вкладає в свою роботу. Мені подобається, як віддано він працює. Діти так само відчувають щирість. Працювати по-іншому Сухіненко не вміє. Він щиро намагається донести малим те, що засвоїв сам. Але ж почув, зрозумів, засвоїв вимоги тренера - Дмитро Васецький, який теж тренувався в цьому залі?! Став же Дмитро чемпіоном Європи серед кадетів! І ці діти, також все чують і розуміють!
Можливо і серед цих хлопців є майбутні чемпіони. Важливо, кожному з вас, дорогі борці, прийти додому, повечеряти, і, не дивлячись на втому, прокрутити тренування, ще раз подумки проаналізувати свою роботу. Спробувати записати в щоденик ті висновки, які ти сьогодні зробив. "Постійно стою на прямих ногах! Маю сісти глибше" "Відставляю таз, опускаю голову. Потрібно прийняти правильну стійку - не завалюватися вперед, корпус тримати прямо". Якщо ти запишеш на папір свої хиби, проналізуєш їх, тобі стане легше зрозуміти в чому ти помилявся і наступного разу ти працюватимеш більш грамотно. Варто запитати себе, що я маю зробити, аби прохід у мене вийшов краще? Діти, як я помітив, на автоматі чудово намагаються повторити і виконати тренерські настанови, але вже сьогодні їх потрібно навчати самостійно мислити і розуміти те, що вони роблять. Майстрами не стають під копірку. Своїм прикладом Сергій Сухіненко навчає їх працювати самовіддано і серйозно. Своїм фанатичним ставленням до справи він причаровує багатьох. Це - тренерський дар! І разом з тим, яка ж це важка праця... Залишається побажати хлопцям терпіння, наполегливості, саморозвитку, а їхньому тренерові Божої милості, сил та наснаги!
Автор: Олександр ПАСТУХОВ