ТМ «Мега Турнік» – виробник функціонального та якісного спортивного обладнання в Україні. Сьогодні асортимент компанії налічує близько півсотні виробів, серед яких вуличні тренажери, тренражери для дому, силові тренажери тощо. Основна місія - допомогти якомога більшій кількості людей стати на шлях самовдосконалення, розвиваючи як силу тіла, так і міцність духу. Нещодавно компанія «Мега Турнік» стала спонсором Федерації греко-римської боротьби України і саме зараз проходить спільний челендж серед вихованців борцівських секцій та клубів #вболіваємо_за_борців_на_чемпіонаті_Європи. Про особливості такої співпраці, розвиток спорту в Україні та спортивні лайфхаки говоримо із засновником ТМ «Мега Турнік» та спільноти Катана Груп, спортсменом Віталієм Біхуновим.
- Віталію, ви справжній адепт здорового способу життя і діяльність вашої компанії націлена на підвищення рівня фізичної активності людей будь-якого віку. Чому зацікавилися співпрацею саме з ФГРБУ?
- Боротьба – красивий, видовищний вид спорту, виховує силу духу, підтримує молодь. У нас з вами одні й ті самі задачі і ми повинні підтримувати одне одного.
- Це ваш перший досвід роботи зі спортивними організаціями?
- Ні, ми співпрацювали з Федерацією STREET WORKOUT UKRAINE, а також підтримуємо змагання зі змішаних єдиноборств.
- Як вважаєте, що необхідно робити, аби привернути увагу дітей та молоді до спорту?
- Це все зводиться до кількох речей. Перше - особистий приклад. Діти завжди дивляться і копіюють дорослих. Друге - повинна бути дуже сильна пропаганда на всіх рівнях, починаючи з сім"ї і закінчуючи державним рівнем. Ми активно використовуємо пропаганду спорту, у нас дуже яскраві рекламні ролики, фільми. У тій формі, яка цікава молоді ми доносимо до неї важливість занять спортом. Наш фільм "Мега Турнікмен" зібрав понад 6 млн переглядів. Це яскравий доказ того, що людям цікаво, вони дивляться, коментують, а деякі кажуть, що завдяки цьому почали займатися спортом.
- Зараз великої популярності набувають спортивні челенджи, як наприклад різноманітні завдання від срібного призера ОІ з греко-римської боротьби Жана Беленюка. Чи свідчить це про загальний розвиток спортивної культури або сприймається людьми, як разова акція, коли когось беруть «на слабо»?
- Якщо є те, що викликає у людини бажання зайнятися спортом, навіть «на слабо» - це добре. Звісно, краще, коли це системно, однак якщо це роблять відомі люди, і у дитини виникає бажання піти підтягнутися або сходити на тренування з боротьби замість того, щоб займатися бозна чим, це великий плюс таких челенжів.
- Історія ТМ «Мега Турнік» розпочиналася буквально у вас вдома, ви самостійно розробляли дизайн турніків, а ваш друг займався зварюванням. Як вам вдалося в економічно нестабільному середовищі нашої країни закріпитися на ринку і розширити асортимент та клієнтську базу?
- Тут два важливих фактори. Перше - любити те, чим ти займаєшся. Адже у будь-якому разі ти будеш стикатися з труднощами та падіннями, і якщо ти не будеш любити свою справу в тебе не буде мотивації за неї боротися. Друге – завжди шукати нестандартний підхід. Наприклад, ми перші в Україні почали вішати бігборди з турніками, почали підтримувати змагання по Street Workout, знімати прикольні відеоролики. Любов до своєї справи, нестандартний підхід, трошки впертості і у вас все вийде.
- Що можете сказати батькам, які чомусь вагаються, віддавати дитину у спортивну секцію чи ні?
- В час комп’ютерів та телефонів, коли превалює сидячий спосіб життя, для того, щоб бути нормальною здоровою людиною треба обов’язково займатися спортом, особливо дітям. Спортивна секція дозволить дитини укріпити тіло і дух, навчить дисципліні, дозволить закласти передумови до успішного дорослого життя.
- Які поради дасте при виборі першого спортивного знаряддя для дитини?
- Можливо це прозвучить упереджено, але крутіше турніка ще нічого не придумали. З найменшого віку діти легко висять на перекладині, можуть виконувати вправи без додаткового обтяження. Також можна додати вправи із власною вагою – прес, відтискання, присідання. Боротьба також дуже класна річ, адже впливає на всі групи м’язів.
- Чи можна ефективно та без травм підтримувати фізичну форму вдома?
- Звісно. Наш лозунг «Цілий спортзал в одному квадратному метрі». Було б бажання, а ми дамо вам інструмент і комплекс тренувань, який дозволить вам побудувати гарне тіло.
- Назвіть ваші улюблені вправи, які будуть корисними для підтримки оптимальної фізичної форми в домашніх умовах?
- Підтягування, робота на брусах, відтискання, та вправа на прес (коли ви висите на турніку і піднімаєте ноги до перекладини).
- Греко-римська боротьба важкий вид спорту, під час сутички активно працюють м’язи рук, спини та ніг. Які ваші тренажери можна задіювати у підготовці борців?
- У борців працює майже весь організм. Наші турніки розроблені таким чином, щоб максимально охопити групи м’язів. В цілому заняття на наших комплексах дозволять добре прокачати корпус та укріпити зв’язки, адже під час тренувань задіюється майже все тіло, якісь м’язи в динаміці, якість у статиці. Звісно треба ще додати вправи на витривалість, та наприклад, присідання для укріплення нижньої частини тіла.
- Незабаром у Бухаресті розпочинається чемпіонат Європи з греко-римської боротьби. Що побажаєте нашим борцям?
- Україні потрібні нові герої. Вже є люди, які заявили про українську боротьбу на міжнародній арені, тепер треба продовжувати у тому ж дусі - більше, вище, сильніше. Тримаємо за них кулачки. Тільки перемог!
Розмовляла: Аніка Опацька