На відміну від художньої гімнастики, де однією з необхідних умов є юний вік починаючого спортсмена (якщо мета — домогтися істотних досягнень, звичайно), боротьбою можна почати займатися в будь-якому віці. Хоча, можна і гімнастикою почати займатися в 40 років, справа в результаті. У боротьбі домогтися результатів можна незалежно від віку, адже існує маса змагань для ветеранів, де борються дідусі, деяким з яких за 80 років.
Однак треба враховувати, що все-таки боротьба включає в себе падіння і досить часто буває боляче. Падіння можуть бути жорсткими, і до цього треба бути готовими. Але жоден тренер не дасть вам боротися, поки ви не навчитеся падати. Падіння — це те, з чого починається будь-який вид боротьби. А це корисно не тільки для сутички. Відомо, що борці при падінні на вулиці на слизькій дорозі, на лижній трасі і т. п. майже ніколи не травмуються, оскільки падіння у них відпрацьовані до автоматизму.
Боротьба корисна в багатьох сенсах: і з точки зору поліпшення фігури, і з точки зору зміцнення і оздоровлення організму.
Боротьба — це відмінний спосіб схуднути, підтримувати себе у формі і мати рельєфну фігуру. Боротьба являє собою аеробно-анаеробне навантаження. Тобто, з одного боку, тренується витривалість, робота легенів і серця, і, як наслідок, зайві кілограми скидаються, а з іншого боку навантаження на м"язи істотно їх зміцнює і покращує рельєф.
На відміну від простого «тягання заліза» в спортзалі, боротьба дає арсенал прийомів, які можуть стати в нагоді будь-якому чоловікові, щоб зуміти постояти за себе на вулиці.
Боротьба допомагає істотно поліпшити координацію рухів.
Існує ряд упереджень, що борці на вулиці не можуть нічого зробити, адже вони звикли боротися в залі, де маса жорстких правил і обмежень. Що ж, можна сказати, що ці правила є в будь-якому виді єдиноборств. А ефективність використання тих чи інших прийомів залежить не від виду боротьби, а від уміння їх застосовувати.