Сьогодні МСМК, севастополець, віце-президент ФГРБ АР Криму - Февзі Мамутов, перебуває на крантині в Одесі разом з родиною. Борець продовжує тренуватись, а окрім того, зі своїми друзями взяв під опіку близько сорока родин, що потребують матеріальної підтримки. Він поділився роздумами про ситуацію з короновірусом.
- Сьогодні в час карантину, коли небезпека є уявною, ми багато чуємо про загрозу пандемії, ця пошесть викликає в нас більше цікавості, ніж хвилювання. Психологічно кожний переживає ситуацію індивідуально. Коли ти знаходишся в колі рідних, завжди є спільні заняття. Разом проводимо зарядки, спілкуємось. Напевне в будь-якої людини, коли настає момент певних обмежень, виникає відчуття деградації. В нашому випадку є два виходи порятунку від депресії – сон, книги, фільми, спілкування. Звісно, зустрічі із знайомими мусимо обмежити. Адже вже відомо, що серед жертв короновірусу з’являються особи, яких ми знаємо. Серед них Олімпійський чемпіон, кубинець Ісмаель Борреро, видатний борець, якого не оминула підступна хвороба. До пандемії слід ставитися без надмірної паніки, однак із почуттям серйозною відповідальності.
В даний час ми змушені проводити тренування на вулиці. Топові борці вже продемонстрували традиційні заняття з гумою, скакалкою, вправи на турніку, брусах. Я би ще порадив більше уваги приділити вправам на розтягування. Вдома є прекрасна можливість розтягнути м’язи, зв’язки. Зробити тіло більш гнучким та слухняним. Взагалі, гнучкість має вплив на чутливість та є допоміжною властивістю в боротьбі.
Місячна самоізоляціє дає можливість переосмислити свої пріоритети, навчитися новому, відкрити для себе нові знання. Якщо це стосується спорту, є час поглибити знання, скажімо, у сфері здорового харчування. Можна приділити час вивченню іноземної мови, або взятися до вивчення економіки. Є чимало цікавих сфер де кожний може розширити і поглибити свої знання. Це дієвий спосіб відволіктися від сумних думок і покращити собі настрій.
Хотілося б порадити всім телефонувати, хоча би раз на день, своїм близьким, і просто знайомим із України та інших країн, щоб довідатися про їхні справи, самопочуття, успіхи. Таким чином ми підтримуємо морально друзів і самі не почуваємося самотніми. В такий непростий час особливо розумієш, що наша сила в єдності. І тільки телефонуючи один з одному, проявляючи інтерес і небайдужість один до одного, підтримуючи спілкування через засоби комунікації, ми зможемо легше здолати і пережити цю кризу.
В будь-якому разі, ми всі в це віримо, біда, що охопила світ, минеться і ми повернемося до звичного способу життя. Ми повинні стати кращими! Змінити своє відношення до природи, своїх потреб, людей. Важливо у час випробувань не дати в серці місцю агресії, звинуваченням, осуду. Не дозволити обставинам зробити нас егоїстичними. У нас є можливість спілкуватися між собою, підтримувати морально молодих борців. Своєю увагою, підтримкою можемо надихнути наше нове покоління борців на працю та віру у щасливе майбутнє.
Спілкувався: Олександр Пастухов