Тренер з США Валентин Каліка з початком карантину перейшов на спільні із зарубіжними колегами відеотренування в режимі онлайн.
62-річний уродженець України Валентин Каліка Давно живе в Америці, він виховав першу олімпійську чемпіонку в США з боротьби Хелен Маруліс і чемпіонку світу-2012 Олену Пирожкову. В останні роки він разом з олімпійським чемпіоном Кендлом Кросом керує регіональним тренувальним центром при Колумбійському університеті в Нью-Йорку.
- Судячи з відео і фото на ваших сторінках в соцмережах, ви вже покинули Нью-Йорк.
- За три дні до оголошення карантину я разом з дружиною поїхав. Як відчував, що пандемія захлесне Нью-Йорк. Хоча і неважко було здогадатися, що ця біда ніяк не обійде величезний мегаполіс, куди з"їжджаються люди з усього світу. Ми на тренуваннях віталися ліктями, але що толку, адже неможливо займатися, не стикаючись один з одним. Ми з Кендлом порадилися з хлопцями, вони сказали, що відчувають себе дискомфортно, і тоді було прийнято рішення призупинити тренування. Всі приїжджі наші вихованці роз"їхалися по домівках. Я теж вирішив покинути Нью-Йорк. Там я живу в хмарочосі на 36-му поверсі. Поки спустишся вниз, а в будь-якому випадку треба було б виходити за продуктами, довелося б контактувати з багатьма людьми. Залишатися в такому мурашнику було небезпечно, і ми вирушили до Флориди. Там зняли за недорого будиночок на узбережжі океану в невеликому курортному містечку Голлівуд, що поруч з Майамі. Тут тепло, температура води в океані 27 градусів, але купатися зараз заборонено. У Флориді епідеміологічна обстановка далеко не така погана, як в Нью-Йорку, але запобіжних заходів намагаються дотримуватися. Магазини всі відвідують в рукавичках і медичних масках, там проводять дезінфекцію. У цьому містечку невелика щільність населення, і люди в основному пересуваються на автомобілях, так що шансів заразитися тут мало.
- Ви чудово пристосувалися до карантину, і навіть ваші дистанційні тренування мають свої переваги перед звичайними тренуваннями.
- Це дійсно так. Ми часто для обміну досвідом запрошуємо в наш центр в Нью-Йорку відомих іноземних борців і тренерів, а зараз ми, по суті, робимо те ж саме, і нам для цього не потрібні ні візи, ні перельоти. За допомогою програми Zoom для Айфона ми проводимо в прямому ефірі відеотренування. Нашими гостями були Абдусалам Гадісов, Володимир Хінчегашвілі, Франк Чамізо, тренер Абдулрашида Садулаєва – Шаміль Омаров, наставник збірної Ізраїлю Магомед Зубаіров. Вони дають поради, підказують і навіть показують, як це було, наприклад, на останньому тренуванні, коли Магомед Зубаіров разом зі своїм братом продемонстрували в домашніх умовах виконання деяких технічних дій.
- А хто ці дві пари, які тренуються і виступають в якості демонстраторів?
- Це борці нашого центру - Міч Файнсілвер, який виступає за Ізраїль зі штату Колорадо і моя учениця, призер кадетської першості світу Аміт Елор з Каліфорнії. Вони знаходяться зараз у своїх сім"ях і тренуються у дворах будинку. Мічу і Аміт в якості спаринг-партнерів допомагають брати.
(онлайн-тренування на сторінці Валентина Каліки в фейсбук https://www.facebook.com/valentin.kalika)
- Читав багато про Аміт Елор, про неї відгукуються чи не як про висхідну зірку американської жіночої боротьби. Не перебільшують?
- Вона дуже обдарована і працьовита. У минулому році в 15 років стала третім призером першості світу у вазі до 69 кг. Поступилася тільки дворазовій переможниці цих змагань з Японії, та й то при сумнівному суддівстві. Аміт дуже здатна і в навчанні, а якщо ще враховувати її спортивні результати, то її з руками ногами приймуть в будь-який університет з правом безкоштовного навчання, яке в Америці, як відомо, досить дороге.
- У США найпрестижнішими змаганнями з боротьби вважаються Університетські чемпіонати. Але чому вони не проводяться серед жіночої статі?
- Будуть проводитися, такі плани є, і я думаю, що це послужить серйозним поштовхом для подальшого розвитку жіночої боротьби в Америці.
- Хотілося б повернутися до ситуації з пандемією в США. Як американці оцінюють вжиті владою заходи по боротьбі з коронавірусом і підтримці населення? Які прогнози?
- Я дивлюся два телеканали, що належать протиборчим партіям. CNN, що належить демократам, нещадно лає Дональда Трампа, а Fox News, який виступає на стороні партії республіканців, його хвалить. У провину президенту ставлять, що він не сприймав коронавірус як серйозну загрозу і прогавив початок пандемії в країні. Сам же Трамп звинувачує в цьому Всесвітню організацію охорони здоров"я, яка вчасно не надала вичерпні дані про те, що відбувалося в Китаї, і не попередила, чим це може обернутися для інших країн. Тому днями Білий дім прийняв рішення призупинити відрахування до ВОЗ, а США, до слова, є головними донором цієї організації.
Себе я вважаю прихильником Трампа, підтримую зусилля, які робить його адміністрація для підтримки економіки і населення в цей складний період. Наприклад, всім американцям, в тому числі мені і моїй дружині, виплатять одноразову допомогу в розмірі 1200 доларів. Кажуть, що можуть виплатити ще стільки ж. Надається допомога малозабезпеченим сім"ям, введені податкові канікули для бізнесу, відстрочки платежів за кредитами, виділяються кошти на підтримку економіки…
Що стосується прогнозів, то тут немає єдиної думки, і, напевно, не може бути, так як це не той випадок, коли можна з точністю передбачити, як будуть розвиватися події.
Джерело: Тимур РАСУЛОВ, wrestdag.ru