Сергій Васильченко про дитячу боротьбу і розвиток виду в Краматорську

22:20 | 29 октября 2020
Греко-римська боротьба - один з найважчих видів спорту.

Греко-римська боротьба - один з найважчих видів спорту. Про те, як зацікавити дитину, що потрібно для тренувань і які навички розвиває цей вид спорту, «Східному проекту» розповів тренер ДЮСШ №1 Краматорської міськради з видів боротьби Сергій Васильченко.

Сергій Васильченко працює тренером вже 11 років. За освітою Сергій - тренер, а також фізреабілітолог. Освіту здобув у Донецькому державному інституті фізвиховання та спорту. Нещодавно вихованці ДЮСШ №1 успішно виступили на чемпіонаті України серед молодших юнаків у Межигір"ї.

- В якому віці можна починати займатися боротьбою?

- Для того щоб не пропустити талановитих і здібних юнаків, ми приймаємо на тренування дітей вже з першого класу. Протягом 2-3 років займаємося з ними загальною фізичною підготовкою, гімнастикою, акробатикою, бігом. У літню пору також виїжджаємо на водойми і плаваємо. Крім того, розповідаємо дітям історію спорту, ділимося знаннями.

З 8-9 років поступово на тренуваннях вводяться прийоми боротьби, діти виступають на міських турнірах. Важливо поступово привчати дитину до змагань, щоб не пропало бажання займатися.

Ми можемо записати на заняття і юнака старшого віку, якщо у нього насправді є здібності.

- Що потрібно дитині для тренувань з боротьби?

- Напевно, греко-римська боротьба - такий вид спорту, який практично не вимагає вкладень. Дитині потрібна спортивна форма і взуття. Головне, щоб вона завжди була чистою, так як ми тренуємося на матах. Зали в ДЮСШ завжди прибрані і продезінфіковані. Найважливіше в будь-якому виді спорту - бажання займатися і досягати успіху.

- Як допомогти дитині побороти страх перед суперником і не боятися болю?

- У даному виді спорту заборонені удари. Іноді, звичайно, бувають травми. Коли діти вперше їдуть на змагання, тренери завжди пояснюють, що важливо взяти участь, зустрітися з суперником і не боятися його. Коли спортсмени дорослішають і у них є інтерес до призових місць, вони чітко знають своє завдання і вже не бояться виходити на мати.

- Греко-римська боротьба - спорт для всіх?

- Думаю, цей вид спорту один з найскладніших. Щороку до нас приходить багато нових дітей, але з часом якась частина кидає тренування. Діти можуть бути просто не готові до греко-римської боротьби. Думаю, причина цьому - небажання дітей працювати, чогось досягати. Велике значення має і ставлення батьків до дитини, до його захопленням. Зараз деяким легше просто купити телефон, ніж поговорити з дитиною, щось пояснити і чогось навчити.

Крім того, греко-римська боротьба – спорт, в якому немає дівчаток. Для них є окремий вид - жіноча боротьба.

- Ваші вихованці виїжджають на змагання за кордон?

- Цього року зі зрозумілих причин виїздів за кордон не було, а от минулого року були змагання в Польщі, Білорусі, Болгарії, Угорщині. Також часто виступаємо в різних містах по Україні.

Греко-римська боротьба - дуже розвинений вид спорту в нашій країні. Спортсменів у цьому напрямку готують по всій Україні, крім Чернігова та Чернівців, тож конкуренція серед спортсменів величезна.

- Чи є серед ваших вихованців "улюбленці"?

- Є здібні хлопці, які добре займаються і показують відмінні результати. Але їм про це краще не говорити. У спортсменів не повинно бути зіркової хвороби,і якщо ми помічаємо це, відразу викорінюємо.

- На вашу думку, інтерес до греко-римської боротьби зростає в нашому місті?

- Судячи з кількості дітей, які у нас тренуються, інтерес є. Свою роль відіграє і "сарафанне радіо". Багато від друзів і знайомих дізнаються про тренування, записуються. Думаю, якщо у нас великий потік дітей, значить, греко-римська боротьба юнакам дійсно подобається.

- Які навички цей вид спорту розвиває у юнаків?

- Греко-римська боротьба, в першу чергу, загартовує характер. Тут кожен спортсмен відповідає сам за себе, і коли виходить на мати з противником, не має права припуститися помилки. Тут потрібна не тільки сила, а й розум, швидкість мислення, фізична витривалість.

Як і кожен вид спорту, боротьба робить юнаків цілеспрямованими. Якщо спортсмен хоче досягти успіху, повинен жити спортом, з бажанням йти на тренування і постійно працювати над собою.

- Скільки дітей займається у вас?

- Я проводжу тренування на базі ЗОШ №10 у мікрорайоні «Лазурний». Там працюю в парі з другим тренером Ігорем Оськіним. Тільки там тренується близько 80 дітей. Старші спортсмени займаються в залі боротьби Краматорської Федерації греко-римської боротьби, (вул.Ярослава Мудрого, 56).

Також секції греко-римської боротьби працюють на базі ОШ №9, №22, №3, №4.

 

Поки всі чемпіонати України, Європи та світу з греко-римської боротьби (крім змагань для старших спортсменів) до кінця цього року були скасовані. У ДЮСШ №1 в звичайному режимі проводяться тренування. Для молодших юнаків тренування проводяться 2-3 рази на тиждень, для старших – щодня. Спортсмени, які беруть участь у змаганнях обласного та всеукраїнського рівня, можуть тренуватися і двічі на день.

Анастасія Василенко

Джерело http://vp.donetsk.ua/ 

Источник
Борьба греко-римская 15:50 | 03 марта 2022 Росія та Білорусь відсторонені від участі у змаганнях Борьба греко-римская 13:50 | 27 февраля 2022 АСБУ вимагає від UWW виключити Борцівську Федерацію росії з членства Міжнарого світу боротьби Борьба греко-римская 19:05 | 24 февраля 2022 Увага! Наказ Міністерства молоді та спорту України Борьба греко-римская 18:50 | 22 февраля 2022 Тривають зори Борьба греко-римская 15:05 | 21 февраля 2022 Турнір О. Колчинського 2022: результати Борьба греко-римская 15:05 | 17 февраля 2022 Відкритий чемпіонат КДЮСШ "Школа спорту" пам"яті загиблих воїнів АТО та ООС Борьба греко-римская 18:50 | 15 февраля 2022 Борці Київщини завоювали дві медалі Кубку Польщі Борьба греко-римская 14:20 | 10 февраля 2022 ХV відкритий обласний юнацький турнір з греко-римської боротьби пам"яті Олексія Вакуленка Борьба греко-римская 14:05 | 10 февраля 2022 Зональний Чемпіонат України U15 та U17 пам"яті В.О. Гречишникова: регламент Борьба греко-римская 13:50 | 10 февраля 2022 Надія - 2022